Jump to content
Dogomania

Biegunka po odrobaczaniu - trochę obrzydliwe


Behemot

Recommended Posts

Wczoraj ok. 13-tej dałam swojej 2-miesiecznej Soni tabletkę na odrobaczanie (już raz była odrobaczana, w przytulisku, skąd ją wzięłam, ok. 2 tygodnie temu)). W nocy miała biegunkę i 2 razy wymiotowała. Czy to normalne zachowanie po odrobaczaniu? Czy takie tabletki działają również przeczyszczająco? Dodam, że dziś jest w świetnej formie, już z niej nie "leci", jest wesoła i pełna energii.
I jeszcze jedno pytanie - nie dla wrażliwych :wink: Wczoraj wieczorem w jej kupce znalazłam obrzydliwego robala. Chyba nie tasiemiec, bo nie był złożony z "cząstek" (nie wiem, jak to się fachowo nazywa), ale był dość długi (ok. 5-7 cm) i biały :o Co to mógł być za robal? Czy są szanse, że wyszedł w całości? Następne odrobaczanie za miesiąc.

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Najlepiej jak następnym razem dasz psu tabletke na odrobaczenie rano-pies nie powinien dostać jedzenia na noc,zostaje tylko woda do picia.I tak jak pies sie budzi(gdzieś 6-8 rano),dajesz tabletkę i dopiero po ok.30 min. od podania tabletki mozesz psa nakarmic.Tak radził mój wet. i za każdym razem tak robie i nie mam żadnych problemów z psem tzn nie wymiotuje i nie ma biegunek.Jedynym skutkiem ubocznym moze byc apatia,ale szybko ustepuje.
Pozdrawiam.
P.S.
Oczywiście każdy organizm reaguje inaczej-tak jest u ludzi i tak jest tez u zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

nasza sunia była odrobaczywiana najpierw u hodowcy - potem po tygodniu dostała kolejna porcję prochów - na czczo i dopiero po 304 godzinach dostała papu - tak kazał lekarz. Przy ierwszej kupce jak się u nas pojawiła był robal...potem wszystko się skończyło. Teraz po doszczepianiu mamy po m-cu sie pojawić na kolejne doszczepianie i lekarz już mówił że tez zaleci odrobaczenie

Pozdrawiam
Kamilla

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Słuchajcie, nie chce nowego tematu zakładac tylko sie spytać i prosic o pomoc!

we wtorek wzielam ze schroniska 2 m-ce sunke. Jets naprawde malutka. Wiadomo jakie w schronisku jest żarcie :shake: Mała ma od początku biegunkę :( Robi takie strasznie lużne kupy, takie śluzowato-glutowate.... w ostatnich dwóch był 'dodatek' w postaci czerwnego glutowo-sluzowego 'cosia' :( Koopy są coraz bardziej wodniste. Mała dzis zrobila juz z 5 razy koopsko. Dodam, ze dostała dnia 19.01 prochy na robale-odpowiednio dla wagi, ze ScanVetu te prochy-zostało mi troche po szczeniakach.

Czym małą karmić? Ile razy dziennie? Może to objawy nosówki?! ( kilka boksów dalej były 2 psy zarazone nosówką, wczoraj padł szczeniak z boksu obok-tez na nosowke :9 Niesttey mój wet jest nieuchwytny! :angryy: pojechalam raz-nie było go, umowilam sie dzis na 15-zanim pojechalam to zadzwonilam-w koncu gdzies pojechal. a potem to se moglam jechac-nie wiem czym :shake: jak mnie tak zasypało, że autobus ledwie przejezdza :shake: Aaa..mała odstała dziś pół węgla (tak mi doradziła Ania-tygrysiczka). No i w ostatniej koopie kawałek tego siuwaksa sie pojawił :roll:

Link to comment
Share on other sites

no, dzis doktora nieludzkiego odwiedzilismy...
To moze byc nosowka, ale niekoniecznie. Mała dostała 3 zastrzyki i tabletki do podawania 2 razy dziennie.
Na biegunke wet powiedial-dzis zero jedzenia, jutro odrobine kurczaka i ryzu, zeby nieprzekarmic tylko. i duzo wody.
przyczyną moze być zmiana jedzenia w schronisku, gdyz mala juz tam miala biegunke.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...