Jump to content
Dogomania

WSZYSTKO O NOWOFUNDLANDACH (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


lidiya

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 663
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

witam od 3 tyg. jestem przyjacielem przepięknego czarnego nowofunlanda od lat marzyłam o psie tej rasy, teraz mam domek, ogród , oczko wodne i ....postanowiłam oddać moje serce Busterowi bo tak ma na imię. Ma 9 tyg. jest słodki choć dzisiaj mięliśmy nieprzyjemny wypadek .Udało mu się wyjść na ogród i przejść po zamarzniętym oczku wodnym i baach lód pękł i wpadł do wody . Mam nadzieje że nie doznał urazu psychicznego i nie będzie pierwszyn niufem , który nie lubi wody . Teraz wysuszony i ogrzany śpi na moich nogach ,bo tu czuje się najbezpieczniej . pozdrawiam miłośników nowofunlandów

Link to comment
Share on other sites

jestem miłośniczką tej rasy od kilku lat od 3 tyg. mam swojego przyjaciela wabi się Buster ma 9 tyg. i nieżle rozrabia . Jego ulubiona zabawa to gryzienie za nadgarstki, ale słyszałam ,że to normalne i chodzi o instynkt ratowniczy . Mam nadzieje bo bardzo boli , a zabawki, kości , uszy wędzone mało go interesują . KOCHAM GO !!!!!!!!!!!!!!! Pozdrawiam wszystkich miłośników tej rasy

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nie ma problemu aby Nowofundland mieszkał w mieszkaniu!

Mam siedmio miesięcznego szczeniaka właśnie nowofundlanda,a jak na szczeniaka przystało powinien broić,gryść wszystko i być nie znośny. Ale tak nie jest!! Jest bardzo grzecznym psem,nie niszczy,nie szaleje po mieszkaniu,nie szczeka i nie zjada dużo,bo około 800g suchej karmy dziennie gdzie owczarek niemiecki powinniem zjadać około 650g.Do tego dwa razy w tygodniu biały serek i żółteczko. Wrusł na dużego psa i ma już 70 cm wzrostu oraz 50 kg wagi...dodam że nadal rośnie-ku memu zadowoleniu:-) Na spacerach też jest bardzo spokojny i opanowany i to szczeniak! Czasami faktycznie muszę go siłą wyprowadzać bo ciągle by tylko spał.

Powiem tylko jeszcze tyle... mogłam mieć każdego psiaka ale to właśnie na nowofundlanda czekałam prawie 20 miesięcy,aż znalazłam tego jedynego:-) Z pełnym sumieniem mogę śmiało polecić ta rasę!!

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

A ja powiem tak: iLe psów tyle charakterów.

Mam 4 miesięcznego Nifa w bloku...

Zniszczył mi drzwi wejściowe, drzwi od łazienki, gryzie jak jasny gwint i nienawidzi moich kotów- mam 3 persy. A mial być taki spokojny. Mam nadzieję, że z wiekiem wyjdzie "na ludzi" o ile wcześniej go nie uduszę własnymi rękami :evilbat: ;)

Link to comment
Share on other sites

mój ma 6 m-cy mieszka w bloku i jest szczęśliwy , rano muszę go prosić by wstał na spacer bo dla niego jeszcze za wcześnie (pospałby jeszcze troche ) w niedzielę jeździmy z nim na plaże a codziennie do lasu na 1 godz i to on prosi by już wracać a potem śpi i tak codziennie rodzice mają ogród i biega po nim może 30 min i chce wracać do domu więc nie jest to pies ogrodowy pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Moi znajomi mają 2 nowofunlandy w 3pokojowym mieszaniu. Oprócz psów sa 3 dorosłe osoby, jedno dziecko i kot perski. Wszyscy żyją w zgodzie, tylko psy czasami wpadają w odwiedziny do wanny podczas kąpieli domowników:) Te psiska trzeba prosić, żeby wstały na spacer, najlepiej głaskać non stop i przytulać się do nich. Tylko, że wszystko ślinią straszliwie, ale kochane z nich chłopaki.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jeżeli pies nie jest przyzwyczajony do spacerków i biegania to moze faktycznie trzeba prosić go o to zeby sie ruszył...Moja nowofundlandka na samo hasło : "spacerek" skacze ze szcześcia i biegnie pod drzwi!!!fakt faktem że od poczatku (czyli od 6tyg. zycia)była przyzwyczajana do długich spacerków nad morzem...Co do tego że nowofundlandy sa spokojne to prawda ale jako dorosłe psy, wodołazy późno uzyskują dojrzałośc emocjonalną tak od 1,5roku do 2lat . Jako szczeniaki i młode psy są energicznei i troche zwariowane, oczywiscie zelezy to tez od określonego osobnika dopiero dorosłe psy satją sie w pełni zrównowarzone.

Aaaa i jeszcze problem mieszkania w bloku...to nawet nie chodzi o przestrzeń bo przecież sa mieszkanka i mieszkania, problemem nowofundlanda mieszkającego w bloku jest temperatura panująca w mieszkaniach.Nowofundaldy sa wrazliwe na wysoką temperature, która moze nawet doprowadzic do wypadania sierści.

Link to comment
Share on other sites

heheh ja również kocham niufki sama mam prześliczna roczną sunie...co prawda czasami brakuje mi do niej cierpliwosći bo ma dni kiedy zachowuje sie jak wariat ale na psa o tak mądrych,ciepłych oczakch i słodkim pysku nie mozna sie długo gniewać;)

Link to comment
Share on other sites

tak na pewno to jedne z najłagodniejszych psów!!!Są bardzo mądre,szybko się uczą,bardzo,bardzo lubia dzici.Wiem bo sama mam nowofundlandkę.Idąc z nią na spacer co jakiś czas musze się zatrzymywac bo każdy chce ją pogłaskac a ona to uwielbia!!!Bardzo polecam tę rasę,to nie tylko moje zdanie ,w każdej książce o psach zaznoczone jest że są to bardzo łagodne psy kochające dzieci ,proszę sprawdzić.Lori jeżeli masz jeszcze jakies pytania co do niufków chętnie odpowiem! :D

Link to comment
Share on other sites

..od dwóch dni mam niufkę w domu...jest bardzo spokjna, ma 9 tygodni, sporo leży :), najpierw się naje do syta, przyjdzie, żeby ją pogłaskać, powiedzieć coś miłego i znowu idzie poleżeć, zastanawiam się czy to normalne, że ona lubi sobie tak polegiwać...wiem, że szczeniaki dużo śpią, no ale, byłam u weta i powiedział, że wszystko ok..mam w domu małego kundelka w tym samym wieku, ta mała zaczepia niufkę cały czas, a ona tylko leniwie nanią patrzy, czasem poszczekają na siebie przyjaźnie :), duża delikatnie przygniecie łapką tą małą, ogólnie widzę, że niufki są bardzo pozytywnie nastawione do otoczenia...dużo pije, ale ja mam dosyć ciepło w domu, przykręcam kaloryfery, ale to jej futerko...przyzwyczai się Miś jeden :)), ale czy nawet jako szczeniaki są takie spokojne?

Link to comment
Share on other sites

Drodzy Miłosnicy Niufków, żeby nieco ułatwić Wam szukanie i uchronić przed przeszukiwaniem całego forum połączyłem wszystkie topici o nowofunlandach w jeden temat. Ponieważ jednak posty przy łączeniu tematów układają się w kolejności chronologicznej mogły nastąpić drobne przetasowania i lekutkie zamieszanie. Mam jednak nadzieję, że takie działanie bardziej Wam ułatwi poszukiwanie informacji czy wymianę doświadczeń, jeżeli będą one skomasowane w jedym miejscu. Czego Wam serdecznie życzę.

Wasz Mod R.

P.S Wszelkie uwagi proszę kierować na priv do mnie albo Carry

Link to comment
Share on other sites

Drodzy Miłosnicy Niufków, żeby nieco ułatwić Wam szukanie i uchronić przed przeszukiwaniem całego forum połączyłem wszystkie topici o nowofunlandach w jeden temat. Ponieważ jednak posty przy łączeniu tematów układają się w kolejności chronologicznej mogły nastąpić drobne przetasowania i lekutkie zamieszanie. Mam jednak nadzieję, że takie działanie bardziej Wam ułatwi poszukiwanie informacji czy wymianę doświadczeń, jeżeli będą one skomasowane w jedym miejscu. Czego Wam serdecznie życzę.

Wasz Mod R.

P.S Wszelkie uwagi proszę kierować na priv do mnie albo Carry

:lol: no to f.a.n.t.a.s.t.y.c.z.n.i.e.!!!!!

Link to comment
Share on other sites

!!!!!!!Szukam niufków z okolic Kołobrzegu!!!!!! Chętnie poznałabym ludzi z okolic Kołobrzegu posiadających wodołazy, mojej suni przydałby sie kontakt z psem(psami) kochającym wode tak jak ona nio i z psem zblizonej wielkosci. Jezeli cos o tym wiecie albo mieszkacie blisko Kołobrzegu i macie niufka,piszcie!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...