Jump to content
Dogomania

Rodowód eksportowy


JASMIN

Recommended Posts

[quote name='AnnaM']kurdee... to mnie też te wszystkie cyrki z wyrabianiem rodowodu czeka? bede miała sunie z czech... kurcze...:mad:[/quote]

Ja też mam czeską sunię i dłużej czekałam na rodowód eksportowy od hodowcy,bo około 3 miesięcy.
W Polsce wszystko poszło szybciutko - nostryfikacja trwała około miesiąca:multi:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='AnnaM']kurdee... to mnie też te wszystkie cyrki z wyrabianiem rodowodu czeka? bede miała sunie z czech... kurcze...:mad:[/quote]

Ja też mam sunie z Czech i nietrwało to wcale tak długo :lol:. Sunie przywiozłam do domku jak miała 8 tygodni a dwa tygodnie później doszedł rodowód ( co prawda prosiłam hodowczynię aby szybko to załatwić ), potem na nostryfikację czekałam niepełny miesiąc ale zaznaczam, że często dzwoniłam się przypominać do ZG :evil_lol:. I w sumie to wyszło znacznie szybciej niż przy mojej drugie suni z polskiej hodowli kiedy to na wyrobienie rodowodu trzekałam 3 m-ce po złożeniu metryki w macieżystym oddziale...:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cuciola']ile czasu ci to zajelo? ja wiem ze moja hodowczyni bedzie zaczynac martwic sie o eksportowy jak psiaki beda mialy ok 5 tyg...ile to trwalo u ciebie?[/quote]
Hodowczyni będzie mogła wystapić o wydanie rodowodu eksportowego, jak szczeniaki będą po przeglądzie miotu i dostaną metryki - czyli ok. 6 tygodnia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnnaM']tak, ja mam dostać rodowód eksportowy od hodowczyni i tu w polsce oddac go do nostryfikacji czy jakos tak ;)[/quote]

Jakoś tak:evil_lol:

Zawozisz rodowód eksportowy do swojego oddziału ZK,a oni wysyłaja go do ZG do nostryfikacji.
Odbierasz też w swoim oddziale;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']tak poprostu nr PKR sie wziac nie da :) rodowod jest wysylany do ZG w celu nostryfikacji i przechodzi dokladnie ta sama droge co metryka
na wysawie ci tego nr nikt nie bedzie sprawdzal bo na Slowacji szczeniaki moga bc wystawiane bez nr rodowodu ale radze zlozyc go w oddizale jak najszybciej bo pewno na jakies polskei wystaw tez bedziesz jechala[/quote]

W tym tygodniu mam złoze rodowód do oddziału. Na polskie tym bardzije bo najblizej, ale dopiero w Sierpniu.

Link to comment
Share on other sites

moja laleczka ;) (daphne) miala 4 miesiace jak dostalam rodowod ale dlatego ze spotkalam sie z hodowczynia na wystawie wiec niewiem kiedy byl gotowy oddalem tydzien potem do zk i miesiac potem byl juz do odbiuru czyli jestem bardzo zadowolona...:multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

mam jedno pytanie.
czy jezeli w Polsce wyrabiam rodowod eksportowy to zeby wystawiac psiaka tutaj na wystawach potrzebuje nostryfikacji?
i czy jezeli dostane juz nostryfikacje to ten rodowod eksportowy do mnie wraca?
sytuacja jest taka ze z psiakiem przynajmniej przez dluzszy czas (moze na stale) bede mieszkal za granica i okresowo (lub po jakims czasie znowu na stale) bede mieszkal w Polsce... bede chcial z nim jezdzic na wystawy tylko moze sie zdazyc ze i w tutaj i za granica...
i jeszcze jedno pytanie... jakie jeszcze papierki musze zalatwiac zeby psiaka moc wystawiac? (lepiej zalatwic od razu niz pozniej biegac)

Link to comment
Share on other sites

Nostryfikacja to tylko pieczatka ZK + nr, na tym rodowodzie co go już masz.Rod.jest krajowy,albo eksportowy.Nie ma czegoś takiego jak rod.hodowlany.Do wystawiania psa w innym kraju nie trzeba nostryfikacji.Robi sie to wtedy,gdy chcesz zarejestrowac psa w Zw.Kyn.w innym kraju i zostac członkiem tego związku.Ja przywoziłam szczeniaka zza granicy i żeby on mógł być na mnie zarejestrowanyw naszym ZK,musiałam nostryfikowac rod.eksp.który dostałam.Natomiast ojciec mojej suki jest zarejestrowany w Danii i Słowacji i ma wpisane w rod.numery rej.z obydwu krajów.Mozesz sie zapisac do klubu rasy w innym kraju i wtedy najczęściej płacisz za wystawy i imprezy klubowe jak "tubylec",mimo,że pies "obcokrajowiec".W Polsce kluby ras działają w ramach ZK,ale w innych krajach najczęściej są to oddzielne zrzeszenia hodowców i miłośników.Oprócz wystaw organizują spotkania,szkolenia wydają pisemka o rasach itp.Żeby do nich należeć nie trzeba być członkiem ZW.Kyn.

Link to comment
Share on other sites

no wlasnie chodzilo mi o eksportowy^^"
za kilka dni jade po szczeniaczka i troche zakrecony jestem a skoro mam wyrabiac rod. eksportowy to musze juz hodowce powiadomic^^
i wlasnie jezeli zostane na stale za granica to bede chcial sie zarejestrowaz w tamtejszym zk...
hmm a czy jezeli rodowod eksportowy wyrabiam w Polsce to musze miec tutaj nostryfikacje zrobiona? teoretycznie kazdy kraj w ktorym bede chcial sie zapisac do zk bedzie przybijal tam pieczatke? bo wychodzi na to ze teraz bede nalezec do zk w 2 krajach...

Link to comment
Share on other sites

A należysz już do ZK w Polsce?Jak tak,to rejestrujesz tu psa,dostaje nr.rej.i jeżeli masz tu pobyt stały,to wystawiasz psa w naszych cenach.Polski pies+polski właśc.=np.90zł.Jak mieszkasz na stałe za granicą to mimo,ze polski pies,płacisz 50euro.Jak sie zapiszesz do ZK za granicą to chyba podobnie wygląda.Możesz sie zapisac w ilu krajach chcesz,tylko sprawdź czy warto.Ja sprawdzałam Czechy,Węgry i Słowacje i wyszło mi,ze przynależność do ZK w tych krajach nic mi nie daje.(zniżek na wystawach tez nie,bo mieszkam w Polsce) Lepiej należeć do klubu rasy,bo człowiek takich samych bzików spotyka i czuje się "na swoim miejscu"

Link to comment
Share on other sites

jeszcze nie naleze...
pobyt staly w Polsce mam i caly czas bede mial nawet jezeli na stale zamieszkam za granica.
hmm to musze sprawdzic czy mi sie oplaci zapisanie do zk tam...
no ale chcialbym miec napewno taka mozliwosc...
czyli zeby zapisac sie do zk w polsce nie bedac zarejestrowanym w zk z polskim psiakiem z rodowodem eksportowym nostryfikacje w polsce musze w koncu robic? ech bo na prawde zaczynam sie gubic^^"

Link to comment
Share on other sites

Zeby się zapisac do ZK w Polsce,w ogóle nie musisz mieć psa.Jak go już masz,to bierzesz rod.który dostarcza ci hodowca i idziesz do Związku.Mówisz,ze chcesz zarejestrować psa.Moga spytac,czemu masz rod.eksportowy,to powiesz,ze pies kiedyś może wyjechać,a póki co, tutaj mieszka i tyle.W tym rodow.wpisza nr.rejestracyjny i pies stanie się pełnoprawnym kynologicznym obywatelem.Zapytaj hodowcy,czy przy wyrabianiu rodowodu nie mozna od razu tego załatwić (ja psa przywoziłam,a nie wywoziłam,wiec nie jestem pewna jak to było).Jak wyjedziesz,to zaniesiesz ewentualnie rod.do ZK.Nostryfikacja polega na wpisaniu psa do Księgi Rodowodowej w danym kraju.U nas go wpiszą od razu,bo to nasz pies.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kila']jeszcze nie naleze...
pobyt staly w Polsce mam i caly czas bede mial nawet jezeli na stale zamieszkam za granica.
hmm to musze sprawdzic czy mi sie oplaci zapisanie do zk tam...
no ale chcialbym miec napewno taka mozliwosc...
czyli zeby zapisac sie do zk w polsce nie bedac zarejestrowanym w zk z polskim psiakiem z rodowodem eksportowym nostryfikacje w polsce musze w koncu robic? ech bo na prawde zaczynam sie gubic^^"[/quote]

O rodowód eksportowy może wystapić wyłącznie hodowca.

Z polskim rodowodem ekportowym możesz normalnie wystawiać psa w Polsce (bez żadnej nostryfikacji, bo został przecież wydany przez polski związek). Opłaty robisz wtedy normalnie.

Możesz jednocześnie zgłaszać psa na wystawy za granicą (tu wystarczy polski "zwykły" rodowód) i wtedy opłacać je jako obcokrajowiec (chociaż np. w Niemczech jest jednakowa opłata dla wszystkich), w Polsce są inne opłaty za psy zarejestrowane za granicą.

I tak na dobrą sprawe, jęsli Ty będziesz właścielem i wystawcą, do rodowód eksportowy nie jest Ci do niczego potrzebny.

Rodowdy eksportowe wystawia sią jeśli szczenię jest sprzedawane za granice, i aby mogło byc zarejestrowane w innym państwie / związku.

A chcąc zarejestrować psa za granicą, musi wtedy zwiazek danego kraju nostryfikaować polski rodowód eksportowy.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Wiem ze temat jest trochę stary, ale postaram się go odnowic bo mam nastepujace pytanie :

Jak jest z rodowodem eksportowym sciagajac psa z USA do polski? Czy tak samo jak w krajach UE? I czy paszport ktory pies bedzie mial ze stanow obowiazuje rowniez u nas w Europie czy musi miec wyrobiony ten unijny?

Link to comment
Share on other sites

No to teraz ja :eviltong: .
Mam suczke zarejestrowana w ZKwP, moj staly adres jest polski ale jestem teraz w UK i przez jakis czas tu zostane. Zachcialo mi sie pokazac psa w Irlandii i dostalam informacje ze musze najpierw suke zarejestrowac w tamtejszym zwiazku i zeby to zrobic musze przeslac rodowod eksportowy. Teraz pytanie - czy jak dostane rodowod eksportowy z ZKwP i zarejestruje suke w Irlandzkim zwiazku to jest to jednoznaczne z wyrejestrowaniem suki z ZKwP? Zaznaczam, ze chce zeby Gajka pozostala zarejestrowana w ZKwP, ale jednoczesnie chcialabym ja zglaszac na wystawy na zielonej wyspie....moze ma ktos jakies sugestie?

Pozdr., Paulina

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='JASMIN']A odnośnie tatuaży to w Czechach chyba inaczej to wygląda bo u nas to jest znak oddziału i liczba szczenięcia danej rasy np. moja suczka ma A 968 w lewym uchu
a w Czechach to bez nr. oddziału i takie duże liczby np. moja nowa suczka ma 70818 w prawym uchu.[/quote]

Z tego co się orientuję w Czechach tatuaż to numer kolejnego psa danej rasy urodzonego w tym kraju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...