Jump to content
Dogomania

Nagusowe porady


Iwona

Recommended Posts

  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Właśnie kupiłam sobie grzywaczka. Marzyłam o takim piesku już od kilku lat no i mam. W związku z tym mam małe pytanko do lepiej zorientowanych. Kiedy grzywkom stają uszka? Co robić żeby ładnie stały? Mam naguska i jego uszka są dość duże i klapiate. Ma prawie 4 miesiące.
PS. Jak mu przypadkiem nie staną to i tak go będę kochać. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Han Sharn']Właśnie kupiłam sobie grzywaczka. Marzyłam o takim piesku już od kilku lat no i mam. W związku z tym mam małe pytanko do lepiej zorientowanych. Kiedy grzywkom stają uszka? Co robić żeby ładnie stały? Mam naguska i jego uszka są dość duże i klapiate. Ma prawie 4 miesiące.
PS. Jak mu przypadkiem nie staną to i tak go będę kochać. :lol:[/quote]
Witaj Han Sharn uszka musisz zacząć mu sama podklejać,bo inaczej "przypadkiem" nie stana!
poniżej zamieszcze link, gdzie krok po kroku zilustrowane jest jak się to robi [URL="http://www.crestars.com/ear_taping.htm"]http://www.crestars.com/ear_taping.htm[/URL]
powodzenia:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jolka']Ostatnio Pani Brychtova też dodała stronkę ze zdjęciami i dokładnym opisem nt. klejenia uszek. [URL="http://www.nahaci.cz/stranky/p_usi.htm"]http://www.nahaci.cz/stranky/p_usi.htm[/URL] :lol:[/QUOTE]

świetnie pokazane :lol: i mam wrażenie że wkładanie tych "kołeczków" w uszko piękniej je formuje niż zwykłe zawijanie w rulonik :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='resuruss']A wydawalo mi sie ,ze widziałam gdzies tę metodę......No i nie musiałam daleko szukać.....:lol:

[IMG]http://img472.imageshack.us/img472/9689/bulkabokpysia4shod7.jpg[/IMG][/quote]

a kogo ten szczeniaczek mi przypomina ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='resuruss']Dokładnie tak jak powiedziala Cyga.Podklejac,podklejac i jeszcze raz podklejac.Mozna rowniez "pomoc" wzmocnieniu sie chrzastki w malzowinie usznej przez podawanie wywarow z kurzych łapek,lub galaretki np z kurczaka.Dobre efekty zdaje tez podawanie Arthro-Flexu.
Tu na forum jest hodowczyni ,ktorej udalo sie postawic uszka psu 6 miesiecznemu - wiec do dziela!!!![/quote]

Kupiłam Artro-flex, czy możecie mi poradzić jak go dawkować. Mój Inuś ma prawie 4 miesiące. I jak się tej pani udało postawić uszka 6 miesięcznemu grzywkowi? Może mogłaby się podzielić jakimiś radami. Proszę bo ja nadal zielona. Chociaż te zdjęcia mi dużo rozjaśniły w głowie.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm.....ciekawe dlaczego mu ucole nie stoja????/Jak byłam w hodowli jak maluchy mialy 5 tygodni to nic nie wskazywało ,ze beda jakies problemy z tym :roll: ....
O dawkowanie zapytaj weta najlepiej - bo wydaje mi sie ,ze trzeba dawke dobrac do wagi maluszka.
A tak ,u nas na Forum Nesjanka postawiła uszy 6 miesiecznemu psu.

Link to comment
Share on other sites

Klejone uszy powinny być [B]dokładnie ogolone[/B], w przeciwnym razie ucho jest cięższe i tym samym trudniej je postawić, oraz przy zdejmowaniu plastra można wyrwać włosy, a to byłoby niemiłe dla psa. Uszy należy kleić [B]na 2-3 dni[/B] anty alergicznym plastrem (do nabycia w aptece). Po tych dniach zdejmujemy plastry na dzień, po czym [B]na noc znów kleimy na kolejne 2-3 dni[/B]. Gdy w ciągu dnia, jak robimy przerwę od klejenia uszy zaczną klapać, należy natychmiast je zakleić. Podczas gdy uszy są zaklejone powinniśmy obserwować psa. Z początku mogą mu plastry przeszkadzać, może się drapać lub potrząsać głową, wtenczas należy odwracać uwagę psa... możemy zająć go zabawą, nauką, bądź wyjdźmy z nim na dwór. Lecz gdy tylko zauważymy, że [B]ucho jest zaczerwienione, a skóra przy plastrze odparzona lub zadrapana należy zdjąć plastry i nasmarować ucho kremem (np. z wit. A)[/B] Gdy tylko stan ucha się poprawi, zaklejamy je ponownie. Nie ma reguły po jakim czasie uszy staną i stać będą... jednym grzywaczom stają po paru dniach, innym po paru miesiącach... by wspomóc stawianie uszu, można podawać psu do jedzenia wywar (żelatynę) z kurzych łapek – wzmacnia psie chrząstki.
Podczas wymiany zębów mleczne na stałe organizm psa się odwapnia... wtedy uszy mogą oklapnąć, więc miejmy to na uwadze i gdy tylko zauważymy, że ucho zaczyna klapać powinniśmy je zakleić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='resuruss']Hmmm.....ciekawe dlaczego mu ucole nie stoja????/Jak byłam w hodowli jak maluchy mialy 5 tygodni to nic nie wskazywało ,ze beda jakies problemy z tym :roll: ....
O dawkowanie zapytaj weta najlepiej - bo wydaje mi sie ,ze trzeba dawke dobrac do wagi maluszka.
A tak ,u nas na Forum Nesjanka postawiła uszy 6 miesiecznemu psu.[/quote]

wydaje mi się, że problem wyniknął z tąd, że psiak chyba nie miał klejonych uszu u hodowcy - bo jeżeli teraz ma 4 m-ce i niedawno został kupiony - to właśnie tak wygląda ......
moim zdaniem to hodowca powinien zatroszczyć się o to żeby nowy Opiekun psa umiał wykonywać tą czynność - ja osobiście pokazuję jak to się robi wszystkim nowym Opiekunom szczeniąt

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=12507"]Han Sharn[/URL] - wysłałam ci pryw. wiad.

Link to comment
Share on other sites

Rees - kurcze nie czytam dokładnie :evil_lol: bo mam kupę pracy w pracy i pewnie mi coś umknęło
no ale jeżeli znasz hodowlę i widziałaś szczeniorki jak były małe - to już prawie pewne, że to coś może się dziać z uszkami, może właśnie są zbyt duże albo za miękkie - jeżeli tak jest to trzeba już napewno myśleć o jakimś farmakologicznym wspomaganiu - tak myślę

oj ciężka sprawa z tymi uszami - no ale Hoki też ma duże uszy :razz: i miał je zupełnie klapnięte - a się udało

Link to comment
Share on other sites

Powiedzcie mi czy wy sami obcinacie wloski waszym psinka czy chodzicie do fryzjera?? I jak to robicie - chodzi mi o mordke, bo mi sie bardzo podoba jak grzywaczki mają ładnie ogolone mordki, ale nie mam zielonego pojecia jak się do tego zabrać:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze Cię nie przywitałam- a więc witam w naszym grzywaczowym gronie:lol: i gratuluję psiaczka.
Pielęgnacji nagusa chyba wszyscy dokonują sami- tutaj nie ma wielkiej filozofii. Powinnaś jednak zaopatrzyć się w dobra maszynkę do golenia / elektryczną np. Wella contura/-o jak najwęższym ostrzu ok.3 cm- wtedy najlepiej się manewruje przy pyszczku. Do "gładkiego' dogala się jednorazowymi maszynkami do golenia. Piesia powinno przyzwyczjać się do tego zbiegu od jak najmłodszych "tygodni" :lol: - czasem bardzo się buntują - wtedy trzeba wykazać się cierpliwością i stanowczością.
Widzę,że mieszkaszw Tychach- ja w Katowicach-rzut beretem:-)- możemy kiedyś spotkać się i z chęcią pomogę w nauce golenia i pielęgnacji nagusa:-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwona']Jeszcze Cię nie przywitałam- a więc witam w naszym grzywaczowym gronie:lol: i gratuluję psiaczka.
Pielęgnacji nagusa chyba wszyscy dokonują sami- tutaj nie ma wielkiej filozofii. Powinnaś jednak zaopatrzyć się w dobra maszynkę do golenia / elektryczną np. Wella contura/-o jak najwęższym ostrzu ok.3 cm- wtedy najlepiej się manewruje przy pyszczku. Do "gładkiego' dogala się jednorazowymi maszynkami do golenia. Piesia powinno przyzwyczjać się do tego zbiegu od jak najmłodszych "tygodni" :lol: - czasem bardzo się buntują - wtedy trzeba wykazać się cierpliwością i stanowczością.
Widzę,że mieszkaszw Tychach- ja w Katowicach-rzut beretem:-)- możemy kiedyś spotkać się i z chęcią pomogę w nauce golenia i pielęgnacji nagusa:-)[/quote]


Ja biedna....tez nie mam pojecia jak sie goli Iwa pomozesz mi tez obrobic psy??:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DOMINIKA']Ja biedna....tez nie mam pojecia jak sie goli Iwa pomozesz mi tez obrobic psy??:cool3:[/QUOTE]Z wielką przyjemnością Domi:lol: - a jak jeszcze zasposorujesz wyjazd:cool3: :evil_lol: to Ci z nagusów powdery zrobię:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...