Jump to content
Dogomania

Rodowód eksportowy


JASMIN

Recommended Posts

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='JASMIN'] Dostanę rodowód eksportowy. [/quote]
Czy jak kupuje się psa za granicą to szczeniak od razu ma rodowód, a nie metryke? Czy tak jest we wszystkich krajach? i czy jak ktoś w kupuje w psa w Polsce i wywozi goza granicę to dostaje taką samą metryke jak szczeniak zostający w kraju?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kati']Czy jak kupuje się psa za granicą to szczeniak od razu ma rodowód, a nie metryke? Czy tak jest we wszystkich krajach? i czy jak ktoś w kupuje w psa w Polsce i wywozi goza granicę to dostaje taką samą metryke jak szczeniak zostający w kraju?[/quote]

metryki chyba tylko w naszym kraju istnieja :) poza granicami polski jeszcze nigdy sie z nimi nie zetknelam


tak szczeniak dostaje taka sama metryke, ale jesli chce zeby pies mial wyrobiony rodowod eksportowy to zostawia ja u hodowcy a ten sklada do zwiazku w celu wyrobienia rodowodu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JASMIN'][URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=3969"]Elitesse[/URL], a nie wiesz jak to wygląda z paszportem? Suczka była dzisiaj tatuowana i chipowana... Jak jest z przewozem przez granicę?[/quote]

musisz dostac paszport od hodowcy i nie bedzie problemu :) czesi chyba wszystkim szczenietom paszporty "z urzedu" wyrabiaja hihi
a z doswiadczenia wiem ze celnicy nwet na psa nie patrza hihi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JASMIN']Jest to jamnik długowłosy króliczy. Mam już miniaturową suczkę właśnie po czeskim ojcu i teraz króliczą kupuję.
A Ty pewnie masz sznaucerkę?;)[/quote]

nawet nie jedna :) w sumie mam 4 sznaucery - 3 srednie i 1 miniaturowego, i tylko moj najstarszy 9 letni juz pies ma w pelni polskie papiery ;)

Link to comment
Share on other sites

A nie orientujecie się jak to jest z rejestracją w oddziale? Bo przy pierwszej suczce zakupionej w polskiej hodowli od razu mi ją zarejestrowali ( dostałam nr. rejestru ) i metryka poszła do ZG. Ale słyszałam, że w przypadku rodowodu eksportowego najpierw nostryfikuj.ą i dopiero jak rodowód wróci to rejestrują. Interesuje mnie to ponieważ nie wiem czy zdążę zgłosić w czerwcu na klubową do Wrocławia do klasy szczeniąt...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JASMIN']A nie orientujecie się jak to jest z rejestracją w oddziale? Bo przy pierwszej suczce zakupionej w polskiej hodowli od razu mi ją zarejestrowali ( dostałam nr. rejestru ) i metryka poszła do ZG. Ale słyszałam, że w przypadku rodowodu eksportowego najpierw nostryfikuj.ą i dopiero jak rodowód wróci to rejestrują. Interesuje mnie to ponieważ nie wiem czy zdążę zgłosić w czerwcu na klubową do Wrocławia do klasy szczeniąt...[/quote]

od razu nadaja nr rejestracyjny a rodowod wysylaja do ZG tak jak metryke, wszystko jest dokladnie tak samo jak w przypadku naszej metryki tylko dajesz rodowod, tylko nie zapomnij sie upomniec o podanie nr rej bo panie czesto o tym zapominaja ze by wlascicielowi wypadalo go podac :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']od razu nadaja nr rejestracyjny a rodowod wysylaja do ZG tak jak metryke, wszystko jest dokladnie tak samo jak w przypadku naszej metryki tylko dajesz rodowod, tylko nie zapomnij sie upomniec o podanie nr rej bo panie czesto o tym zapominaja ze by wlascicielowi wypadalo go podac :) :) :)[/quote]

Elitesse, nie zupełnie tak jest.

REGULAMIN HODOWLI PSÓW RASOWYCH
IX Dokumentacja hodowlana
"[COLOR=black][B]§ 21
[/B]Rodowód eksportowy psa/suki wystawiony przez zagraniczną organizację kynologiczną, będącą członkiem FCI (Międzynarodowej Federacji Kynologicznej) lub prowadzącą dokumentację uznawaną przez FCI, musi być za pośrednictwem Biura Oddziału przesłany do Biura Zarządu Głównego w celu nostryfikacji. Rodowód, po wpisaniu do Polskiej Księgi Rodowodowej (PKR) lub Księgi Wstępnej (KW) i opatrzeniu numerem wpisu, zwraca się za pośrednictwem Biura Oddziału właścicielowi psa/suki. [COLOR=red]Rejestracja psa/suki w Oddziale następuje po nostryfikacji rodowodu[/COLOR]. Numer wpisu do PKR lub KW umieszcza się w dokumentacji psa/suki po numerze rodowodu zagranicznego"[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Widzę, że jestem taka leniwa, że nie chciało mi się nawet zajrzeć do regulaminów :roll:.
A czy zgłaszając psa do klasy szczeniąt byłaby możliwość odnotowania na zgłoszeniu "rodowód w nostryfikacji" i nie podania nr. rejestracji oddziałowej?

Link to comment
Share on other sites

JASMIN, ja mam 4 psy z importu, i nr. rejestracji oddziałowej dostawałam zawsze przy składaniu papierów oddziale. Co i nnego z PKR, ten rzeczywiscie jest przyznawany dopiero po nostryfikacji. A i z doswiadczenia wiem, ze z miesiac po złozeniu u siebie mozna juz dzwonic do ZG i pytac jak sie czuje nasz rodowód, bo czasem lubia sobie one gdzies lezec i czekac na niewidomo co.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki. Mam więc nadzieję, że również dostanę od razu nr. rejestracji oddziałowej.
A na rodowód mojej pierwszej suni czekam już prawie 3 msc :roll: Pytałam w moim oddziale i ponoć czeka się do 4 msc. Chyba zadzwonię się zapytać do ZG.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JASMIN']Dzięki. Mam więc nadzieję, że również dostanę od razu nr. rejestracji oddziałowej.
A na rodowód mojej pierwszej suni czekam już prawie 3 msc :roll: Pytałam w moim oddziale i ponoć czeka się do 4 msc. Chyba zadzwonię się zapytać do ZG.[/quote]

No zadzwon, zadzwon, bo moze sie okazac ze juz lezy o Ciebie w oddziale 2 miesiace tylko panie niewiadomo czemu twierdza ze go nie ma. Ja takiego cudu własnie doswiadczyłam:angryy: , rodowód wysłany z ZG z drugim moim rodowodem 28 pazdziernika odnalazł sie dopiero teraz. Ten drugo odebrałam juz oczywiscie dawno...

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś tak było że pierw następowała rejestracja psa w oddziele a potem szedł rodowód do nostryfikacji.
Ale chyba widzicie fragment regulaminu, który przytoczyła Psyla.
PIERW NOSTRYFIKACJA , POTEM REJESTRACJA. a oddziały , które robia inaczej działają poprostu wbrew regulaminowi.

Link to comment
Share on other sites

Chcę jeszcze dodać moje info do rodowodu eksportowego. Obecnie mam już 8-tygodniowe maluchy baskowe. I ponieważ wiem, że 2 maluchy wędrują poza granice RP, to w momencie odbioru metryczek, od razu złożyłam dwie z nich do wyrobieniu rodowodu eksportowego (i od razu też za to zapłaciłam). Mogłam tak zrobić, ponieważ wcześniej znałam dane osób, które maluchy kupują. Ale i tak trzeba trochę poczekać. Choć powiedziano mi, że po kilku dniach od złożenia metryczek w Oddziale, mogę dzwonic lub/i przejść się do ZG i tam prosić o przyspieszenie wystawienia rodowodów eksportowych. I pewnie tak zrobię.

Co do metryczek: u nas w RP sa "metryczki", a np. w Rosji "szczeniacze karteczki". Zasada działania takiego dokumentu podobna, jak w RP.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...