Jump to content
Dogomania

Porodówka


Alojzyna

Recommended Posts

  • 1 month later...

Witamy się i my. :)

Mamy szczęśliwą czwóreczkę. Dwie dziewczynki i dwóch chłopców. Poród naturalny i szybki. W ciągu godzinki czwórka dzieciaczków. 

Mama i dzieci mają się dobrze. :) Pięknie rosną. 

 

Pysia, jak dzieci? Pokażesz zdjęcia odchowanych maluszków? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...

Witam moja suczka ( hodowlana z upr. hodowlanymi ) była kryta 6 i 8 lipca . 

Jezeli licząc od 1 krycia dzis mija 63 dni , oznak porodu nie ma . Dzis okolo 18:00 pojawił sie sluz (Zdjecie dodane jako załącznik ) 

Ciaza prowadzona przez Weterynarza wszystko rozwijało się prawidłowo . Jest to nasz 1 poród . Poinformowałam lekarza ,że był śluz (jasno zielonkawy)  . Kazał czekać do rana do 9:00 ! 

Byłam u innego , powiedzial ze jasno zielonkawy śluz nie oznacza nic niebezpiecznego a suczka ma temperature w normie i nie ma rozwarcia . 

Nie wiem co w tej sytuacji robic , prosiłabym o rady DOŚWIADCZONYCH HODOWCÓW . 

Suczka 2,5 roku , pierwsza ciąza , York 3 kg ( 4kg obecnie w ciązy ) ciąza 3-5 płodów .

21397495_1037380329732004_1434181653_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Poczekak do rana ale jeśli poród się nie zacznie jedż do dobrego weta bo może być potrzebna pomoc. Możesz jeszcze przedtem sprobować wywołac porod podając pół łyżki naparu, jamniczce dałam łyżke ale była większa od yorka.

Napar robisię tak: łyżka mielonego cynamonu zalana szklanką wrzątku, poczekać do wystygnięcia tak, żeb y można było podac suczce.

To nie jest mój pomysł tylko mojego weta, któ32 lata.rego się trzymam już

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.09.2017 o 16:10, dwbem napisał:

Poczekak do rana ale jeśli poród się nie zacznie jedż do dobrego weta bo może być potrzebna pomoc. Możesz jeszcze przedtem sprobować wywołac porod podając pół łyżki naparu, jamniczce dałam łyżke ale była większa od yorka.

Napar robisię tak: łyżka mielonego cynamonu zalana szklanką wrzątku, poczekać do wystygnięcia tak, żeb y można było podac suczce.

To nie jest mój pomysł tylko mojego weta, któ32 lata.rego się trzymam już

A ile tego  podać  suczce do wypicia? 

Link to comment
Share on other sites

Takiemu maluchowi to powinna wystarczyć pół łyżki, napisałam, miniaturowej jamniczce podałam łyżkę - suczka była sąsiadki, nie mogła urodzić drugiego szczeniaka a była 3 nad ranem i sąsiadka mnie obudziła prosząc o pomoc. No i pomogło, szcxzeniak się urodził a inaczej oboje by nie przeżyli do rana i wezwania weta. No i moj wet to potwierdził jak rano przyjechał.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 13.09.2017 o 15:11, dwbem napisał:

Takiemu maluchowi to powinna wystarczyć pół łyżki, napisałam, miniaturowej jamniczce podałam łyżkę - suczka była sąsiadki, nie mogła urodzić drugiego szczeniaka a była 3 nad ranem i sąsiadka mnie obudziła prosząc o pomoc. No i pomogło, szcxzeniak się urodził a inaczej oboje by nie przeżyli do rana i wezwania weta. No i moj wet to potwierdził jak rano przyjechał.

Mam pytanie bo po wpisach widzę że masz duże doświadczenie jeśli chodzi o porody u psów. Mam suczkę owczarka szetlandzkiego. Do krycia mogło dojść między 25 a 30 lipca. No niestety nieplanowane. Weterynarz na USG 11.września potwierdził ciążę, pokazał mi 2 kręgosłupy, ale powiedział że może być więcej bo ciut za wcześnie przyszłam i nie widzi dokładnie. Suczka(4,5 / pierwsza ciąża) miała brzuch twardy a teraz ma miękki , czy tak powinno być? Jest spokojna , nie zapowiada się aby poród się zbliżał, Do kiedy mam czekać? Ja mieszkam za granicą i do weta mam około 70 km.

Link to comment
Share on other sites

Ciąża trwa 63 dni ale oczywiście jak u kobiet czasem krócej czasem dłużej ale nie można czekać dłużej niż 66 dni. Ale to już blisko więc możesz powoli szykować jej miejsce na poród. Zbliżanie się porodu zauważysz bo suczka zaczyna zachowywać się nerwowo, szuka miejsca, ziaje więc warto zapewnić jej posłanie, ja materacyk owijałam folią i na to kładłam prześcieradełko bo wtedy materac jest zabezpieczony przed zabrudzeniem wodami płodowymi. A prześcieradła można zmieniać. Jak na pierwszy porod to suczka trochę ma za dużo lat ale ja raz tez kryłam swoją sukę w tym wieku i nic złego się nie stało.  Ale radzę mieć weterynarza przynajmniej pod telefonem bo choć w zasadzie nie powinno nic złego się dziać ale nigdy nie wiadomo i dobrze mieć jakąś pomoc pod ręką.

Link to comment
Share on other sites

dwbem, dziękuję za odpowiedź. Kojec już zrobiliśmy ponad 10 dni temu, ale nie chce tam siedzieć :-) Dostaje tam smakołyki, to wejdzie, zje i wyjdzie. Ale wczoraj zdarzyło się coś co pokazuje że chyba się przekonała do kojca. Bo spała sobie na podłodze i nagle wstała , poszła do kojca, drapała i koc ułożyła w taką kulkę i wyszła :-)  i dalej omija go dalekim łukiem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...