Jump to content
Dogomania

Nagusowe porady


Iwona

Recommended Posts

Rzucam nowy temat,bo znajoma ma problem ze skórą swojego nagiego chłopczyka i szuka rady. Ja zbyt mało mam doświadczenia z naguskami, aby udzielić "kompetentnej" odpowiedzi i liczę na wasze doświadczenia:bigok:. Dość wstępu:HUT012:- teraz problem: co robić z wągierkami u nagusa, jak zapobiegać powstawaniu, czy ich pojawienie się jest wynikiem złej pielęgnacji czy skłonności. Piesek ma 8 miesięcy- czyli dojrzewający :-). Jest golony a czasem depilowany za pomocą kremu do depilacji Veet.Liczę na wasze rady, przekażę je potem zainteresowanej.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No cóż, jak pisze Maga wyciskać wyciskać i jeszcze raz wyciskać.:baddevil:
Wągierki to już chyba przypadłość danego osobnika, jeden ma więcej drugi mniej. Myślę ze przemywanie skóry dobrymi płynami oczyszczającymi do twarzy też pomoże. Co innego typowe syfffffki, z własnej obserwacji, tu już raczej problem z karmą lub nieodpowiednimi kremami :cry:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnkaW']No cóż, jak pisze Maga wyciskać wyciskać i jeszcze raz wyciskać.:baddevil:
Wągierki to już chyba przypadłość danego osobnika, jeden ma więcej drugi mniej. Myślę ze przemywanie skóry dobrymi płynami oczyszczającymi do twarzy też pomoże. Co innego typowe syfffffki, z własnej obserwacji, tu już raczej problem z karmą lub nieodpowiednimi kremami :cry:[/quote]

Ania ja pamietam akcje :multi::multi::multi: wyciskania mega syfffa z ............... jajek Gizma , wtedy to byla akcja :shocked!::evilbat::evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Nie mój, Res:HUT012:, ja jestem wierna dziewczynkom:-)
Dzięki za rady- mam nadzieję, że inni też jeszcze się wypowiedzą. Ja doradzałam kąpiele co 7-10 dni, ograniczenie w tej chwili depilacji, przemywanie przed i po goleniu skóry manusanem, natłuszczanie linomagiem?, no i wyciskanie:evilbat:.Mam wątpliwości co do linomagu- czy natłuszczanie nie wzmoże pojawianiu się wągrów?

Link to comment
Share on other sites

Kesi tez czasem ma mini wągierki , ale nie mam żadnego problemu z wyciskaniem. Ostatnio po kapieli po raz pierwszy użyłam suszarki i byłam przygotowana na panikę, a tu niespodzianka- mała z lubością poddawała się suszeniu, potem nawet drzemała:-o a taka z niej czasem panikara:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Przyznam się szczerze ze ja też wyciskam wągierki, ale teraz tak sobie mysle, że zioła psom by nie zaszkodziły więc można by było nałożyć rozpulchniajacą maseczke ziołową składającą się z siemienia lnianego, rumianka i prawoślazu, (mozna kupic w sklepie zielarskim) na miejsce które bedziemy wygniatać (oczywiście wczesniej oczyścić miejsce na którym ma znaleść się maseczka) a następnie okryc je gazą, folią i kocem. Po 20 minutach piesek jest gotowy do wygniatania i z pewnością będzie mniej bolało i lepiej będą wyczyszczone:great: [B][SIZE=3][COLOR=red]!![/COLOR][/SIZE][/B]Tylko nie wygniatać brudnymi paluchami[SIZE=3][COLOR=red][B]!![/B][/COLOR][/SIZE]
[COLOR=black]Następnym dobrym posunięciem byłoby zamknięcie porów przez ściągającą maseczke ziołową, hmmmm ale nie mam składu takiej maseczki. Postaram się dowiedzieć wtedy napisze.[/COLOR]
No to kto próbuje na swoim piesku ??

Link to comment
Share on other sites

ja podawalam homeopatyczny Sulfur drozdze i wiesiolka ,czeste kapiele w Heksidermie lub w mydle z brzozy trudne do dostania /produkowane w Rosji/i delikatne kremy ale nawilzajace .CO do depilacji kremami to nie wolno:evilbat: NAGUS moze nawet stracic pigment

Link to comment
Share on other sites

co do wągrów ...

ja też czyszczę , a później stosuję tonic na wągry "clerarskin" z Avonu
jednak im pies starszym tym trudniej czyści się skórę i więcej jest wągierków ....

u psiaka, który wrócił do moje hodowli - Angelo (miał bardzo dużo wągrów - takich grubych - wielkich oraz krostki podchodzące ropą i krwią)
lekarz stwierdził gronkowca
leczenie odbyło się antybiotykami najpierw u mnie później już u kolejnych Opiekunów - dzisiaj podobno śladu nie zostało na skórze, jednak pani w dalszym ciągu czyści skórę (tamtejsi lekarze są zaskoczeni rezultatami w leczeniu)
Angelo wybiera się na wystawę do Bydgoszczy i Katowic.

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich po mojej długiej nieobecności w świecie wirtualnym :) Chociaż i tak bardzo rzadko się udzielam :oops:.. Oki przyznaję się bez bicia - to o mojego Kenzola chodziło Iwonce. A tak na marginesie to ile czasu zajmuje wam takie wyciskanie bo mi za jednym zamachem nie udaje się tego zrobić.. Baa kilka podejść musi być bo psiun mi zwiewa gdzie pieprz rośnie :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja mojej Milce to wyciskam dopoki mnie oczy nie bolą :lol: pozniej robie przerwe... ale tak w sumie to jedno udo z godzine mi zajmuje by mozna bylo powiedziec ze w 98% jest wyczyszczone :shake:

Toffiemu to znowusz sie nie da za bardzo za jednym zamachem wycisnąć, więc u niego to trwa dniami... pierw te większe, poniej mniejsze... ale w sumie to błędne koło i mam wrażenie że zamiast być lepiej jest tak samo... :placz: :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maga18']Ja mojej Milce to wyciskam dopoki mnie oczy nie bolą :lol: pozniej robie przerwe... ale tak w sumie to jedno udo z godzine mi zajmuje by mozna bylo powiedziec ze w 98% jest wyczyszczone :shake:

Toffiemu to znowusz sie nie da za bardzo za jednym zamachem wycisnąć, więc u niego to trwa dniami... pierw te większe, poniej mniejsze... ale w sumie to błędne koło i mam wrażenie że zamiast być lepiej jest tak samo... :placz: :shake:[/quote]

jak maga przyjechała do mnie, to całą drogę autobusem z dworca do domu (jakies 25 minut) wyciskała biednego psiaka:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...