Jump to content
Dogomania

Czipowanie w Poznaniu?


mikusik123

Recommended Posts

ale jestem zła.......dziwoniliśmy dziś do weta...i pani...niemota w ogóle nie potrafiła udzielić żadnych informacji o bazie ani czasie....weterynarz robił zabieg wiec nie mógł podejść...albo tam takie niemoty pracują albo nikt nie wie gdzie zgłasza psy które są u nich zaczipowane rewelacja....zaraz tam jade..... :( jakbym nie miała ciekawszych zajęc....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dobra uspokoili mnie...wszystkie appiery sa...wszystko jest...tylko miasto nawala...każą czekac....bo coś dogrywaja z systemem...Wet nie wie kiedy dokąłdnie co i jak...bo jemu tez nie powiedzieli...przeproisł...ale wszytsko miało byc na szybko...bo czipy bo baza....bo do konca roku...a oni teraz tez czekaja....mam nadzieje ze nie kłąmał...ale w sumie po co:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kendo-lee'][URL="https://www.safe-animal.eu/Start.aspx"][COLOR=#000000]https://www.safe-animal.eu/Start.aspx[/COLOR][/URL]
Kateczko,w tej bazie jest mój pies,więc Twój powinien też być.Na dole jest w kółeczku:szukaj .Tam wpisz nr,czipa i powinien wyskoczyć Twój piesek:multi:[/QUOTE]

Mój piesio też jest w tej bazie, znalazłam go w niej do tygodnia od zaczipowania

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kateczka']dobra uspokoili mnie...wszystkie appiery sa...wszystko jest...tylko miasto nawala...każą czekac....bo coś dogrywaja z systemem...Wet nie wie kiedy dokąłdnie co i jak...bo jemu tez nie powiedzieli...przeproisł...ale wszytsko miało byc na szybko...bo czipy bo baza....bo do konca roku...a oni teraz tez czekaja....mam nadzieje ze nie kłąmał...ale w sumie po co:roll:[/quote]
No to powinno być OK.Sprawdzaj co jakiś czas bazę:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kendo-lee']Jeśli masz zaczipowanego psa i meldunek w Poznaniu,to jeszcze musisz zgłosić się z psem do biura rejestracji psów na Fredry 7,żeby psa wpisali do bazy danych.Chyba,że już jest w bazie.Bo jeśli nie jest zgłoszony do bazy a SM sprawdzi go czytnikiem to wyskoczy im sam nr.czipa bez danych adresowych właściciela.A wtedy też możesz dostać mandat,bo sam nr.czipa bez danych jest bezwartościowy.I jeszcze tak z ciekawości,gdzie czipowałaś pieska Kateczko?[/quote]

Szkoda, że podczas czipowania nie zostałam poinformowana :mad:
Stare, dobre dogo sie jednak najlepiej sprawdza;)
Musze tylko poczekać za meldunkiem w Poznaniu, bo póki co nie chce mi się borykać z całą ta biurokracją:siara:

Swoja droga to dziwne, ze Pani z mobilnego punktu nie sprawdzila meldunku, bo czip jest ale bezużyteczny:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bigos']Szkoda, że podczas czipowania nie zostałam poinformowana :mad:
Stare, dobre dogo sie jednak najlepiej sprawdza;)
Musze tylko poczekać za meldunkiem w Poznaniu, bo póki co nie chce mi się borykać z całą ta biurokracją:siara:

Swoja droga to dziwne, ze Pani z mobilnego punktu nie sprawdzila meldunku, bo czip jest ale bezużyteczny:cool1:[/quote]
W zasadzie podczas czipowania w mobilnym punkcie,każdy pies powinien być wprowadzony do bazy danych.Sprawdzalaś na stronie,którą podałam wcześniej czy Twój pies jest wpisany? Tamten mój post odnosił się do tego,że jeśli ktoś sam na własną rękę czipował psa u weta np.rok temu,to taki pies miał tylko czipa a danych w bazie nie było.I wtedy należy się zgłosić do biura rejestracji aby psa wciągnęli do bazy i sprawdzili czy czip jest odczytywany przez czytnike,które posiada miasto.Tak więc koniecznie sprawdź bazę,czy Twój pies w niej jest.

Link to comment
Share on other sites

nie wszyscy mają to szczęsscie :eviltong:
a tak przy okazji...skoro zarejestrowałam psa....no włąsnie skoro zapłaciłam podatek to oznacza jednoczesną rejestrację????a gdzie to sprawdzic...kiedys psy dostawałay takie blaszki...pamietam bo tata je wytłaczał :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kateczka']nie wszyscy mają to szczęsscie :eviltong:
a tak przy okazji...skoro zarejestrowałam psa....no włąsnie skoro zapłaciłam podatek to oznacza jednoczesną rejestrację????a gdzie to sprawdzic...kiedys psy dostawałay takie blaszki...pamietam bo tata je wytłaczał :evil_lol:[/quote]
Właśnie te blaszki już są przeżytkiem:diabloti:Od początku roku większość administracji(bo jeśli się mieszka na osiedlu to podatek można było płacić w administracji)nie wydawala znaczków przy płaceniu za psa,bo informowali wszystkich o obowiązku zaczipowania i znaczki z numerkiem były już niepotrzebne.Teraz je zastąpiły czipy.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ale czy czip nie jest obowiązkiem ogólnopolskim przypadkiem.....chyba nie ważne gdzie wazne zeby w ogóle....
Ja za to jestem wściekła minęło pół roku a mojego psa poprostu nigdzie nie ma...zacznę chyba chodzić ze świstkiem potwierdzającym wszczepienie czipa bo mi jeszcze ktoś mandatem walnie :) a do weta nie omieszkam się przejechac :P

Link to comment
Share on other sites

Margo,jeśli Twój pies przebywa w Poznaniu to musi być zaczipowany,teraz nie ma obowiązku meldunkowego.Czyli jak mieszkasz w Poznaniu,masz tu psa,nie musisz być tu zameldowana ,możesz gdzie indziej.W zasadzie powinnaś mieć meldunek czasowy.Ale jak SM Cię sprawdzi to możesz mieć kłopot,bo od wczoraj latają z czytnikami.W Polsce wszystkie psy mają być zaczipowane do roku 2011-2012.Tylko w niektórych miastach już obowiązują czipy międzyinnymi w Poznaniu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Bardzo mnie gnębi pewna sprawa:
dwa dni temu dostałam maila od jednej z organizacji i treść mnie zmroziła.Zdecydowałam się tu zapytać:
czy zgodne z prawdą jest to,że psy w Polsce chipowane są czipami wyprodukowanymi w Chinach?Czy to prawda,że są one nowotworowe?Podane w mailu było,że razem z krwioobiegiem przedostają się do nerek uszkadzając je.
Czy ktoś wie czy rzeczywiście chińskimi się czipuje?Od kiedy te są wprowadzane psom?
Myśmy psa chipowali.On ma obecnie i brodawczaka i włokniaka.Czy to od tego chipa?Czy myśmy mu to zafundowali?:-(Czy można usunąć chipa?
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...