Jump to content
Dogomania

Hodowla!? psiaki w strasznym stanie! Kto zna - moze pomoc?


leotigre

Recommended Posts

Witam wszystkich, zameldowalam sie tutaj, poniewaz prosil mnie o to moj ojciec i po uslyszeniu jego historji czulam sie z obowiazana do naglosnienia nastepujacej sprawy:

Z trzy dni temu ojciec pojechal obejrzec psa, owczarka niemieckiego, (nie wiem czy jestem uprawniona by podac link ogloszenia)? Zrobij 300km w jedna strone i to co zobaczyl bylo przerazajace, "hodowca" liczac na oko ma okolo 60 psow (owczarkow niemieckich) trzymane w strasznych warunkach, w malych kojcach bez budy , w blocie i jakiejs stodolce.... psy szczegulnie szczeniaki byly z ziebniete i slabe nie trudno dojrzec, ze chore, ale weterynarzem moj ojciec nie jest. po niektorych podejrzewal dysplazje... jedna suczka lezala w koncie trzesla sie z zimna i glosno piszczala... "hodowca" ma wszystkie psy z rodowodem (nie wiem jakim cudem) mieszka na okolicach Zajezierze\Dęblin czy ktos tam kiedys byl??? Ojciec mowil ze "hodowca" czekal na drodze i jechal puzniej przodem, prowadzac na "hodowle" kolo niego nie ,ma zadnych domow i na jego wlasnym domie nie bylo numeru ani nazwy ulicy. Jak w takiej sprawie postapic? Gdzie sie zglosic by sprawa zostala sprawdzona, aby pomoc tym pieskom? "hodowca"probowal koledze ojca wcisnac suczke ktora ledwie co szla...

Slyszalam z opowiadan ze dogomania jest najwiekszym forum jezeli chodzi o psy.
Dlatego sie tutaj zglaszam. Chce rowniez ostrzec przed kupnem u tego pana "hodowcy"
Ojciec jest przerazony i juz nigdy nie pojedzie do "duzej" hodowli, a przeciez sa duze i zadbane hodowle.

Milena D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeśli hoduje psy z rodowodem, to musi posiadać przydomek hodowlany - nazwę, po której hodowla jest identyfikowana. Rodowodowe psy mają tatuaże, udokumentowane pochodzenie na kilka pokoleń wstecz. Jeśli tego nie było, to po prostu była to kolejna pseudohodowla, miejsce w którym ludzie zarabiają na cierpieniu zwierząt i naiwności klientów.

Po tym co opisujesz, szczerze mówiąc, wątpię żeby była to hodowla "związkowa" (żeby nie było - mam tu na myśli i związek kynologiczny, i pkpr) - powiedzieć że psy są rodowodowe, może na dobrą sprawę każdy, bo to fajnie brzmi. Chyba, że Twój ojciec albo ktoś inny sprawdził to wszystko, o czym pisałam na początku - rodowody, tatuaże, przydomek hodowlany, etc.

Natomiast niezależnie od tego, czy to psy z rodowodem czy nie, to jeśli są trzymane w tak nieodpowiednich warunkach, można to zgłosić, np. do TOZu czy innych organizacji które działają u was w okolicy. Można też poszukać pomocy u Straży Miejskiej, lub lokalnych stowarzyszeń prozwierzęcych.

Śmiało możesz podać link do tego ogłoszenia, każda osoba umieszczająca ofertę w internecie i podająca tam namiary na siebie ma świadomość tego, że te dane będą od tej chwili dostępne publicznie.

Link to comment
Share on other sites

[LEFT]Możecie to zgłosić to tej organizacji (już nie raz zabierali psy z tego typu pseudo):

Pogotowie i Straż dla Zwierząt w Trzciance;
Pl. Pocztowy 4/6, 64-980 Trzcianka;
tel. 512 100 550
Adres e-mail: [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#006699][email protected][/COLOR][/EMAIL]




Lub do fundacji Owczarki w potrzebie (tylko nie wiem, czy oni zajmują się tak dużymi akcjami):
[URL]http://owczarekwpotrzebie.com/[/URL]
[/LEFT]
[CENTER] [/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Bym chciala to zglosic, ale niestety mam za malo informacji o tym panie, ja niestety nie mieszkam w polsce, kocham psy i jak slysze o czyms takim to mnie w srodku skreca. Dzisiaj rozmawialam z ojcem on zaluje, ze sie w wiosce nie dopytal o nazwisko i nazwe tej ulicy. Moze jak ktos z was mieszka w okolicach Zajezierze\Dęblin to moze sie umowic z tym panem w troche podchwytliwy sposob, czyli zainteresowanie psem ktorego ma na sprzedarz??? Moj ojciec juz jest starszy by musial znowu jechac 300km w jedna strone razem 600.
W ten sposob mozna by bylo zadzialac dowiedziec sie nazwisko i ulice. W okolicy jest wiecej hodowli nie chce by nie chcacy trafilo na innego hodowce.

Psy trzymane sa we wiatach w takich jak trzymano kiedys lisy, jeden nie mial ogona, a ojciec chcial juz kupic jednego z litosci, bo powiedzial ze patrzal mu sie prosto w oczy...
Podam wam link ogloszenia na pw. jezeli byscie mogli sie skontaktowac z tym "hodowca"
on nie ma wszystkich psow z rodowodem, a jego niby przydomek nie istnieje nie moge go znalesc. Czy z rodowodem czy bez jest nie wazne, wazne jest ze psy na jego posesji sa zagrozone smiercia, napewno nie jeden padl... nawet nie chce sobie tego wyobrazac. One wolaja o pomoc. Pisalam ze hodowca ma z 60psow, nie liczylam w tym szczeniakow.

Link to comment
Share on other sites

Aaa zapomnialam, "hodowca"mowil ze ktos przychodzi i robi tatuaze.
Zaprowadzil ojca do szopki gdzie psy byly bez rodowodu, po stwierdzeniu taty nie dochodzi tam napewno zaden weterynarz i "hodowca" zalowal ze pokazal mu to miejsce...
jednak bez nazwiska i ulicy ciezko cos zdzialac, jedynie ktos z ojcem by musial pojechac w to miejsce. Jestem zla, ze nie mam wiecej informacji na temat hodowcy:angryy:jestem tez ciekawa kto ze zwiazku robi tatuaze widzac stan psow :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Myślę,że jeśli masz ogłoszenie możesz podać tu na forum myślę,że tak szybciej i łatwiej da się odszukać owego człowieka .Rozumiem ,że Ty osobiście nie byłaś i znasz sprawę jedynie z relacji ojca.Warto by aby ktoś z tamtych okolic sprawdził co tam się dzieje .

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://ogloszenia.wp.pl/id_ogl,28592350,kat,2315,trescogloszenia.html"][SIZE=4][COLOR=#551a8b]Owczarek Niemiecki \ Owczarki Niemieckie, [B]Zajezierze[/B]\Dęblin [B]...[/B][/COLOR][/SIZE][/URL][SIZE=4][COLOR=#551a8b][/COLOR][/SIZE]
Miejscowość: [B]Zajezierze[/B]\Dęblin. Opis: [B]Hodowla[/B] nad Wisłą ma do zaoferowania owczarki niemieckie długowłose z rodowodem w wieku 10, 17 tygodni i 7 [B]...[/B]
[COLOR=#008000]ogloszenia.wp.pl/id_ogl,28592350,kat,2315,[/COLOR]
[COLOR=#008000][/COLOR]
[COLOR=#008000][/COLOR]
[COLOR=#008000][COLOR=black][B]Znalazłam cos takiego, ale link nie działa...:shake:[/B][/COLOR]
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Dokladnie ten pan:angryy:
link ogloszenia na allegratka
[URL="http://ale.gratka.pl/ogloszenie/2203679_owczarek_owczarki_niemickie_z_rodowodem.html"][/URL]
[nie wstawiamy linków do allegro]

Ojciec jechal w sprawie psa z pierwszego podanego linku.
Pies na zdjeciu wyglada cudnie, nie widac jednak ze ogon jest krzywy i zakrecony...
oraz ze trzyma go dziecko a nie dorosla osoba, ogulnie pies jest maly, zdjecia doskonale
wyszly dla "hodowcy" fakt ze podane psy na linkach jakos wygladaja i latwo sie nabrac.


Teraz poczytalam troche na forum, duzo jest ludzi ktorzy dali sie nabrac na pseudohodowle jest tez wielu ktorzy zglaszaja takie przypadki, ale wladze za malo robia lub nie reaguja.

Link to comment
Share on other sites

Rodowod rodowodem....... nadal chodzi o stan psow i jak zalozyc temu kres, wystawione psy jakos wygladaja,ale pozory myla. Kazdy wie, ze znajomosci czynia cuda nawet w robieniu tatuazy lub w komisjach wystawowych.Ten pan musi jakis kontakt posiadac inaczej sobie tego nie wyobrazam.
Moze prowadzi szczeniaki w jakis inny kont jak przychodzi komisja by nie widzieli masakry ktora dzieje sie na jego posesji. Czy nikt nie pochodzi z tych rejonow?

Link to comment
Share on other sites

Czemu niby linkow nie mozna wstawiac??
Przeciez na watkach adopcyjnych zawsze wstawiamy???
Dalam cynk kolezance zeby wstawila na owczarka bo mnie cos ostatnio konto nie zawsze dziala. A tematu trzeba pilnowac. Jak czytam o takich "HODOWLACH" to bym to nasze nieruchawe panstwo tam wsadzila. Facetowi poza moze zabraniem psow nic nie zrobia. Ale oby chociaz psy mu zabrano :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='graynew'][B]Czemu niby linkow nie mozna wstawiac??[/B]
[B]Przeciez na watkach adopcyjnych zawsze wstawiamy???[/B]
Dalam cynk kolezance zeby wstawila na owczarka bo mnie cos ostatnio konto nie zawsze dziala. A tematu trzeba pilnowac. Jak czytam o takich "HODOWLACH" to bym to nasze nieruchawe panstwo tam wsadzila. Facetowi poza moze zabraniem psow nic nie zrobia. Ale oby chociaz psy mu zabrano :([/QUOTE]

By nie napędzać biznesu pseudohodowcom. Wyjątkiem są linki do psów do oddania za przysłowiową złotówkę.

Link to comment
Share on other sites

Watpie zeby ktos chcial kupic u tego pseudohodowcy psa, na dodatek za 2500zl.
No ale zawsze sie ktos znajdzie, wiec ostrzec przed nim podajac link ogloszenia nie idzie.
Ok no to tresc ogloszenia na allegratka:
"Mam do zaoferowania psa z rodowodem .Wiecej informacji pod numerem 7837833__ lub 6693958__. ZAPRASZAM"
Hodowla nad Wisla
Zajezierze\Dęblin

A pieski przypominajace jakies rasowe psy lub nawet z rodowodem za przyslowiowa zlotowke, to dopiero lup dla pseudo....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leotigre']A pieski przypominajace jakies rasowe psy lub nawet z rodowodem za przyslowiowa zlotowke, to dopiero lup dla pseudo....[/QUOTE]

dlatego właśnie psy rasowe lub w typie są sterylizowane w pierwszej kolejności, w miarę możliwości w schroniskach, żeby odstraszyć tych którzy chcieliby sobie tanio załatwić maszynki do rodzenia szczeniaków.

Link to comment
Share on other sites

Wiem ze sa starania by je sterelizowac lub kastrowac
jednak i tak takie psy trafiaja czesto do pseudo i sprzedawane sa za
wieksze pieniadze, sa ruwniez podkladane itd.
przynajmniej wiadomo ze sie nie rozmnoza ale pseudo swoje pieniadze na tym zrobi by kupic nastepnego psa.

Link to comment
Share on other sites

Powiem szczerze co do nie wklejania linków.Przeciętny Kowalski psa będzie szukał na allegro czy ale gratce lub tego typu portalach.Na dogomanię wchodzą raczej ludzie uświadomieni lub jeszcze nie uświadomieni (ale bardzo szybko uświadomieni zostaną).Facet pisze,że są z rodowodem ,życzy sobie według mnie i tak wygórowanej kwoty.Warunki fatalne.Tu linki należy wstawiać ,bo ciągle się ględzi ,że R=R.Ktoś z dogomani kupi bo mu wbito ,że R=R psa od kogoś takiego z takiej koszmarnej rozmnarzalni.Należy ostrzegać i to w każdy możliwy sposób.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...