Jump to content
Dogomania

Krycie martwym reproduktorem, czyli etyka hodowcy


modesta12

Recommended Posts

[quote name='asher']Róznie w życiu bywa :wink: Nie zawsze mozna pojechac kilka razy :wink:[/quote]Nie wiem , ćży Twoja suka zgodziłaby się zostac sama w obcym miejscu. Z moich suk żadna by tego nie chciala. Byliśmy raz na kryciu w Holandii, gdzie właścicielka reproduktora kazala na noc umieszczać sukę klatce, aby nie brudziła pościeli. Suka tak była zestresowana , że nie zaszła w ciążę. Jadąć więc drugi raz do krycia, zamówiliśmy hotel i suka urodziła 6 szczeniąt. Zadna suka będącca w dobrych warunkach przy człowieku, nie lubi takich przykrych niespodzianek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']Draczyn, moja suka to akurat jest stworzenie małostresowe, ważne, żeby micha była :wink: Ale ja nie jestem hodowcą :wink:[/quote]Tak Ci się tylko wydaje. Jak np gdzieś wyjeżdżasz to nie tęskni. Niemożliwe. Jeli Ty ją kochasz, to ona napewno to odwzajemnia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']Nie no tęsknić to na pewno tęskni. Ale rozstanie ze mną nie jest dla Sabiny jakimś życiowym dramatem. Sytuacja nieprzyjemna, ale da się przeżyć :wink:[/quote]Wszystko da się przeżyć, ale po co dostarczać suce takich niepotrzebnych stresów, jeśli nie jest to koniczne

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Musze podzielić się z wami moją pierwszą myślą. Jeśli kiedyś zdecydujemy się pokryć Here(bo uprawnienia chodowlane chyba dostanie...) to nam to niegrozi...
:mdrmed: Dalmatyńczyki są jak kod kreskowy ... Chociasz jak ktoś się uwzie to może mu się uda kropki przemalować :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draczyn']Tu faktycznie brak słów. Wydaje mi się ,ze jeśli to prawda, to taka osoba powinna być dożywotnio usunięta z ZKP z dożywotnim zakaze prowadzenia hodowli. To jest nidopuszczalne[/quote]
A pomijając wszystkie przepisy hodowlane, etykę i inne regulaminy, ZK to jest to poprostu oszustwo, czyli przestępstwo. Jak rozumiem została podpisana umowa, doszło także do finalizacji "transakcji" z obu stron... tyle że jedna z nich świadomie nie wywiązała się z umowy, a do rozliczenia doszło...
Proponowałbym wystąpienie na drogę karną. Myślę że dla niektórych wpisanie w rejestr skazanych i kara (nawet w zawiasach) jest bardziej pouczająca niż wszelkie sankcje nadane przez ZK.

Link to comment
Share on other sites

Jak czytam to wszystko to się cieszę, że nie mam i raczej nie chce mieć własnej hodowli. Te wszystkie afery, przekręty i wieczne kłutnie miedzy hodowcami do niczego nie prowadzą, a przecież hodowla powinna być pasją, wszystko dla dobra rasy, a nie za wszelką cene mieś szczeniaki i jak najdrożej je sprzedawać. (niedawno dowiedziałam się, że w hodowli kotów dzieje się tak samo).

Link to comment
Share on other sites

A ja odwrotnie!Moją pasją są psy i ich hodowla.Jestem dumna,że nazywam się hodowcą,a największą nagrodą dla mnie nie są pieniądze za szczenięta,a to ,że są zawsze doskonałe na wystawach,że wszystkie wystawiane są championami,że ludzie czekają na szczenięta z mojej hodowli,że hodowcy polecają mnie swoim znajomym,a nade wszystko,że udało mi się wychodować psy lepsze od swoich rodziców!Większość nowych właścicieli jest ze mną w stałym kontakcie,spotykamy się nie tylko na wystawach,dzwonimy,dostaję mnóstwo zdjęć i podziękowań.
I jeszcze jedno [B]sen mój "złoty" spełnił się bo nie mam nic do ukrycia.[/B]
[B]Mnie wychodzi ,że ucziwość się opłaca.[/B]Kłamstwo ma zawsze krótkie nogi:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='asher']:o Chyba w życiu bym na coś takiego nie wpadła :o Ja chyba jednak kiedyś napiszę ten kryminał kynologiczny... :roll: :wink:[/quote] WIYAM ale co niektorzy hodowcy tak niestety sie zachowuja bo liczy sie tylko KASA.Zgadzam sie calkowicie powinno sie dozywotnio wykluczac takiego pseudo hodowce:mad: A swoja droga pisz ten kryminal kynologiczny;)

Link to comment
Share on other sites

Też z naszego oddziału został usuniety pseudohodowca. Sam sobie tatuował szczeniaki - wyszło gdy ludzie niedoczekali się na metrykę, a facet ich zwodził. Przyszli do związku i złożyli zawiadomienie. Facet wyleciał, ale wcale się tym nie przeją. Poza "odpowiednim" słownictwem i straszeniem sądu nic nie zdziałał. Pewnie teraz dalej produkuje.....:shake:

Link to comment
Share on other sites

Ja znam sprawe , ktora sama wykrylam.Pies champion , bardzo znany w kraju i za granica .Pewna wystawa , pies na ringu , oczywiscie jak zwykle wygrywa . Schodzi z ringu , a naprzeciwko niego stoi pan ktory pomagal wlascicielowi tego psa na ringu.W rekach trzyma na smyczy dwa inne psy.wszystkie trzy psy sie na siebie rzucily , udalo sie je jakos uspokoic. Tamte dwa odeszly , a wlasciciel championa mowi : ze champion i jeden z tamtych sa bracmi i bardzo sie nie lubia.Akurat na wystawie byl znajomy , ktory kryl kilka razy tym championem. Mnie cos tknelo , poprosilam tego znajomego i poszlismy zobaczyc owego brata tego championa.I zapytalam sie wprost tego znajomego , czy pamieta ktorym psem kryl ? On wrocil sie na ring popatrzyl na championa , popatrzyl na jego braciszka .I powiedzial , ze kryl tym drugim , czyli nie championem tylko psem ktory nigdy nie byl wystawiany , byl tylko do kochania , a na wystawe przyjechal do towarzystwa , bo wlasciciel nie mial go gdzie zostawic.
Musze nadmienic , ze z kryc tym championem / nie tylko u tego mojego znajomego / , wychodzilo duzo roznych dziwnych rzeczy , m. in. dysplazja.
Pies ten urodzil sie w czasach jak jeszcze nie byly one u nas tatuowane.

Link to comment
Share on other sites

co to się dzieje...im bardziej się człowiek w głębia w tematykę hodowli...tym więcej odkrywa ciemnych stron...

Mam nadzieję, że ja znajdę takiego prawdziwego hodowcę (bolończyków)... bo już mam dość rozmów z osobami, które mają np. dwa mioty (jeden z rodowodem drugi bez :-/)... a może ktoś z Was (że tak brzydko zmienię temat) zna jakieś uczciwe, godne polecenia hodowle bolończyków? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...