Jump to content
Dogomania

Terier szkocki na Konkursie Tropowców


Scott

Recommended Posts

18-10-2009 na [U]Regionalnym Konkursie Tropowców[/U] mój [B]terier szkocki[/B] uzyskał 92 punkty i zdobył Dyplom I stopnia i jest najprawdopodobniej:mdrmed: jedynym szkotem w Polsce,który taki dyplom posiada.....
Wysłałam wszystkie niezbędne dokumenty ( skan dyplomu,karty oceny,rodowodu) do ZG ZKwP z prośbą o wystawienie certyfikatu użytkowości i ..... dostałam odpowiedź od Pana A.Brabletza ,że [B][COLOR=black]CERTYFIKATU NIE WYSTAWI !!![/COLOR][/B]
Co wiecie o przepisach na podstawie ,których wystawia się certyfikat ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Scott']
Regulamin znam już prawie na pamięć ! Ale widać regulamin sobie życie sobie[/QUOTE]
Certyfikat użytkowości (w tym przypadku myśliwskiej) wystawia się psom, które w standardzie podlegają próbom pracy. Terier szkocki według standardu FCI [B]nie podlega próbom pracy[/B], więc nie może być pokazywany w klasie użytkowej, więc nie wystawia się mu certyfikatu użytkowości.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A gdzie masz w regulaminie napisane ,że tylko psy [B]podlegające próbom[/B] [B]pracy [/B]mogą przystąpić do konkursu ??
oto fragment regulaminu konkursu pracy tropowców

[FONT=Tahoma][B][COLOR=black]W konkursach tropowców mogą brać udział wszystkie rasy psów myśliwskich z grup FCI: III, IV, V, VI (za wyjątkiem sekcji posokowców),VII i VIII.[/COLOR][/B] [/FONT]

[FONT=Tahoma]Rasy psów myśliwskich a nie podlegające próbom pracy a to różnica.[/FONT]

[FONT=Tahoma]---------------------------------------------------------------------------------------[/FONT]
[url=http://www.scottishteam.zafriko.pl/]Scottish Team - TERIERY SZKOCKIE[/url]

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie logicznym jest ,że Próby i Konkursy Pracy są dla psów podlegających próbom pracy, ale fakt, że w Regulaminie ( ten który podałaś w linku jest nieaktualny, chociażby przez dolną granicę wieku, obecnie jest 9 mies) nic na ten temat nie ma, czyli gdybyś zgłosiła psa do Krakowa ( zajmuję się przyjmowaniem psów na konkursy) to skierowałabym się z zapytaniem o możliwość Twojego uczestnictwa do Pana Brabletza, ponieważ to ja odpowiadam za zgłoszenia a mam wyraźny nakaz przyjmowania psów podlegających próbom pracy. Niby można by to wywnioskować z postanowień ogólnych, gdzie wyraźnie napisano ,że : Próby i konkursy pracy psów myśliwskich mają na celu popularyzowanie kynologii łowieckiej poprzez sprawdzanie i stałe podnoszenie jakości [B]użytkowych[/B] psów myśliwskich". Co to jest [B]użytkowy [/B]pies myśliwski? to pies posiadający certyfikat użytkowości , a jaki pies może uzyskac certyfiakt użytkowości? tylko pies podlegający próbom pracy. Wydaje mi się, że dałam Ci odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Gdzie widziałaś ,żebym podawała jakiś link do regulaminu? Ja [B]zacytowałam [/B]jego fragment . Link był podany przez [I]Darianne[/I] i faktem jest ,że wiek psów jest nieaktualny.
To co zacytowałam jest na podstawie [B]aktualnie obowiązującego [/B]regulaminu z 2007 roku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Scott']Gdzie widziałaś ,żebym podawała jakiś link do regulaminu? Ja [B]zacytowałam [/B]jego fragment . Link był podany przez [I]Darianne[/I] i faktem jest ,że wiek psów jest nieaktualny.
To co zacytowałam jest na podstawie [B]aktualnie obowiązującego [/B]regulaminu z 2007 roku.[/QUOTE]

OK, nie patrzyłam kto podał link, ale weszłam na niego i pierwsze co rzuciło mi się w oczy to , że stary.
Widzę, że uparłaś się na ten certyfikat, proponuję napisać do Pana Andrzeja Brabletza, od niego zależy przyznawanie certyfikatów, w każdym razie u nas w Krakowie w ogóle nie miałabyś szans na start, ponieważ bym Cię nie przyjęła.

Link to comment
Share on other sites

Ooo! To jest to ! Regulamin sobie życie sobie:razz:. Wcześniej pisałaś ... "[B][I][U]to[/U] [U]skierowałabym się z zapytaniem o możliwość Twojego uczestnictwa do[/U][/I][/B][I][B][U]Pana Brabletza[/U]"[/B] a teraz piszesz już ...[/I] "[I][U][B]w każdym razie u nas w Krakowie[/B] [B]w ogóle nie miałabyś szans na start, ponieważ bym Cię nie przyjęła[/B][/U][/I][B]."[/B] :crazyeye:To co to Pan Andrzej już dał odpowiedź ????No ale stare przysłowie mówi " szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie ".

Link to comment
Share on other sites

Scott, do czego uprawnia certyfikat uzytkowosci? Do zgłaszania psa do klasy uzytkowej na wystawach.
A jakie psy mozna zglaszac do klasy uzytkowej?
" wiek powyżej 15 miesięcy, z certyfikatem użytkowości. Klasa użytkowa organizowana jest wyłącznie dla ras, które w nazewnictwie FCI, wymienione są jako rasy podlegajace probom pracy."
Czy we wzorcu terriera szkockiego jest taki zapis?

Link to comment
Share on other sites

[B]Nie chodzi mi o fakt wystawiania mojego psa w użytkach !!![/B] Terier szkocki nie potrzebuje prób pracy do tego ,żeby być interchampionem, ogólnie wiadomo ,że wielu właścicieli psów podlegających próbom pracy robi je ze swoimi psami tylko właśnie w tym celu.
Powinno być tak jak np.ze zdaniem matury u ludzi ;)zdałeś dostajesz świadectwo maturalne a czy pójdziesz na studia ,czy będziesz sobie to świadectwo trzymał w szufladzie ,czy oprawisz je w ramki i powiesisz na ścianie to już tylko [B]TWOJA SPRAWA ![/B]
[B]Moim zdaniem jest to rodzaj dyskryminacji!![/B]

Link to comment
Share on other sites

Scott, moze to i nie jest sprawiedliwe, ale takie sa przepisy, certyfikat uzytkowosci wydawany jest w tym jednym konkretnym celu.
Zrobilas konkurs tropowcow i wielkie gratki,brawo! Mozesz byc dumna. Znam jeszcze historie pitbula i amstafa, ktore zaliczyly tropowce, ale certyfikatu tez nie przeboksowaly.
Po co psuc sobie krew i satysfakcje z duzego osiagniecia? Ciesz sie z sukcesu i machnij reka na reszte :p

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://img197.imageshack.us/i/maniuteksmall.jpg/"][IMG]http://img197.imageshack.us/img197/6362/maniuteksmall.jpg[/IMG][/URL]

To mój MANIEK w " wersji " wystawowej :-)

----------------------------------------------------------------
[URL]http://www.scottishteam.zafriko.pl/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...