Jump to content
Dogomania

Żeby białe było białe!


jovi

Recommended Posts

Czy możecie mi polecić szampony dla psów o białym umaszczeniu? Ja wypróbowałam IV SB i efekt był taki,że to aż zażółciło sierść :( Henry też nie wybiela. Chciałam zapytać jeszcze o skuteczność wybielaczy w sprayu, czy to działa?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja uzywam kosmetykow z All Systemu.Kupilam doroslego psa z bardzo zaniedbana okrywa wlosowa ( o ile u grzywacza nagiego mozna mowic o okrywie wlosowej),ale mial grzywke kremowa a nie biala.Wstawie zdjecia przed i po.

[img]http://img146.imageshack.us/img146/2994/ks3538191215535nn.jpg[/img]


[img]http://img146.imageshack.us/img146/8351/grzywacze113eu.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za info, ale może w Twoim przypadku miała też znaczenie zmiana karmy ( ja przez ponad rok szukałam karmy, która nie zawiera beta karotenu lub za dużo witaminy A po których moje psy robią się beżowe ). Teraz nie używam żadnych szamponów wybielających, ale po prostu dla psów b. brudnych Vulpesa, jednak zastanawiam się na jakimś wybielającym bo czasami nie mogę ich doprać. :)

Link to comment
Share on other sites

A powiedz mi jeszcze Pearl jak często kąpiesz swoje psy w tych szamponach wybielających bo ja np. w takim okresie jak teraz to muszę psy kapać przed każdą wystawą, czyli np. co 2 tygodnie. Efeky zażółcenia przy IV SB nastąpił przy drugim kąpaniu, po 2 tygodniach od pierwszego.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Pearl']Efektu nigdy nie było od razu ale po kilku regularnych zabiegach nie było problemu.[/quote]

Tak sobie tłumacze, że pieski wystawowe pewnie są kapane co tydzień (tak jest z grzywaczami mojej koleżanki), więc szampony mają wieksze pole do popisu.
Ja swoje PONki kąpię co miesiąc, ale ich nie wystawiam, więc zacieki na pysku nie sa aż taka wielka tragedią. Przyzwyczaiłam się do nich, choć gdybym mogła sie ich pozbyc w 100%owo skuteczny sposób na pewno bym to zrobiła.

Link to comment
Share on other sites

Nie da sie ukryć, że kąpie co tydzień, jednak szampon wystarczy zastosować nierozcieńczony miejscowo raz w tygodniu na wybrane miejsce. Jeśli chodzi o zacieki np. na brodzie to u długowłosych najlepiej spinać lub papilotować,czasem dobrze sprawdza sie lakier dla psów dobrej firmy - nie usuwa on oczywiście zacieków ale zapobiega ich powstawaniu.

Link to comment
Share on other sites

A jakie masz doświadczenie z szamponami? Napewno nalezy zachować bezpieczna odleglosc od oczu i bardzo uważac, aby substancja się nie dostała do środka. To bardzo delikatny szampon. Osobiscie na pysk uzywałam nawet tonik wybielający z ISB (ultra light), nigdy nie zdarzyły mi sie żadne przykre niespodzianki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rafka']Ja ma problem z doczyszczeniem siersci psa. Wlos Laguny jest bielutki przy skórze jednak na końcówkach nie moge do doczyscic. Nie te okropnie przebarwienia przy prysku i oczach - tego to w ogole nie ma jak wywabic.[/quote]


Hej, jesli macie problem z "doczyszczeniem" zazolcen polecam wybrobowanie mydelka diamentowego z Iv San Bernarda, zadne szampony ani spray'e nie przyniosly nigdy lepszego efektu jak to mydelko,przynajmniej w przypadku pieskow ktorymi mialam okazje sie zajmowac, pozdrowienia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...