Jump to content
Dogomania

Stowarzyszenie Terapii Wspomagającej ALTERI - do hodowcow


Margo

Recommended Posts

Szanowni Państwo!

Stowarzyszenie Terapii Wspomagającej ALTERI - zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000163013 - jest społeczną organizacją non-profit zajmującą się zaawansowaną pomocą osobom niepełnosprawnym w ich ciągłym zmaganiu się z podstawowymi przeciwnościami życia.

Głównym celem ALTERI jest specjalistyczne szkolenie psów dla osób niepełnosprawnych, szczególnie dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Badania przeprowadzone w USA dowiodły, iż pies-pomocnik może przejąć nawet 70% obowiązków opiekuna osoby niepełnosprawnej - tak wysoki współczynnik wykwalifikowania psa możliwy jest tylko dzięki specjalistycznemu szkoleniu psów predysponowanych i dokładnie wyselekcjonowanych do niezwykle odpowiedzialnej roli pomocnika.

Szkolenie odbywa się całkowicie bez używania kar czy jakiejkolwiek przemocy, głównym zadaniem trenera jest wykształcenie u psa silnych zdolności inteligentnego współdziałania z człowiekiem potrzebującym

opieki. Właściwa opieka w połączeniu z nowoczesną oraz niezwykle

skuteczną metodą szkoleniową przeistaczają sympatycznego czworonoga w równie sympatycznego, lecz profesjonalnego, całodobowego pomocnika oraz przyjaciela dla osób, którym pomoc potrzebna jest w każdej minucie

życia.

Dzięki pomocy ALTERI wiele osób będzie mogło normalniej

funkcjonować, nie będąc odizolowaną grupą społeczną skazaną na

przebywanie w zamknięciu czterech ścian. ALTERI jako niezwykle skuteczne stowarzyszenie "wspaniałych ludzi i psów dobrej woli" posiada wsparcie firm i instytucji. W dniu 22 czerwca 2003 telewizja TVN wyemitowała program pokazujący część szkolenia jednego z naszych psów - Zorbę, młodego golden retrievera z hodowli Drużyna Marzeń.

Jeśli zainteresowała Państwa nasza działalność zapraszamy do skontaktowania się z nami ([email protected] lub tel. 0506 838 888). Poszukujemy psów, które zostaną niezastąpionymi przyjaciółmi osób niepełnosprawnych. Psy takie spełniają bardzo odpowiedzialne i trudne zadnia, zawsze i wszędzie towarzysząc swojemu przewodnikowi, dlatego też stawiamy niezwykle wysokie wymagania pod względem ich psychiki. Poszukujemy psów o wybitnie zrównoważonych charakterach, eksterier natomiast jest dla nas mniej ważny. Nieodpłatne przekazanie psa naszemu stowarzyszeniu może przyczynić się do reklamy hodowli jako miejsca wydającego znakomite psy pracujące. Niewiele hodowli w Polsce może szczycić się osiągnięciami w obu dziedzinach: hodowli psów i eksterierowych, i pracujących. Mamy nadzieję, iż dzięki naszej działalności, Państwa hodowla będzie zauważana również na co dzień poprzez pracę psa-pomocnika, a nie

wyłącznie na ringach wystawowych.

Z poważaniem

Agnieszka Orłowska

Przewodnicząca STW "Alteri"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

adek_psv, nie mogę się już powstrzymać. Chociaż jesteś tutaj dopiero od wczoraj, to już zaimponowałeś mi niezmiernie wyjątkową wnikliwością i mądrością swoich postów. Zawsze potrafisz dojść bezpośrednio do sedna sprawy i dodać coś niezastąpionego nawet do skądinąd błachej dyskusji. Na pewno będę w przyszłości zauważać wszystkie Twoje wypowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 6 months later...

Nasze psy rosna. Malutka karramba oposcila juz swoja rodzine zastepcza i wlasnie zaczyna szkolenie. mozecie ja zobaczyc na krotkich filmikach na stronie Alteri alteri.ipon.pl
W dalszym ciagu poszukujemy wolontariuszy przede wszystkim na rodziny zastepcze, ale rowniez do prac biurowo-propagandowych. Ulotki, prezentacje.... I to we wszystkich miastach
Zainteresowanych prosze o kontakt na priwa
M+L

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[size=6][color=brown] I Ty mozesz zostac czlonkiem ALTERI [/color][/size]

Na stronie Alterii

[url]http://www.alteri.ipon.pl[/url]

jest do pobrania deklaracja czlonkowska. Za niewielka sume 30zl rocznie kazdy moze obecnie byc czlonkiem Stowarzyszenia. Ciagle szukamy ludzi wielkiego serca. Stowarzyszenie nie ma zadnych dotacji, a utrzymuje sie wylacznie z pracy spolecznej czlonkow, skladek i darow...
Obecnie mamy 4 psy w szkoleniu, 2 z nich beda na jesieni juz przekazane oczekujacym na nie osobom niepelnosprawnym. Lista osob oczekujacych jest dluga, wiec kazda pomoc jest na wage zlota. A pomoc mozna nie tylko finansowo. potrzebni sa np majsterklepki (zrobienie np skladanych szafek na pokazy, przymocowanie elektrycznych wylacznikow swiatla do deski), krawcowe (kubraczki), tlumacze (tlumaczenie tekstow w obie strony, pisanie listow), sekretarze, kopisci (dokumentow na ksero, a nie obrazow niestety), roznosiciele ulotek....... i wszystko inne, co kto wymysli.
No i oczywiscie propagandowanie ideii
M+L

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='kuncewmr']tlumacze (tlumaczenie tekstow w obie strony, pisanie listow), [/quote]No rzeczywiście. Dzisiaj rano w telewizji był felieton na temat szkolenia psów dla niepełnosprawnych. Rozmawiano ze specjalistami z Anglii (o ile się nie mylę, w ostatni weekend w Warszawie była jakaś konferencja na ten temat z udziałem tych specjalistów).

Na pytanie jakie psy szkolą w Anglii do pracy z niepełnosprawnymi, odpowiedzieli "We use mainly rescue dogs", co zostało przetłumaczone jako "psy ratownicze". Rzeczywiście, "rescue dogs" może znaczyć "psy ratownicze" (choć częściej używa się w tym celu "search and rescue dogs"), ale na pewno nie w tym kontekscie! W tym kontekscie, "rescue dogs" znaczy "psy z odzysku". Wiem, że tak jest również w USA - o ile psy-przewodnicy niewidomych to głównie psy wyhodowane w tym celu, o tyle psy asystujące niepełnosprawnym to głównie psy "z odzysku". Chyba rozumiem, dlaczego tak jest, ale interesuje mnie dlaczego tu, w Polsce, szukamy kandydatów na takie psy u hodowców, a nie - jak w Anglii czy w USA - w schroniskach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']interesuje mnie dlaczego tu, w Polsce, szukamy kandydatów na takie psy u hodowców, a nie - jak w Anglii czy w USA - w schroniskach.[/quote]

Być może dlatego, że schroniska w Anglii czy USA się różnią "ciut" od tych naszych w Polsce. Ja widziałam schroniska w Szwecji i w Niemczech. Rozległe wybiegi, wygodne boksy, psy łączone maksymalnie po dwa, trzy. Mnóstwo wolontariuszy, zajmujących się spacerami, szkoleniem, pielęgnacją. Psy w wspaniałej kondycji psychicznej i fizycznej..

Jak to jest u nas.. Ostatnio byłam w schronisku, po dłuższym czasie niebytności. Jest to bardzo przygnębiający widok. Psy poupychane w klatkach, szczekające, biegające, w fali emocji rzucające się na siebie.. Pies pracujący powinien byc doskonały psychicznie, super zdrowy i sprawny. Ma stawiane dużo wyższe wymagania niż przeciętny kanapowiec. Myślę, że są psy w polskich schroniskach, które by się świetnie sprawdziły, ale wyłowienie ich byłoby bardzo trudne..

Druga sprawa w zagranicznych schroniskach bardzo często lądują psy rasowe lub miksy ras, co daje jakieś pojęcie o charakterze psa i jego predyspozycjach.. No i często są to psy, które po prostu ze swoim wybujałym temperamentem nie odnajdują się w domowym życiu, ale są super materiałem na psa pracujacego. U nas większość psów w schroniskach to po prostu efekty niekontrolowanego rozmnażania..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 11 months later...

Podoba mi sie to co piszą na stronie Alteri!sama mam trzy miesiecznego szceniaka któego skzoliłam od 6 tygodnia i już dużo umie-uczy sie błyskawicznie! Oczywiście żadnego szarpania-tylko kliker!Uczymy sie na dogoterapeute!czy Alteri zna jakąs dobrą urganizacje szkoleniową-ale nie związaną z dogo(bo to już mamy) któa szkoli szczeniaki? Mamy co prawda nasza ukochaną Wande szkoleniowca ale ona daleko dla nas przyjmuje i chciałbyśmy cos na miejscu w Wawie! Słyszłam o Baritusie ale wlałabym cos stricte klikerowego!co wy an to?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jestam w fundacji Alteri w Brzeźnicy co 2 tygodnie i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jest to organizacja na wysokim poziomie. Psy świetnie pracują, są wesołe, chętne do nauki i podejmowania nowych wyzwań. Są gotowe na każde skinienie przewodnika.
Ja też zaczęłam szkolić swojego psa klikerem i jestem oszołomiona bo nigdy wcześniej nie wykonywał poleceń tak szybko, chętnie i precyzyjnie.

Naprawdę wszystkim gorąco polecam Alteri.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...