Jump to content
Dogomania

Sproszkowany tłuszcz wołowy


hekate811

Recommended Posts

Tego "wynalazku" nie używałam i prawde powiedziawszy nawet nie wiedziałam ze mozna sprzedawać słodzony tłuszcz po stówie za kg..... :crazyeye:
W sklepie łój wołowy kosztuje 1-2 zł/kg...
W moim rodzinym domu dodawało sie tłuszcz wołowy do michy psom podwórkowym zawsze przed zima a okazjonalnie żeby dotłuścić i "doenergetyzowac" zbyt chude jedzenie (z zaopatrzeniem w mięso bywało róznie i psy jadały to co akurat udało sie kupić).
Obecnym burkom w okresach najwiekszej aktywnosci też dorzucałam czasami troche tego specjału ale teraz juz tylko sporadycznie bo obie kudły nadaja sie do odchudzania a nie tuczenia :roll:

Link to comment
Share on other sites

no tak, ale normalnego tłuszczu wołowego psiak nie weźmie do pyska, choć mięsne kości lubi, gotowane też odpada, ryżyk, makaron, kolą w ząbki. Suche natomiast je normalnie, ale na tym to on masy nie nabierze, a po tłuściejszej (pewnie przez tłuszcz z kurczaka) ma rozwolnienie. Na wystawie to aż jego chudość bije w oczy jak wejdzie między inne psy z tej samej grupy wiekowej, i potem w opisie ma że za chudy.

Link to comment
Share on other sites

Myslisz że skoro nie chce jeść tłuszczu w kawałkach zmieszanego z karmą, to zechce go zjeść w postaci płatków?
Mozna próbowac ale moim zdaniem nie bardzo jest sens... Jezeli psiak zdrowy i w dobrej kondycji to ja bym po prostu poczekała...
Każdy burek rozwija sie w swoim tempie i on w kazdej chwili moze zaczac rosnac wszerz i szybko przestanie sie wyrózniac wśród rówiesników

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...