Jump to content
Dogomania

WSZYSTKO O NOWOFUNDLANDACH (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


lidiya

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 663
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moja znajoma ma dwie suczki nowofunlandy, to najspokojniejsze psy w dzielnicy. Niepotrzebują zbyt wiele ruchu z natury to kanapowce, tylko wielkość nie ta. Oczywiście jeżeli będziesz chciała aby prowadziły intensywniejszy tryb napewno się dostosują. Dobrze również przeszły szkolenie. Nie reagują żle na inne psy spotkane na spacerze tz. nie wyrywają się i nie zaczepiają innych. Nie muszą chodzić w kagańcu. Bardzo przyjacielskie i łagodne. Problemy zdrowotne dotyczą przede wszystkim uszu (tak jak u wszystkich ras z przylegającymi uszami) od czasu do czasu mają stany zapalne. Krótko żyją - średnio około 9 lat.

Pozdrawiam. :D

Link to comment
Share on other sites

z natury to kanapowce??????? nie sadze....te psy musz miec duza wywazonego, nie forsujacego ruchu.

Poza tym specjalnego karmienia......w okresie szczeniecym tym bardziej...

ja bym polecalam skontaktowac sie z hodowcamie po szczehgolowe informacje

Link to comment
Share on other sites

Lidyia ja nie mówię że leżą cały dzień na kanapie, ale lubią spać w łóżku lub na kanapie. To najspokojniejsze i najbardziej zrównoważone psy na świecie. Nie lubią forsować się - biegać od czasu do czasu i to krótko, natomiast lubią zabawy z domownikami i mają bardzo dużo cierpliwości do dzieci. Oczywiście że nie wychodzą na 5 minut 3 razy dziennie, ale też nie lubią przebywać na spacerze w nieskończoność. Piszę to z obserwacji i rozmów prowadzonych z właścicielką wodołazów (a widujemy się co najmniej dwa razy dziennie na spacerach i rozmowom o psach nie ma końca - temat rzeka). :angel:

Link to comment
Share on other sites

jak chce się mieć psa, to chyba oczywiste, że nie będzie się z nim wychodzić 3 razy dziennie po 5 min, bo to "maltretowanie". Ja z Łatulą wychodze na naprawde długie spacerki.Hmm a czy powiązanie kundelek(malutki) dominant i nowofundland to dobre rozwiązanie czy nie za bardzo? (obok jest zdjącie mojej Łatki, więc możecie się domyśleć jakich jest rozmiarów)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie jest to prawda. Kazda organizacja kynologiczna ma wlasny wzorzec danej rasy. Czasem wzorce te roznia sie, np. pod wzgledem dopuszczalnej wielkosci, np. pudle czy jamniki.

Roznic we wzorcach nowofundlandow w USA (AKC), a w Europie (FCI) nie ma zbyt duzych. To raczej typy jakie sie w danych organizacjach preferuje sie roznia.... W USA sa to psy raczej lzejsze.

wzorzec FCI:

http://www.dogomania.com/breeds/standards/fci/newfoundland.shtml

wzorzec AKC (amerykanski):

http://www.dogomania.com/breeds/standards/akc/Newfoundland.shtml

Link to comment
Share on other sites

OK- z tym się zgadzam. Myślałem, że chodzi Ci o amerykańską wersję w(w FCI). AKC raczej, a właściwie wogóle mnie nie interesuje. W AKC są dopuszczalne różne" rzeczy". Błękitne nufki też są dopuszczane do hodowli.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

ja osobiście nie radziłabym trzymać takiego dużego psa w bloku fakt że ejst piękny ale czy warto?? taie psy wolały by biegać po ogródku i wychodzić na spacery a pozatym kochają wode a czy taki piesek który wykompał by sie gdzieś w jeziorze i potem miał wchodzic na 2 piętro taki mokry i prosto do mieszkania uciżliwe życie byś miała dość i spewnością bardzo bardzo dużo jedzą.Nie lepiej już mieć dobka??czy jakiegoś kundelka ze schroniska który już czeka aż ktoś otworzy przed nim serce??

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Witam serdecznie:-)

Pytasz za ile miesięcznie zjadają,więc powiem Ci że moja dobra znajoma która prowadzi hodowlę nowofundlandów a ma ich 5 mówi że dużo nie zjadają.Osoba ta ma też troje dzieci,więc gdyby psy jadły za nie wiadomo ile to wszyscy chodzili by głodni.Dorosłego psa karmi się raz dziennie, do tego jakies smakołyki.Ale ze względu na wielkość tych psów nie zależy ich przekarmiać.

Pozdrawiam:-)

Link to comment
Share on other sites

W jednym z ostatnich numerów "Planety Zwierząt", który akurat mam pod ręką są dwa ogłoszenia z podaną ceną:jedno z Czech,suczka czarna ,rodowodowa 1200zł, oraz piesek brązowy 800zł. Drugie ogłoszenie jest z Wielkopolski, szczenięta w cenie 1600zł. Cena jest pewnie przeróżna zależy gdzie szukasz. Rozbieżności są nieraz kolosalne.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

nowofundland wcale nie musi mieszkać w ogrodzie, ja sama mam nowofundlanda teraz ma 5 lat a przez 4 lata mieszkał ze mną w bloku w kawalerce( teraz mam dom z ogrodem). Jest to pies bezproblemowy, w mieszkaniu potrafi się położyć i wogóle nie przeszkadza nie rozsadza go energia tak jak np: u amstafów, bo poza nowofundlandem(samiec) mam amstafa(również samca) i suczke doga kanaryjskiego.Wszyscy żyją w zgodzie, fundland nie zaczepia innych psów poprostu je ignoruje,na blokach wychodziłam z nim na spacer bez smyczy i kagańca jestem za niego 100% pewna że nie zrobi nikomu krzywdy.poprostu to jest przyjaciel wszystkich ludzi i zwierząt i nienadaje się do stróżowania,a koszt utrzymania też nie jest duży ja karmię swoje psy mięsem.Mając te psy uważam fundlanda za najlepszego psa z charakteru.pozdrowienia :bigok:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...