Jump to content
Dogomania

Jak radzicie sobie z włosami wszych pupili???


Wiki

Recommended Posts

A po za tym ma 4,5 roku więc szczenięcą (miękką)sierść ma już za sobą.

... moja ma 1.5 roku więc może jeszcze ma tą sierść szczenięcą... :-?

Trzeba zaznaczyś że brudna sierść bardziej jest podatna na spilśnianie.

... no wiem... ale to że moją briardzicę czeszę częściej, nie oznacza że jest ona brudna i że o nią nie dbam .... w związku z tym sierść się jej bardziej kołtuni ...

taką ma sierść ... ale nie przeszkadza mi to, że muszę ją cześciej czesać :)

Dopiszę jeszcze że moja sunia mieszka w bloku , a to też jest różnica.

I to jest chyba ta główna różnica ... :) moja briardzica większość dnia spędza na ogrodzie... dodać należy wspólne rozbujnikowanie z rottką, dodać należy wspólne z rottką prace orgodnicze (trochę rozmijające się z naszym wyobrażenien o ogrodzie ... :) ) ... i można sobie wyobrazić jak ona wygląda po tygodniu nie czasania...

Natomiast plusem przebywania na świeżym powietrzu większość dnia jest fakt, że sierści ma bardzo gęstą .... grzywę zaś prawie jak lew :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mam jamiorkę krótkowłosą. Czeszę ją taką szczotką z włosia, jak mi się przypomni (z reguły raz w tygodniu). Ci, co mają psy krótkowłose, wiedzą jak ta sierść się wszędzie wbija - do tego trzeba się po prostu przyzwyczaić i polubić.

Link to comment
Share on other sites

Katerinas: Po tym co opisujesz przypuszczam że twoja briardka ma dużo podszerstka i dlatego jej sierść jest bardziej podatna na spilśnianie. Dlatego wymaga częstrzego czesania. :Dog_run: Nie wiem czy masz książkę p.Sobolty o briardach, tam jest opisane że jeżeli pies ma odpowiednią strukturęszaty można go czesać nawet raz na miesiąc. :Dog_run:

Link to comment
Share on other sites

Caterina1: Książkę Pani Sobolty mam :) ... jeszcze nim Gaja pojawiła się u nas w domu, już przeczytałam ją od deski-do deski... :)

Może rzeczywiście Gaja ma zbyt dużo podszerstka :-?, a może ma jeszcze tą szczenięcą sierść :-? ... właśnie w książce P. Sobolty napisane jest, że pożądana sierść kozia występuje czasami już u szczeniaków 8-tygodniowych... często jednak bywa, że pojawia się u psów dopiero w wieku 2-3 lat...

Narazie czeszę Gaję tak raz na tydzień, czasami raz na dwa tygodnie (w zależności od tego czy się mocno potarga czy też nie :D ).

P.Sobolta pisze też w swojej książce, że sierść najbardziej ulega sflicowaniu na brzuchu, wewnętrznej stronie ud i za uszkami... tymczasem u Gai we wszystkich tych miejscach prawie wogóle nie pojawiają się filce, zaś największym problemem są uda na zewnątrz oraz zadek... może naprawdę zmienia sierść na tą dorosłą :-?

Link to comment
Share on other sites

Chcialem sie z Wami podzielic moim ostatnim przypadkowym odkryciem.

Stwierdzilem niedawno, ze do zdejmowania martwych klakow z psiura najlepiej nadaje sie moj granatowy polar.

Serio - nawet szczotka mi sie tyle nie udaje z niego sciagnac, jak wtedy, kiedy sie z nim przywitalem po przyjsciu z pracy :lol:

Link to comment
Share on other sites

Od półtora miesiąca mam w domu Malamuta wabi się Nero ma 3 lata , teraz zaczął gubić sierść długą, narazie poza lataniem na nowoczesnej miotle - odkurzaczu to nie wymyśliłam innego sposobu na radzenie sobie z futrem. No i oczywiście szczotkowanie minimum raz w tygodniu. Nero to uwielbia. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

(odświeżę trochę temat :) )

U nas ostatnio pojawił się problem - trzeba zadecydować, czy kupujemy nowy odkurzacz, który by nadążył ze zbieraniem tego co z Diany leci, czy też wyrzucamy dywany i wymieniamy na parkiety. Na razie ta pierwsza opcja ma większe szanse przejścia... Ale zobaczymy, jak okres linienia się zacznie :lol:

Buldog... Wiesz... U mnie funkcję Twojego polaru spełnia taki czarny sweterek.Moi znajomi ze studiów mogą dzięki temu dokładnie określić ile czasu spędziłam ze swoją psicą na porannej zabawie :lol:

Pozdrawiam

Goddy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...