Jump to content
Dogomania

Hodowla!? psiaki w strasznym stanie! Kto zna - moze pomoc?


leotigre

Recommended Posts

[quote name='prittstick'](...)ostatnio na Nowym Świecie widzialam panienke z chartem perskim czarnym podpalanym, w wielkiej obrozy wysadzanej kamykami trzymanego na smyczy z diamencikami, panienka była ubrana na retro pod charta i jego kolor siersc, miala mase koronek i odpowiednią fryzure z kokiem na czubku głowy. lansowała się z bogatymi znajomymi pod jedną z modnych kawiarni. Wyglądało to przekomicznie, jakby sie wystroiła a raczej przebrała, zeby pasowac do psa:evil_lol: albo jakby zabrała psa jako dodatek do stroju, cos w rodzaju butow czy broszki:evil_lol:[/QUOTE]

Swoimi czasy myślałam o kreacji ślubnej dla mnie i mojego męża w stylu kolonizacyjnym, ale żeby do pieska strój retro??? fiu, fiu...:siara:
prittstick, dlaczego nie zrobiłaś tej panience zdjęcia? :placz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Weźcie pod uwagę , że w Polsce działają jeszcze co najmniej dwie organizacje [B]zupełnie nie związane z ZKWP [/B]a zrzeszające hodowców owczarków niemieckich :
1.[url]http://khron.eu/[/url]
2.[url]http://www.zond.pl/index2.html[/url]
Organizacje te również robią tatuaż szczeniętom, wystawiają swoje rodowody ( metryki ), organizują swoje wystawy , mają swoje regulaminy hodowlane i inne .

Link to comment
Share on other sites

w wypadku akcji, warto pewnie też się zwrócić do Pani Poseł Joanny Muchy: [email][email protected][/email] wiem, że brała udział w różnych kampaniach i akcjach ratowania zwierząt, również psów z pseudohodowli, współdziałała z EMIREM.
Poniżej fragment korespondencji jaki dostałam z jej biura, jako odpowiedź na apel "pomóżcie nam pomagać", z resztą tylko z jej biura otrzymałam odpowiedź :-(

Posłanka Joanna Mucha zajmuje się tematyką ochrony zwierząt niemalże od początku
kadencji. Przez minione dwa lata Pani Poseł wiele razy interweniowała w sprawach
wymagających zainteresowania oraz nabyła wiedzę o problemach trapiących nasze
zwierzęta i potrzebie zmiany prawa. Postulowane zmiany powinny dotyczyć w
pierwszej kolejności ograniczania ilości rodzących się zwierząt poprzez
sterylizację i ograniczanie obrotu oraz całościową reformę systemu opieki nad
zwierzętami bezdomnymi. Pani Poseł jest oczywiście za ratyfikowaniem
Europejskiej Konwencji Ochrony Zwierząt Domowych.

Dla opracowania zmian prawnych i wprowadzenia ich w życie powołana została
,,Koalicja dla Zwierząt", będąca porozumieniem kilkudziesięciu organizacji
prozwierzęcych. Koalicja po wielu miesiącach pracy stworzyła projekt nowej
Ustawy o ochronie zwierząt. Jednak przeprowadzenie zmian przez cały proces
legislacyjny, szczególnie w czasie kryzysu ekonomicznego, nie jest jednak łatwe
i wymaga ponadpartyjnego porozumienia Posłów - miłośników zwierząt.

Więcej informacji: [url]http://www.koalicja.org.pl[/url]

Dlatego też 13 lutego br. powołany został Parlamentarny Zespół Przyjaciół
Zwierząt, którego przewodniczącą została Joanna Mucha. Zespół ma za zadanie w
porozumieniu z organizacjami prozwierzęcymi wypracowywać i przedkładać
inicjatywy w zakresie dbałości o dobrostan zwierząt. W ramach Zespołu trwają
prace nad uzgodnieniem ze wszystkimi Klubami Poselskimi zagadnień takich jak
trwałe znakowanie zwierząt poprzez chipowanie, obowiązkowa kastracja,
opodatkowanie hodowli, problem niskich kar za znęcanie się nad zwierzętami czy
też wprowadzenie tematyki dobrostanu zwierząt do programów szkolnych.
Porozumienia między klubami parlamentarnymi w kwestii całościowej zmiany ustawy
o ochronie zwierząt niestety nie ma, dlatego Zespół będzie podejmował cząstkowe inicjatywy.

Strona Zespołu Przyjaciół Zwierząt:
[url]http://www.zespoldlazwierzat.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='graynew']Do takich ludzi jak Fragles te filmy i tak nie dotra. On ma klapki na oczach tylko swoje zdanie i nie przyjmuje do wiadomosci zadnych argumentow.
No coz tacy ludzie tez sa. To troche jak ta baba z filmu o hodowli z Poznania. Psy brawie ledwo zywe a baba sie przejmowali i pogotowie wezwali. [/QUOTE]
Mylisz pojęcia, albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Widocznie to ty masz klapki na oczach, ponieważ ten temat nie tyczy Poznania, tylko hodowli Donków- i kontroli tejże. Poprzez pryzmat swoich klapek widzisz tylko Poznań i tym podobne, i każda inna hodowla jest dla ciebie Poznaniem własnie. Ja mam inne zdanie- NIE BYŁEM- nie widziałem- NIE dyskutuję. i nie oskarżam. Wypowiem się dopiero jak sam zobaczę i ocenię. Ponieważ w pieniactwa wielu też jakoś nie wierzę. Inne warunki jak już ktos napisał mogą być na hodowli z domkiem jednorodzinnym- a inne w bloku.Z reguły tym z bloku zdaje się że ich psy maja najlepiej, co nie zawsze jest prawdą. Ja ze swej strony kończę ta jałową dyskusję, ludzi którzy nie maja zajęcia jest sporo, szukających afer zadymiarzy również. Szkoda tylko,że nie znacie schronisk od wewnatrz....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fragles']Ja mam inne zdanie- NIE BYŁEM- nie widziałem- NIE dyskutuję. i nie oskarżam. Wypowiem się dopiero jak sam zobaczę i ocenię. [/QUOTE]


A kiedy się tam wybierasz ?

Bo jeśli nie zamierzasz ruszyć się sprzed kompa , to siedź cicho i pozwól działać innym , którzy chcą poświęcić swój czas , by to sprawdzić !


I nie zaśmiecaj więcej wątku , bo nie da się czytać tych twoich bzdetów :stop:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fragles']Szkoda tylko,że nie znacie schronisk od wewnatrz....[/QUOTE]
No żal normalnie. Jest tu masa wolontariuszy udzielających się w schroniskach. Kto niby lepiej zna warunki tam panujące?


Widzę, że na siłę chcesz nas przekonać, żeby tam nie jechać, nie sprawdzać, bo a nuż pomożemy tym psiakom i będzie im sie żyło lepiej niż tylko "jakoś". Żałosne... :shake:

Link to comment
Share on other sites

Fragles, a jakie schroniska TY znasz od wewnątrz, że tak lepiej od wszystkich orientujesz się w tym temacie?
Może w końcu dotrze do Ciebie, że jeśli sprawa jest zgłoszona do jakiejś organizacji, to nie oznacza to automatycznie odebrania zwierząt, najpierw jest rozpoznanie i kontrola właśnie po to, żeby dowiedzieć się czy ktoś przesadził ze zgłoszeniem, czy miejsce naprawdę kwalifikuje się do interwencji.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, nie skupiajmy się na Fragles. Ta osoba jakoś dziwnie broni tej hodowli... może ma tam akcje? :diabloti: Fragles wyraża też dziwne stanowisko odnośnie niesienia generalnie pomocy psom. Na szczęście większość zgromadzonych tutaj rozumie sens działań i ich kolejność. Wydaje mi się, że nie musimy się przekonywać, aby robić co należy w tej sprawie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elinka']Dziewczyny, nie skupiajmy się na Fragles. Ta osoba jakoś dziwnie broni tej hodowli... może ma tam akcje? :diabloti: Fragles wyraża też dziwne stanowisko odnośnie niesienia generalnie pomocy psom. Na szczęście większość zgromadzonych tutaj rozumie sens działań i ich kolejność. Wydaje mi się, że nie musimy się przekonywać, aby robić co należy w tej sprawie.[/QUOTE]
Masz rację, zapomnijmy o tym trollu. :bye:

Link to comment
Share on other sites

Jak juz pisalam kazdy ma prawo do wlasnego zdania i do wypowiedzi. Szkoda, ze ktos swiezo zalogowany tak naprawde nieznajacy nas pisze mi tu o nieznajomosci schroniska od wewnatrz i klapkach na oczach.
Wszystkie moje psy byly ze schronisk i to roznych bo poza pomoca tym konkretnym psom wspolpracuje do dzis z tymi schronami. Dodatkowo ze schronem we Wrocławiu bo tu teraz mieszkam. Wiec moge powiedziec, ze znam conajmniej 4 schrony jak to Fragles napisal od wewnatrz i moja wspolpraca nie opiera sie tylko na tym ze raz wzielam jednego psa ( chociaz jak ktos moze uratowac chodzby jednego psa ze schronu to chwala mu za to!!!!!)
Masz racje Fragles nie rusze tylka z przed kompa zapewne tak samo jak Ty bo odleglosc jest nie taka i moje warunki rowniez mam 4 miesieczne dziecko a Ty jaka masz " wymowke" zeby nic nie robic osobiscie???
I jakby Cie to interesowalo to z racji zamilowania do rasy ja glownie pomagam przy akcjach zwiazanych z ONkami czy DONkami. No ale Ty pewnie znasz sie na tym wszystkim lepiej :roll:

Dziewczyny robcie swoje. I z niecierpliwoscia czekam na wiesci co straz ustalila. Mam nadzieje, ze sie wszyscy mylimy a jeden Fragles ma racje i tym psom tam jest dobrze. Naprawde wolalabym ta opcje!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lucySxy']Jest zgloszona ta sprawa do Strazy ( zrobila to kate 11)
Do strazy tez miala napisac zalozycielka watku-nie wiem czy cos napisali:icon_roc:[/QUOTE]

to dobrze, ze zgłoszona do Straży. Teraz trzeba poczekć na ruch z ich strony.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Poszukuje hodowli Bassetów, która jest zarejestrowana w Zabrzu kod tatuażu S000. Koleżanka wzieła psa ze schroniska w Bydgoszczy i przyglądając się psu zauważyłam, iż ma on tatuaż i chciałabym nawiązać kontakt z Hodowcą, poznać przodków. Może i hodowca też byłby zaiteresowany losem swojego podopiecznego. Oczywiście koleżanka po stracie pierwszego basseta była w czarnej rozpaczy i jak sie tylko dowiedziała, że pies jej ukochanej rasy przybywa w schronisku natychmiast po niego pojechała. Pies ma około 3 lat.

Link to comment
Share on other sites

Tutaj znajdziesz tatuaze


[URL]http://www.psyimy.pl/zkwp/Tatuaz_u_psa/270,Jak_zidentyfikowac_tatuaz_/[/URL]


Czy chodzi o psa z tego watku?


[url]http://www.dogomania.pl/threads/177485-RATUNKU!-BASSET-w-SCHRONISKU-w-BYDGOSZCZY-...-Ma-dom[/url].


Jezeli tak to wpisz to w watek..

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...