Jump to content
Dogomania

Żywienie i pielęgnacja


ty_kwa

Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A myślałam już, że Tola to jakiś ewenement na skale bostonkową i kicha będzie z uszami :-). No dobra a powiedz [B]Polcia[/B] czy do podklejania używałaś jakiegoś specjalnego plastra i kleju? Przez ile czasu trzymać go na uszach? Ostatnio widziałam w necie jakiś specjalny klej do uszu za około 50 zł.

Link to comment
Share on other sites

Żadnego kleju! Jakbyś skleiła te uchole? Z tego co czytałam to klej stosuje się raczej do klejenia radarów psów z długim włosiem na nich...
Plaster musi być hipoalergiczny, "oddychający". Ja na początek kupiłam w aptece taki "z metra cięty" viscoplastu bodajże. Ale niestety nie trzymał się zbyt długo na Fredziowych uszach :shake: Dzięki uprzejmości pewnego małżeństwa :razz: "odkryłam" zalety plastra OMNIFIX E firmy Hartmann. Cięłam go na kawałki (około 1,5 x 4 cm) , które naklejałam jeden na drugi tak około 5 warstw i dopiero taki pogrubiony a zarazem sztywny kawałek przyklejałam wzdłuż ucha, tak po środku. Wystające końcówki ucinałam nożyczkami. Tylko pamiętaj o odtłuszczeniu ucha :evil_lol: Co do czasu to Fredek chodził w plastrach dobre kilka tygodni. Tak naprawdę to zależy od psa ale im starszy tym dłużej to trwa, niestety.

Link to comment
Share on other sites

Afry uszy właśnie cały czas stoją, tylko że bardzo często "kładzie" je po sobie, przez co wygląda jakby była przestraszona albo okazywała uległość, albo... podstawiała się do głaskania ;). Wiem, że tak być nie powinno, ale chyba taki już jest jej urok.

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio dość sporo naczytałam się o furminatorze w samych superlatywach. Zamówiłam głownie z myślą o moich kićkach, ale zobaczcie co potrafi zrobić z bostonową sierścią [url]http://translate.google.pl/translate?hl=pl&langpair=en|pl&u=http://www.petsugar.com/Boston-Terror-Chronicles-North-vs-FURminator-1108628[/url] :-). Mamy go mieć w przyszłym tygodniu, bo w sklepie zoologicznym rozchodzi się jak świeże bułeczki i trzeba czekać :-). Jak przetestuje na Toluśce to na pewno zdam relację czy jest aż tak dobry :-).

Link to comment
Share on other sites

To ja czekam na relacje. Już kilka razy miałam go kupić ale zawsze traciłam wiarę w jego skuteczność przy krótkiej bostonkowej sierści. Niby widziałam kilka filmików na youtubie gdzie rzeczywiście świetnie wyczesywał nawet beagle.. [B]Ajda[/B] daj znać jak Ci pójdzie z Tolą :D

Link to comment
Share on other sites

A proszę Cię bardzo [B]Ojsterek[/B] :-). Nawet to udokumentowałam :diabloti:

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images46.fotosik.pl/330/1087c5585d97d4a9med.jpg[/IMG][/URL]

Tyle wyszło z Toli podczas dzisiejszego 5 minutowego czesania. Jak na nasz gust furminator sprawdza się bardzo dobrze. Najlepiej ,, ściąga" sierść z okolic szyi (tam gdzie jest dłuższa), ale z pozostałymi częściami ciała też sobie radzi. W każdym razie wyczesze więcej niż najlepsza szczotka :-) (przekonałam się na mojej kotce brytyjskiej z której wyczesuje kępy sierści). A na bostonie sprawdza się całkiem, całkiem. Samo czesanie mała tez znosi oki, co prawda dość szybko jej się nudzi, ale po chwili przerwy podchodzi ponownie, nie ucieka:evil_lol:. Aha i sprzęt zamówiłam z firmy Trixie. Na początku chciałam kupić oryginalny lecz cena 3 razy wyższa a poza tym ponoć ciężko jest dostać do niego ostrze jak się stępi. A tu bez problemu można zamówić.

Link to comment
Share on other sites

Hej! My z Afrą przetestowałyśmy Royala, Bento i Acanę. Jakość karm - w naszym przypadku właśnie w takiej dokładnie kolejności. Royala jadła najmniej chętnie, w dodatku miała po nim największe problemy "żołądkowe" ;). Bento jadła chętnie, było trochę lepiej - po Acanie (karma dla szczeniąt ras mini) wszystko ok, z tym że niestety bostony to chyba właśnie takie niejadki są. Afra też czasami nie ma ochoty jeść, i nic się na to nie poradzi. Tzn... zawsze chętnie zjada karmę podawaną na dłoni, ale to niestety żadne rozwiązanie. Rzecz jasna na widok ludzkie jedzenie zawsze chętnie spogląda ;).

Link to comment
Share on other sites

My z Tolą jak już pisałam na początku byliśmy na Royalu, teraz je Orijen dla szczeniąt. Apetyt ma taki sam, lecz na nowej karmie zmniejszyła się ilość gazów :-).O Eukanubie coś kiedyś słyszałam, że ma niską smakowitość lecz więcej się nie wypowiem bo nie testowałam. Tola ma 9 miesięcy i je 3 razy dziennie. Lecz czasami jest tak, że rano nic nie ruszy dopiero na obiad. Źle nie wygląda dlatego jak pości to się nie przejmuję i jej nie dogadzam- zgłodnieje to zje (i to jest chyba najlepsza metoda na psa żeby nie wychować niejadka).

Link to comment
Share on other sites

Dzieki :) Kobieta z hodowli doradzala Nam eukanuba , wczesniej o niej nie slyszalam ...Podaje czasem Bostonkowi karme z marchewka to czasem sie skusi ..Martwi Mnie ze caly czas podajemy mu tylko sucha karme to tak jak my bysmy jedli caly czas kotlety schabowe i nic dziwnego ze nie chce jesc ...Caly czas to samo ...Boston rosnie i rozwija sie prawidlowo wiec nie jest zla karma , ale czasem ma gazy ...Mozna podawac cos jeszcze oprocz suchej karmy ...Mozecie cos doradzic ...:)

Link to comment
Share on other sites

Eukanuba jest karmą z tzw wyższej półki tak samo jak Royal, Hill's, Purina, Acana, Orijen itp. Martwić się, że maluch cały czas je suche nie ma co. Powinna być ona podstawą jego żywienia. Dzięki temu zapewnisz mu prawidłowy rozwój zdrowie i wszystko czego potrzebuje :-). Może Eukanuba nie podchodzi mu smakowo - spróbuj Acany lub Orijena, tam jest więcej mięsa w składzie procentowym.
Dodatkowo na przekąskę można podawać mu marchewkę surową lub gotowana, kurczaka, wołowinę, biały ser, owoce itp. Typowo psie przekąski - moja mała zajada się ciastkami z Eukanuby dla szczeniąt :-).Ale pamiętaj suche i jeszcze raz suche baz żadnych dodatków do niego powinno być jego głównym jedzeniem!!!!!!!!!!

Ps. [B]86kocica86 [/B]załóż swojemu szkrabowi galerie i napisz coś więcej o nim, z jakiej jest hodowli?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja kupuje dla swojej Toli taki mix [url]http://allegro.pl/maced-miesne-kostki-przysmaki-nagrody-dla-psow-i1291900911.html[/url] . Co prawda nie jest on dla szczeniąt, ale za to niewielkiej wielkości i daje się bardzo łatwo dzielić na mniejsze kawałki. Zresztą jest to pierwszy przysmak jaki była w stanie pogryźć jako 9 tyg szczeniak i bardzo go lubi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam :) Od paru tygodni stosuje na plamki pod oczkami kwas borowy...nie ma żadnych problemów, a widzę poprawę .Kwas borowy można kupić w aptece , stosować tyle razy dziennie ile jest potrzeba.Widze poprawę także polecam.Mam pytanko odnośnie uszu bostonów.Boston ma 6 miesięcy i jeszcze mu nie stoją.Osobiście boje się kleić nie mam żadnego pojęcia na ten temat.Proszę o rade:) pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...