Jump to content
Dogomania

Przydomki - gdzie sprawdzić?


revii

Recommended Posts

  • 4 months later...

Ja mam takie pytanie -moze glupie:oops:.Czy przydomki rejestrowane w ZKWP po 2005 roku ida automatycznie do FCI czy nie??I co zrobic w sytuacji gdy w katalogu wystawy widzimy przydomek ktorego nie mozna de facto znalezc ani w spisie ZKWP ani FCI ??To znaczy ze przydomek nie istnieje czy go jakos wcielo???:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daga10011']Ja mam takie pytanie -moze glupie:oops:.Czy przydomki rejestrowane w ZKWP po 2005 roku ida automatycznie do FCI czy nie??I co zrobic w sytuacji gdy w katalogu wystawy widzimy przydomek ktorego nie mozna de facto znalezc ani w spisie ZKWP ani FCI ??To znaczy ze przydomek nie istnieje czy go jakos wcielo???:lol:[/QUOTE]
Zgodnie z wypowiedzią [B]SzOlki [/B]z maja 2005 są rejestrowane automatycznie, ale od 2006:
"W tej chwili nie ma obowiazku zglaszac(rejestrowac?) w FCI, ale po 2006 roku taki obowiazek bedzie, tzn,automatycznie zglaszajac przydomek do ZG bedzie on przesylany do FCI i tam zatwierdzany"
źródło i więcej: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/11536-Rejestracja-hodowli-w-FCI?p=680995&viewfull=1#post680995[/URL]

Jak to było w rzeczywistości - nie wiem. A co do przydomka, którego nie można znaleźć w FCI i ZKwP - może jest zagraniczny np. jest zarejestrowany w AKC? Ewentualnie może też być błędnie napisany, już różne "byki" w katalogach bywały... :lol:

Link to comment
Share on other sites

To nie wiem, gdzieś powinien być ten przydomek - ale jeśli nie ma błędu w nazwie...
[COLOR=Black]Znalazłam na ZKwP:
"Z[/COLOR][SIZE=2][COLOR=Black]arząd Główny ZKwP informuje, że począwszy od dnia 1 stycznia 2006 r. wszystkie noworejestrowane przydomki hodowlane będą podlegały obowiązkowej rejestracji w FCI (za pośrednictwem Zarządu Głównego Związku Kynologicznego w Polsce). W związku z powyższym czas rejestracji przydomka może wynosić obecnie nawet 2-3 miesiące. Prosimy o składanie wniosków w oddziałach z odpowiednim wyprzedzeniem.Koszt rejestracji przydomka wynosi 50 zł.
Jednocześnie informujemy, że obowiązkowej rejestracji w FCI podlegają wyłącznie przydomki noworejestrowane (po 1 stycznia 2006 r.).
Przydomki, które były już wcześniej zarejestrowane w ZG ZKwP mogą być również rejestrowane w FCI. W takim przypadku koszt rejestracji przydomka wynosi 25 zł[/COLOR][/SIZE]"

Czyli przydomek musi być w jednym albo drugim spisie.

A dobrze szukasz na stronie FCI? Tam takie cząstki jak "z" "od" są pisane za przydomkiem...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...