Jump to content
Dogomania

SEKSISM


tarantino100

Recommended Posts

Czikula ganiała dziś w parku z młodym astkiem. Rozgadałam się z włascicielem psa i m.in. usłyszałam, że chłopakowi podobają się yorki. W kobiecych rękach oczywiście. Argumentacja: bo fajnie wygląda facet z bullowatym, a baba z miniaturką.
Ja proponuję odwrotny układ 8) Też fajnie :lol:

A tak na poważnie, to czy nie wydaje Wam się, że także w "psiej materii" nasze społeczeństwo nosi znamiona seksistowskiego patrzenia na świat?
Może ta Środa nie jest taka głupia, że się czepia tych wszystkich reklam...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja jestem dziewczyną, a planuję mieć staffika. :D Natomiast w bloku obok mieszka skate, który ma ślicznego yorczka. Mój kumpel (też skate) ma shih tzu :D wygląda to słodko :angel: co nie zmienia faktu, że łatwiej byłoby mnie poderwać na asta niż yorczka ;) (tylko dlatego, że uwielbiam bullowate 8) )

Link to comment
Share on other sites

ja mam AST i czasem fakt spotykałam sie z uwagami na ten temat ... ale najczęsciej od, że tak sie wyrażę buraków ;) Ale jest w tym trochę prawdy zauważyłam że panowie po 30 kochają sie w ONkach, młodsi w bullowatych, ale wydaje mi sie ze to zależy od świadomosci ...

Link to comment
Share on other sites

Tak Patka, tylko, że z tą świadomością to u nas nie najlepiej... dalej pokutuje rzekonanie, że kobieta to puch marny i słabizna. Jeśli już mężczyzna ma mieć psa to koniecznie powinno to być olbrzywie bydlę. A jeśli baba to jakieś słodkie ciściuściuś. Jakoś nikt nie bierze pod uwagę tego, że istotne są nasze predyspozycje psychiczne i nasza osobowość. Ja nie powinnam mieć bullowatego (choć przyznaję chciałabym), bo nie jestem człowiekiem w pełni konsekwentnym i mam tendencję do rozpuszczania swoich psów. A z własnych obserwacji, zauważyłam, że "trudne" (no bo wszystkie są w jakimś sensie trude) psy najlepiej kształtują się w łapach cherlawych dziwuszek 8) o wspaniałych charakterach...

Tymoteusz - skate z yorkiem? Fajny widok 8) Mój prawie stokilowy TZ często łazi z ciłała swojej banci :lol: :lol: :lol: Papieroch w gębie, stare glany, wygląd menela, nieogolona morda i .... ciłała.... :lol: :lol: :lol: :lol: Pewnie się ludzie zastanawiają, czy jakiejś staruszki nie wykończył i jej psa nie buchnął :lol:

Link to comment
Share on other sites

kiedys bylam na spacerze z Figa i moim chlopakiem i na polance rzucalam Fidze patyki obokjakis facet tez bawil sie ze swom psem i nawiazala sie gadka szmatka w pewnym momencie zwrocil uwage ze Figa taka dobrze wychowana bo i siada na rozkaz i patyki przynosi i pyta sie mojego chlopaka " jak PAN to zrobil ze ona taka grzeczna?" facet od razu zalozyl ja baba to sie nie znam na szkoleniu psow i bardzo sie zdziwil jak mu odpowiedzialam ze to ja szkole psa

Link to comment
Share on other sites

A ja kiedys widziałam chłopaka, prowadzącego dwa yorki- super to wyglądało :D i szczerze mówiąc u mnie wieksze szanse miałby facet, który ma yorka (chociaż za nimi nie przepadam) bo zna sie na rasie, lubi ją i w ogóle, niż idiota z seterem (chociaż to moja miłość) bo akurat taka jest moda...
Oczywiście jaky miał bullika, bo je lubi, wie co to jest i co sie z tym robi to też miałby szanse :wink:

Link to comment
Share on other sites

U nas przważnie skejty chodzili i chodzą nadal z pitami, astami, ale zdarzy się widok z jakimś malutkim psiaczkiem jak idzie, słodko naprawde wygląda ;)

Jak miałam shar pei'a to niektózy ludzie (starsze pokolenie) mieli jakieś wonty co do mojego psa i mnie, a chłopaki przewaznie że fajnego mam psa i co robie że jest tak dobrze umięsniony.

Link to comment
Share on other sites

Widziałam kiedyś taką scenkę: przed sklepem stoi pan w średnim wieku trzyma długą smycz, a na drugim końcu młodziutki jamniczek. Widok niby normalny, ale pan stał z taką miną, jakby to co jest na drugim końcu smyczy nie miało z nim jakiegokolwiek związku ;P Widać było, że Pani jamola robi zakupy :)
Innym razem na "wybiegu" rozmawiałam z panem, który tez dziwił się, że mój pies woli biegać za piłeczkami niż za innymi psami, że przychodzi jak się go woła i ogólnie zna podstawowe zasady psiego dobrego wychowania. Powiedziałam mu, ze to tylko kwestia pracy z psem i każdy pies jest w stanie się tego nauczyć. W odpowiedzi usłyszałam, że ten jego pies to w zasadzie należy do jego żony i dlatego jest taki niewychowany ;P
A jeśli chodzi o seksizm to przyznaję się :D Nie mogę powstrzymać się od śmiechu gdy mój kolega (prawie 2m i chudy jak patyk) wyprowadza yorka swojego dziecka :) Spacery zazwyczaj odbywają się wieczorem i widać tyklo pana który ciągnie za sobą smycz:D Pies znika w cieniu pana:D "dog in the fog" :)

Link to comment
Share on other sites

Seksizm...hmmm, coś jakby na rzeczy 8)
Ja usłyszałam dziwne słowa jak wystawiałam (zresztą na klubówce molosa) 80kilo swojego azjaty :lol: Coś takiego: że to ,,męski pies" i ,,nie wypada kobitce" wystawiać takiego pieska i że ,,taki pies" lepiej się ,,prezentuje" w męskich rękach :wink: Zresztą dodam, że mój chłopczyk wystawiał się akurat wzorcowo :P No i co Wy na to? ( :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Taaa, niektórzy muszą kupić sobie psa, żeby miec cos dużegi i umięśnionego :evilbat:

A ja ide do miasta i taki fajny obrazeczek: facet- ze 2m, 'prosto z siłowni' trzyma na rękach szczeniaczka jamniczka. Jamniorem mu sie normalnie na dłoni mieści i do tego trzyma go (facet psa) jak miśnieńską porcelanę. super widoczek

Orzech, to zdjęcie jest super! Świetnie razem wyglądacie!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...