Jump to content
Dogomania

Jakie hodowle skye terrierów są w Polsce?


skajusia15

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Hodowla "z Hubertówki" już nie działa (od jakiś 10 lat). Inne mają mioty bardzo okazjonalnie. Każdy hodowca po kłopotach ze sprzedażą szczeniaków tej rasy trzy razy się zastanowi, zanim zdecyduje się na następny miot.

My (hodowla Sirion) planujemy następny miot za jakieś dwa lata co najmniej, jak dorośnie Jenny.

Link to comment
Share on other sites

Witam wiem że słabo się te psiaki cudaki sprzedają .Jest to problm chyba polski bo czesi ,słowacy,niemcy sprzedają szczeniaki a i cena nie jest mała .myślę sobie że przyczyna leży w nieznajomości rasy mało kto zna tą rase a polacy
z pszykrością muszę dodać kupują to co jest modne .Chcemy ładną suczke kupić w 2010 roku.Jeśli będzie Pani coś
słyzała to prosze o informacje.pozdrawiam i życze wszystkim miłośnikom psów wszystkiego co najlepsze w nowym
roku.Mamy skaya z hodowl srebrny nóż z roku 2008 .Jest cudowny prawdziwa pieszczotka .

Link to comment
Share on other sites

brudządzą się nie tylko skaye maltany ,westy,pony, itd. ten problem dotyczy wszystkich psów długowłosych.problem jest
w tym że ludzie nie znają tej rasy.mam skaya od 8 miesięcy i robie furore w mieście ludzie się oglądają i zaczepiają mnie
na ulicy pytają jaka to rasa i tym podobne.Mamy też charta i westa żyjemy wśród psiaków i naszch dzieci. 10 lat temu
kupiłam WESTA było ich mało w okolicy też się zastanawiałam dlaczego tak jest ,teraz jest ich bardzo dużo i są bardzo
popularne mimo że też się brudzą po spacerku podwozie jest do mycia zawsze ,ale to nikomu nie przeszkadza bo jest
modny i popularny

Link to comment
Share on other sites

Nasz skay 19 kg.waży ale dla takiego psa warto się poświęcić.mam znajomych któży mają briarda i po takim dniu jak daisiejszy to mają co robić.Ale powiem szczerze wole umyć nasze kudłacze po spacerze niż walczyć z linejącą sierścią
naszej charcicy.my kochamy psiaki i decydując się na nie mamy świadomość o obowiązkach które z tego faktu wynikają
kontakt z nimi sprawia nam wiele radości i to jest zapłata dla nas.

Link to comment
Share on other sites

No to ci ładnie wyrósł ! A który to z imienia ? Kilka sztuk psiaków z tego miotu miałam już okazję poznać na wystawach.

Jeśli mogę radzić, to zainteresuj się hodowlami w Finlandii. Jest tam sporo hodowli skye terrierów i zawsze jest jakis miot i szczeniaki na sprzedaż.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bajadera']Hodowla "z Hubertówki" już nie działa (od jakiś 10 lat). Inne mają mioty bardzo okazjonalnie. Każdy hodowca po kłopotach ze sprzedażą szczeniaków tej rasy trzy razy się zastanowi, zanim zdecyduje się na następny miot.

My (hodowla Sirion) planujemy następny miot za jakieś dwa lata co najmniej, jak dorośnie Jenny.[/QUOTE]

Hubertówka nie działa:crazyeye:.Nie wiedziałam.Przecież ta hodowla to wszędzie jest (patrz książka pani Elżbiety Chwalibóg ,,Terriery ze Szkocji ).
I następny miot za dwa lata:crazyeye:.
Zaraz zemdleje.:placz:
Co to yorków i skye to dwie bajki są.(chociaż spokrewnione).Yorki ważą do 3 kilo natomiast skye ważą 11-13 kg.Nie wspominając o budowie ciała.
Nie porównujmy skye to yorków.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Hodowla "z Hubertówki" praktycznie przestała działać, gdy zmarł p. Jezierski. Było tych psó z przydomkiem "z Hubertówki" sporo - samych skye terrierów chyba ponad 150. Oprócz tego były tam i inne rasy.

My nigdy nie zostawilismy sobie suki, no i Sandra skończyła 8 lat. Teraz mamy jej wnuczkę, mała ma troszkę ponad pół roku dopiero. Musi dorosnąć, trochę się pokazać. Zresztą przed ukończeniem dwu lat na pewno nie będzie kryta. W tej rasie psy dośc wolno dorastają, a chcemy, aby była całkiem dorosła, gdy będzie mieć szczeniaki.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie miłosniczki skye terierow
Jak wiecie czaly czas przyswieca mi myśl dopuszczenia naszej suni, jednak obawa przed zbyt małym zainteresowaniem troche mnie oddala od tej mysli. Dziwne ze te dzielne i naprawde oddane psiaki nie sa u nas tak popularne ale może i dobrze. Ja jestem szczesliwa posiadaczka od 3 lat, ale juz wiem że to cudu jest godne polecenia.
Zobaczymy mam jeszcze trochę czasu.

Link to comment
Share on other sites

Witam w nowym roku miłośników skay nasz pes to KRECIK wiadomość dla Bajadery Byliśmy we wrocławiu na wy-
stawie i byliśmy zapisani w poznaniu ale Kret wygryz sobie włosy na udzie i musimy czekać na odrost.Będziemy
w rzeszowie na wystawie z naszym bykiem bo włosy pięknie odrastają.orz w Katowicach .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...