Jump to content
Dogomania

Gdzie najskuteczniej ostrzec przed "hodowlą" ?


inecita

Recommended Posts

Coś się ucięło więc opisuję jeszcze raz:

Psa kupiłam w hodowli w Łomży (Herbu Knieja). Hodowca wydawał się osobą kompetentną.
Nie zależało mi na psie wystawowym a raczej na psie - przyjacielu, po prostu chciałam szorstkowłosego jamnika, więc wybrałam szczeniaka bez rodowodu o którym hodowca mówił że suka - matka nie dostała jeszcze wystarczająco dużo ocen sędziów i dlatego szczenięta nie mają rodowodu.
Pokazał nam matkę oraz zdjęcia ojca. Wszystko było OK. W sprzedaży były szczeniaki z dwóch miotów, jeden z dłuzszym włosem, drugi z nieco krótszym. Nie chciałam jamnika z bardzo długim włosem, raczej takiego jakiego już miałam - ze średnim, więc wybrałam suczkę z krótszą sierścią.
Okazało się po kilku miesiącach, że pies jest mieszańcem jamnika szorstkowłosego z gładkowłosym.
Gdy zaczęłam śledzić działalność hodowli widzę, że prowadzi on sprzedaż praktycznie BEZ PRZERWY od półtora roku, musi non stop rozmnażac te biedne sunie. Bardzo proszę omijajcie tę hodowlę.

Link to comment
Share on other sites

Link do ogłoszeń:

[url=http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1990344_jamniki_szorstkowlose_po_doskonalych.html]Jamniki szorstkowłose po doskonałych rodzicach- OKAZJA![/url]

Mam wrażenie, że hodowca cały czas wystawia TE SAME zdjęcia które dostałam ponad dwa lata temu. Odbierając szczeniaka miałam też wrażenie że to jest jednak inny pies niż ten którego zarezerwowałam na podstawie zdjęcia.

Tu są dane hodowli:


[url=http://www.zkwp.bialystok.pl/hodowle.jamniki.html]Zwi

Link to comment
Share on other sites

Zgłoś do ZK,swoja droga nie ma czegoś takiego jak szczenię rasowe bez rodowodu kupiłaś psa w typie jamnika:roll: poparłaś kupując u tego faceta proceder pseudohodowli:shake:,możesz mieć sama do siebie pretensję,może następnum razem kupisz niewystawowe szczenię z metryką

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zgłoś do Związku Kynologicznego. Już sam fakt, że w hodowli tej sprzedawane są szczenięta bez rodowodu jest łamaniem regulaminu ZK. W dobrych, uczciwych hodowlach nie ma możliwości nabycia szczeniaka bez metryki!
Jesli hodowca oferuje zarówno szczenięta z rodowodem jak i bez rodowodu to nie jest to dobra hodowla - taki hodowca łamie regulamin, oszukuje, skoro oszukuje Zk jaką masz pewność, że nie oszuka Ciebie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...