Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

a ja właśnie wróciłam od fryzjera...miałam jeszcze poczekać z miesiąc, ale niestety byłam "zmuszona" do odwiedzenia P.Fryzjerki, bo moja niunia bd jutro w telewizji. Zawsze jakoś tak ją obcinam, i nie jest jej za specjalnie zimno, fak że w taką pogode ona nie chętnie wychodzi na dwór, ale nawet jak jest bardziej zimno to zakładamy kubraczek...:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.'][URL="http://www.cococanis.pl/fot52.html"]COCOCANIS[/URL]
[URL="http://www.cococanis.pl/fot44.html"]COCOCANIS[/URL]

:crazyeye::crazyeye::crazyeye: - za to przycięce wasów sznaucerom koło nosa to :mad::mad::mad::mad: :mad:????
Jesli chodzi o sznaucery to kieeeeeeeepsko strasznie :mad::mad:.[/quote]
Spaniel też nieciekawie zrobiony... :cool1:

[quote name='Grey']Możemy zorganizować jakieś spotkanie i porozmawiamy.[/quote]
A ja to bym chętnie zobaczyła jakieś fotki psiaków zrobionych przez Greya, mogą być np. spanielki. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Grey ja nie jestem pewna czy pytanie było skierowane do mnie. Jeżeli tak to już odpowiadam. Nie uważam, że strzyżenie jest najważniejsze, nie uważam też, że inne zabiegi są najważniejsze. Myślę, że przy pielęgnacji długiego włosa wszystkie czynniki są ważne. Mój maltańczyk nie ma filców, nie ma kołtunów. Włos ma gładki i zadbany. Czesany jest codziennie, ale chcę go ostrzyc dla swojej i jego wygody. To tyle w temacie. Chciałam się tylko dowiedzieć czy ta pora roku jest odpowiednia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']ja bym skrócił z włosem ostrzem 7 i 9 oraz nożyczki degażowki do głowy.[/quote]

Ostrza 7 i 9 - toż to bardzo krótkie strzyżenie. Moim zdaniem nie na tą porę roku, jak dla mnie to w ogóle strzyżenie białych psów ostrzem #7 powinno być stosowane jedynie w konieczności (filc). A ta 9tka to w ogóle nie wiem do czego? Chyba tylko do okolic odbytu i siusiaka o ile to facecik.

Bokserka, znajdź dobrego fryzjera, który nie zjedzie Ci piecha na krótko całego maszynką, tylko który potrafi (np ręcznie) ostrzyc psa, tak żeby nie świecił skórą, tylko żeby trochę włosa zostało. Będzie ładnie wyglądał i nie będzie łysy.

Link to comment
Share on other sites

york-studio tak odfilcować maltańczyka to każdy potrafi.
Trzeba poświęcić 3 razy po 2 godziny i każdy włos odfilcować, do tego trzeba mieć specjalny odfilcak i grzebień.
Nigdy nie zrobiłbym tak nawet na życzenie właściciela.

A pani Oluna to nie wie co pisze: głowica 7 mm- z włosem to jest 11 mm , a 9 mm- z włosem to jest 13mm.

Ja yorki najkrócej strzygę głowicą 5 mm tylko z włosem.

Link to comment
Share on other sites

Niech zgadnę, grzebień pewnie Sprats 076..? :cool3:

A poważniej, lepiej ostrzyc na krótko niż męczyć psa 6 h odfilcowywaniem jak to określasz :roll: poza tym gratuluję Ci dobrych klientów, którzy nie dbają o psa i dopuszczają do totalnego sfilcowania i jednocześnie mają kasę, żeby Ci zapłacić za tych 6 h ciężkiej pracy. Co innego trochę kołtunów, a co innego FILC.

Grey pisz precyzyjniej w takim razie, albo numerem ostrza, albo mm. Pisząc ostrze 7 sugerujesz, że to ostrze nr 7 a nie 7 mm.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...