Jump to content
Dogomania

WSZYSTKO O NOWOFUNDLANDACH (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


lidiya

Recommended Posts

moje marzenie o niufku jest jak na razie czysto teoretyczne - moze kiedys, no, na pewno kiedys sie spelni (gora optymizm!). Na razie zatem mam niufka...na emblemacie, jak widac:) i zbieram wiedze. Pozdrawiam wszystkich wlascicieli tych wspanialych olbrzymow i ich futrzaste pociechy!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 663
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

szukam kogoś (właściciela niufka lub innego giganta) z okolic Bytomia, chciałabym, aby moja mała miała z kim poszaleć, u mnie na osiedlu są same miniaturki, co powoduje, że moja sunia czuje się osamotniona :(, bo właściciele maluszków boją się, że moja psiunia zrobi im niechcąco krzywdę...

Link to comment
Share on other sites

Lori a skad dokladniej jestes ? Ja jestem z dzielnicy Bytomia polozonej przy Tarn.Gorach i mam 11m-cznego irlandczyka jednak jak narazie niestety z transportem nie za dobrze (samochod ukradli i pewnie poszedl na konserwy :lol: ) :hand:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mam szczęście posiadać 3,5 letnią nowofundlandkę.Starałam się podzielić swoimi doświadczeniami, ale moja wypowiedź w zadziwiający sposób zniknęła :cry: Chyba muszę się jeszcze trochę poduczyć w wysyłce.

Link to comment
Share on other sites

Guest Guśka

No to może i ja się ujawnię :wink:

Witam i tych którzy mnie znają ( z posiadania szarpka) i tych którzy mnie jeszcze nie znają - w chwili obecnej mam 3-miesięczną niufkę Maszę i pozdrawiam wszystkich z Wrocławia. :hand:

Link to comment
Share on other sites

Ze względu na gramatyczno-kynologiczny błąd w nazwie poprzedniego topicu pozwalam sobie na skromniejsze rozpoczęcie tematu skupiającego miłośników czarno-brązowo-łaciatych misiów...

Mam nadzieję, że nasze wypowiedzi pomogą w jeszcze większym spopularyzowaniu tej rasy.

Pozdrawiam

Andrzej z Helu

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie. Czy macie może jakieś "cudowne metody" wyszukiwania chodzących jeszcze kleszczy na waszych niufkach? Temat podobny jest na weterynarii, ale mnie barsziej interesuje metoda szukania u futrzaczków. Ja swoją sukę (zabazpieczoną frontlinem oraz inymi "ludzkimi") w warunkach domowych odkurzam i przeczesuję, w warunkach wyjazdowych tylko wyczesuję (naprawdę starannie) a i tak następnego dnia znajduję wczepione kleszcze. :evil: Do ich wyciągania używam specjalnej łapki (podobnej do szerokiej plasitkowej pęsety), którą kupiłam w zoologicznym za jakieś śmieszne pieniądze (ok. 3zł). Macie może jakieś inne sposoby???

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście masz rację co do nazwy. A swoją drogą ciekawe jest, że nigdy nie zwróciłam na to uwagi. Myślę, że podobnie jak większość tu obecnych każdy czyta nowof........ a reszty się domyśla. Może to wtórny analfabetyzm? Chyba warto byłoby połączyć te dwa tematy z pominięciem błędów w nazwie.

Link to comment
Share on other sites

O tyle można usprawiedliwić twórców poprzedniego tematu, że w bardzo wielu starszych (a - wstyd powiedzieć - i współczesnych, np. katalog wystawy w Bydgoszczy z tego roku, Młody Prezenter) publikacjach występuje właśnie "połknięty" - nowofun<>land; kiedyś próbowano także wprowadzić nazwę "owczarek nowofunlandzki"...

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

BalticStorm napisał: kiedyś próbowano także wprowadzić nazwę "owczarek nowofunlandzki.

Ciekaaaaaaaaaawe?

A słyszeliście kiedyś na ulicy : o! jaki piękny czarny bernardyn, czy to rasowy??????????

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest Guśka

W przypadku małego niufka:

"jaki piękny niedźwiadek" lub "ale miś" słyszę to na każdym spacerze po czym standartowe pytanie "a co to za rasa?" :D

Ale ostatnio pani nas zaskoczyła podczas spaceru z szarpkiem i naszą małą stwierdzeniem "szarpeja to ja znam a to co za rasa?" :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ostatnio byłamj z moja sunią w zoologicznym i sprzedawczyni powiedziała że mam bardzo ładnego hovarta...wcześniej jak moja psiana miała 5miesiecy jakaś babka zapytała mnie czy to GOLDEN RETRIVER-hmm...dziwne bo moja sunia jest czarna :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
"chow-chow", "ale chyba skundlony"

"lablador długowłosy"

"golden retrajwer, ale jakiś przerośnięty"

"kaukaz z nieciętym uchem"

"coś rasowego, ale nie wiem, co"

"skundlony podhalan"

:o

na moją jak była mała wołali "jaki śliczny chow-chow !" -kurcze-przecież ogon ma prosty i do ziemi prawie...ale cóż .Teraz muszę powiedzieć ,że większość ludzi już wie i poznaje . teraz słyszę "O! Wodołaz idzie ! A umie pływać? " No i niestety wiele osób oglądało telewizję i wie ,że one są łagodne .A ja chciałam robić nią wrażenie bez strachu o dalszy ciąg (pogryzienie )
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam

Oto macie prawdziwego hodowcę niufów. Witam także Hel :) , który ostatnio zdradza niufy na rzecz landseerów...

Więc tak-

-woda jest im potrzebna tak, jak goldenowi czy labradorowi polowanie !!!

- w bloku są niewidzialne i niesłyszalne,

-ich szczęście zależy od bliskości Pana lub Paniusi a nie od metrażu !!! . zresztą czy mieszkając w domku biegają po nim ??? od biegania są spacery na zew.

- niuf doskonale współmieszka z każdą rasą - oto dowód: zapraszam na www.vivazabajka.beep.pl do "aktualności". Mam dwie suki : Era waży ok. 60 kg a Ułanka jakieś 1,70 dkg !!! Jakoś się nie zjadają....

- żywienie niufa musi być takie by zawsze był szczupły ! żadnego karmienia wiaderkami czy na kilogramy ! największym nieszczęściem niufa jest ZAPASIENIE a nie mieszkanie w bloku....

- a z tym życiem 9 lat, to bym nie przesadzała.... Znam mnóstwo niufów żyjących 10 czy 12 latek....

Ufff....

Pozdrawiam- E.

PS. Andrzeju, pomóż prostować te przesądy i gusła dot. niufa.....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...