Jump to content
Dogomania

PYTANIA O OWCZARKA NIEMIECKIEGO


karinka

Recommended Posts

HEj, mam parę pytanek dotyczących owczarka niem. :) mam wielką nadzieję że ktoś mi odpisze :lol:
1.Czy należy owczarkowi obcinać pazurki?
2.Czy peis tchórzliwy może być dobrym obrońcą i jak to zrobić?( ma 18 miesiecy i czy nie jest za "stara" na szkolenie?)
Z góry Dziękuję za odpowiedzi :) :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karinka']1.Czy należy owczarkowi obcinać pazurki?[/quote]
Obcinanie pazurków nie jest uzaleznione od rasy ;) tylko od długości pazurków. Jeśli pies mieszka w mieście, dużo chodzi po betonie, to zwykle pazury się same wystarczająco ścierają. Ale warto zwrócić uwagę, czy nie są za długie i jeśli trzeba to przyciąć- za długie przeszkadzają w chodzeniu, wykrzywiają palce i łatwo się łamią- zostawiając ranę...
[quote]2.Czy peis tchórzliwy może być dobrym obrońcą (...) (ma 18 miesiecy i czy nie jest za "stara" na szkolenie?)[/quote]
Nie jest za stara, ale warto już zacząć. Im wczesniej tym lepiej się z psem pracuje. A to czy może być obrońcą- najlepiej oceni szkoleniowiec. I tak szkolenie nie zaczyna się od obrony- najpierw PT, zobaczysz jakie są efekty, jak pies pracuje, czy rzeczywiście jest tchórzliwy i skąd się to bierze... Postanowisz co dalej.
[quote]jak to zrobić?[/quote]
Trzeba iść do porządnej szkoły! :)

Link to comment
Share on other sites

bo niestety są na tym świecie(i to nawet b. dużo) weterynarze, którzy pracują w tym zawodzie bo muszą, a nie dlatego, że chcą pomagać zwierzętom. Tacy oczywiście będą udzielali ton błędnych informacji i jak właściciel również się nie zna, to wspólnie mogą narobić nie tylko niezłego bigosu, ale, co gorsza, wyrządzić krzywdę zwierzęciu... :-? :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...