Jump to content
Dogomania

Krycie zagranicznej suki


Magik

Recommended Posts

... i od razu kilka pytań:

co powinnam sprawdzić przed kryciem?
co powinien mi przedstawić hodowca?
jak sprawdzić czy jego hodowla jest w organizacji zrzeszonej w FCI?
co ja powinnam dostarczyć hodowcy (właścicielowi suki)? Na pewno kserokopię rodowodu i uzyskanych certyfikatów... ale czy coś jeszcze?

No i nie mniej ważna sprawa - jak najlepiej się rozliczyć?

Wiem, ze na zachodzie Europy właściciel reproduktora przeważnie bierze pieniądze z góry... zwykle kwotę równą lub niewiele mniejszą od wartości szczeniaka - u nas często stosuje się krycie za szczenię lub równowartość płatne w uzgodnionym czasie: po sprzedaży szczeniąt (wszystkich lub części) lub gdzy szczenięta skończą 6 tygodni....

A czy do kogoś z Was przyjażdżała suka z zagranicy na krycie? Jak się rozliczaliście?

Może jeszcze jakieś inne rady??

Link to comment
Share on other sites

ja z suczka z Czech podpisywalam umowe krycia, dawalam ksera rodowodu, championatow, i papierw rodzicow mojego psa
rozliczenie rozwiazalismy tak ze polowe kwoty dostalam przy kryciu a polowe 30 dni od urodzenia sie szczeniat, ale teraz hyba czesciej jest spotykana platnosc calosci w dniu krycia

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za rady!

Tak jak sądziłam, nie ma co wchodzić w jakieś rozliczenia po urodzeniu czy sprzedaży szczeniąt. W Polsce mogę coś wyegzekwować przynajmniej teoretycznie, a zagranicą trudno by było :shake: .

Gdyby Wam coś jeszcze przyszło do głowy, to bedę wdzięczna za rady

pozdrawiam Ola

Link to comment
Share on other sites

Hmm... mam wrażenie, że sądzimy zagranicznych hodowców wg. polskich standardów, czyli, że każdy chce nas oszukać. Chyba jest to dosyć krzywdzące. Osobiście spotkałam się z taką zapłatą: 100 euro za krycie plus po 100 euro za każdego szczeniaka (płatne gdy szczeniaki mają 7 tygodni). 100 euro jest umowne, może to być np. 75 euro lub 120 euro, to zależy. I nikt znajomej nie zamierzał oszukać, pieniążki wpłynęły równo o czasie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yoshko']Ja za krycie wzięłam suczkę , którą zostawiłam we własnej hodowli[/QUOTE]
Też mi to chodzi po głowie bo suka ładna i szkolona (ma zdane IPO)... ale na razie nie planuję zostawiać sobie suki :shake: a poza tym musiałabym jechać kawał drogi i wybierać....

Link to comment
Share on other sites

Zobaczę jeszcze jak sunia przyjedzie... ale jej ojciec pokrył już mnóstwo suk w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech... jest dziadkiem mojej młodej suczki i ojcem starszej (już nie hodowlanej) - więc chyba nie jest to wielki rarytas... ale z drugiej strony jej matka jest z linii pracujących...

Ech, najlepiej, żeby mnie ta suka nie zachwyciła jak przyjedzie - wtedy nie będzie mnie kusić szczeniak od niej :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Suka rzeczywiście piękna :loveu:

Przyjechała w środę, wyjechała w czwartek, a mój pies chodzi teraz jakiś rozkojarzony :roll:

Dostałam kopię rodowodu (zapomniała wziąć kopii championatów, ale obiecała dosłać), spisałyśmy umowę, wzięłam połowę kasy i teraz trzymam kciuki, zeby urodziły się ładne i zrównoważone szczeniaczki :)

Ode mnie dostała kopię rodowodu, championatów i certyfikatu IPO.

Wizyta przebiegła bardzo sympatycznie, zrobiłam kilka fotek, które można obejrzeć [url=http://www.latoma.net/phpBB2/viewtopic.php?p=977#977]tu.[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...