Jump to content
Dogomania

Film Hachiko


Darius

Recommended Posts

Wczoraj dotarl do mnie ten film, ogladam i beczalam jak glupia... Ogolnie akita jest pieknym psem, nieznam tej rasy i jesli bym sie zdecydowala na ta rase kiedy kolwiek to najpierw bym poszla na "studia" o tej rasie... Sama osobiscie spotkalam sie z ta rasa raz i ras na ulicy przechodzac. Doczytywalam sie o tej rasie ze jestes jedna z trudniejszych, co tu ukrywac wiekszasc szpicow jest trudna... A co do filmu tez sie boje ze bedzie to samo co sie stalo po filmie 101 dalmatynczykow;/ zreszta nie tylko t rasa.. film Marlej i ja tez narobil rozglosu labkom i co wyszlo? doskonaly pies rodzinny do dzieci , g... prawda, ludzie nic niewiedza o psach i takie laiki biora pieski bo ladne a potem " pani musze uspic psa bo grozny!!" ehh szkoda slow;(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shirai - Koki']Nie jest naprawde, az tak zle z Hachiko...uwierzcie to dramat...a ludzie [B]nie lubia[/B] [B]takich filmow[/B], tym bardziej, ze akita nie jest przestawiona zbyt slodkawo...tym razem...[/QUOTE]
Czyżby? :razz:
To poczytajcie komentarze na tej stronie:
[URL]http://torrenty.org/torrent/449134[/URL]

Całe szczęście, że polecają film, a nie psa...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...
  • 2 months later...

Film o Hachiko jest dostępny na DVD w Polsce np. w Empiku, KDC, emarkt.pl i amazonka.pl. Nie wiem od jakiego czasu bo tak odruchowo co jakis czas sprawdzam i dzisiaj na pewno jest. Jego tytuł w Polsce to "Mój przyjaciel Hachiko".
Proponuję na wszelki wypadek (nawiązując do wypowiedzi moich poprzendików) aby pisać o rasie np. w recenzjach filmu na stronach internetowych danych sklepów tak aby jaknajbardziej uświadomić juz widzom filmu jakie są wymagania rasy itp.itd.
Pocieszm sie, że o tym filmie nieiwiele sie u nas mówi i może uda się uniknąć niechcianej "mody" na akitę. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ręce opadają czytając takie wątki...

Ludzie ogarnijcie się nieco z tymi swoimi teoriami spiskowymi, a może najlepiej zróbcie listę dla Hollywood psich ras o jakich wolno robić filmy albo jeszcze lepiej postulujcie żeby w każdym filmie o psie grały fikcyjne psy roboty o.O

Marley - źle bo ludzie kupią labradora, bo właściciele się nim źle zajmowali, bo to nie poradnik i ktoś może wziąć na serio...
Hachiko - źle bo ludzie kupią Akity... bo to bo tamto...

Nie wiem Lassie też powinni zdjąć się z lektur obowiązkowych ? A "O psie który jeździł koleją" może być ? Czy o kundelkach też nie ???

Film piękny wzruszający, pokazujący siłę przywiązania psiaka... Jedyne co można skrytykować to postawę rodziny profesora, która w zasadzie olała psa, którego on kochał. No ale jak to w rzeczywistości było nie wiemy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Felicity']Ręce opadają czytając takie wątki...

Ludzie ogarnijcie się nieco z tymi swoimi teoriami spiskowymi, a może najlepiej zróbcie listę dla Hollywood psich ras o jakich wolno robić filmy albo jeszcze lepiej postulujcie żeby w każdym filmie o psie grały fikcyjne psy roboty o.O

[/QUOTE]

rece opadaja, czytajac takie wypowiedzi.
Wytlumacz jak piekny i wzruszajacy jest ten film, jak pieknie opowiada o przywiazania psa do czlowieka tym wszystkim tysiacom np. dalmatynczykow, ktore po tych "cudnych" komediach wyladowaly w schronach! Do konca swojego zycia. Bo ludzie kupowali masowo slicznego szczeniaczka, a dorosla pies bezwzglednie wymagal ogromnej ilosci ruchu. No to co zrobic? Schron jest przeciez najbardziej "humanitarny"...

Na szczescie przy Akitach nie bylo takiej fali!

Serwus
Darius

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja tutaj nie składałbym winy na producentów filmów, że wypuścili taki film a nie inny. Po prostu ludzie są bezmyślni a to już jest inna sprawa. Dla mnie ograniczanie tworzenia filmów/dokumentów o zwierzętach jest nie w porządku. Przez takie coś poznajemy inne kultury, zwierzęta itd. Film jako sam film jest słabo nakręcony (nie mówię tutaj o historii psa) i średnio mi się podobał. Jestem początkującym właścicielem Akity bo szczeniak ma 7 miesięcy także za wiele o tej rasie nie mogę powiedzieć. Pies od małego mieszka z nami w bloku i obserwowałem jak sie ludzie na początku nim zachwycali jaka to kulka/niedźwiadek i chcieli głaskać. Teraz pies urósł i już nie budzi takiego super entuzjazmu tzn nadal się zachwycaja uroda rasy ale już mówią że za duży ze pewnie trzeba z nim biegać itd. Także nie demonizowałbym że każdy chce mieć takiego psa. Jednak ludzie się troche obawiają jego masy siły. A u nas to jest tak że jakby było większe mieszkanie to natychmiast była by jeszcze jedna Akitka do towarzystwa dla Raska. pozdr

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 11 months later...

Film Hachi obejrzałam dopiero parę tygodni temu i był taki sobie. Do oryginału się nie umywa nawet. A już to, że szczeniaka akity gra dorosły shiba oprócz tego, że nie jest to profesjonalne to po prostu bardzo zubożyło film, bo przecież shiba dorosły nie urośnie, wiec gdzieś cały etap dorastania psa przepadł :-(

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...