Jump to content
Dogomania

Trochę o relacjach hodowca - przyszły opiekun szczeniaczka


miniaga

Recommended Posts

[quote name='miniaga']Nio to można założyć bloga i na nim umieścić info. Co do reakcji producentów to mam ją w głębokim poważaniu. Jezeli ludzie zrozumieją to już cosik. Napewno nie mozna tolerowac hodowców, którzy maja i mioty rodowodowe i nie. Myśle, ze to rozmowa na jakies spotkanie. Na wystawie może.[/quote]Masz rację. Na wystawie będzie najłatwiej się porozumieć

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='miniaga']Super!

Trzeba teraz zastanowić się nad mądrą promocją tej strony i treści na nich zawartych....[/quote]No i trzeba zobaczy, czy na stronie tej będą tylko hodowcy, czy też hodoffffcy, bo takich też jest dużo wśród rodowodowych. Hodowla psów rodowodowych, to niekoniecznie dobra i humanitarna hodowla

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miniaga']Zgadzam się z Toba w 1000% Draczyn. Ale fajnie, ze ktoś już przeszedł do czynów. Tylko strona własciwie nie jest znana...[/quote]Napisałam do nich maila z zapytniem , jak można zaistnieć na ich stronie i podałam namiary na swoją hodowlę. do tej pory nie mam odpowiedzi. Jak odpowiedzą to dam tu znać

Link to comment
Share on other sites

Draczyn

Może cosik jeszcze wymyślimy....
Może nawiązac do plagi pogryzień, bo przecież DOBRZY hodowcy ras uważanych za agresywne przeprowadzaja selekcję przyszłych właścicieli. Piesek z rodowodem to świadoma decyzja(ze względu na cenę), hodowca pomaga psa wychowac itp.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miniaga']Draczyn

Może cosik jeszcze wymyślimy....
Może nawiązac do plagi pogryzień, bo przecież DOBRZY hodowcy ras uważanych za agresywne przeprowadzaja selekcję przyszłych właścicieli. Piesek z rodowodem to świadoma decyzja(ze względu na cenę), hodowca pomaga psa wychowac itp.[/quote]Coś z tą stroną internetową jest nie tak. Do tej pory nie mam żadnej odpowiedzi. Skąd wiadomo, czy to właśnie nie jest strona hodoffffców. Czy znacie którąś z wymienionych tam hodowli, bo ja nie?????????????. Tak ja tu gdzieniegdzie czytam o likwidacji ras uznanych za agresywne, co o tym myślisz?????????

Link to comment
Share on other sites

Kurcze trudny temat. Ja generalnie nabawiłam sie strachu i respektu dla takich psów. Chciałabym aby w Polsce, hodowcy ras uważanych za niebezpieczne, mogli hodować tylko psy rodowodowe, żeby przyszli właścicieli mieli obowiązek rejestracji takich psów i aby istniał organ sprawujący nad nimi kontrole.

Nie zakazałabym całkowicie hodowli, ponieważ Prawdziwy hodowca umie psa ułozyć i np dobrze prowadzony butelier jest wręcz aniołkiem.

Ale to tylko moje zdanie. :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miniaga']Kurcze trudny temat. Ja generalnie nabawiłam sie strachu i respektu dla takich psów. Chciałabym aby w Polsce, hodowcy ras uważanych za niebezpieczne, mogli hodować tylko psy rodowodowe, żeby przyszli właścicieli mieli obowiązek rejestracji takich psów i aby istniał organ sprawujący nad nimi kontrole.

Nie zakazałabym całkowicie hodowli, ponieważ Prawdziwy hodowca umie psa ułozyć i np dobrze prowadzony butelier jest wręcz aniołkiem.

Ale to tylko moje zdanie. :D[/quote]Cieszy mnie, że mamy podobne zdanie na ten temat. Do tej pory nie otrzymałam odpowiedzi na mój mail ze stronki - lista hodowców. Chyba to dość dziwne

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Draczyn'][quote name='miniaga']Zgadzam się z Toba w 1000% Draczyn. Ale fajnie, ze ktoś już przeszedł do czynów. Tylko strona własciwie nie jest znana...[/quote]Napisałam do nich maila z zapytniem , jak można zaistnieć na ich stronie i podałam namiary na swoją hodowlę. do tej pory nie mam odpowiedzi. Jak odpowiedzą to dam tu znać[/quote]Do dziś na ten mail nie dostałam odpowiedzi. Co o tym sądzicie, bo ja już sobie wyrobiłam zdanie, ale wolałabym najpierw usłyszeć Wasze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draczyn'] . Czy znacie którąś z wymienionych tam hodowli, bo ja nie?????????????[/quote]

A ja znam.

Kilka hodowli labradorów ma powieszony link do tej strony na swojej www, ja też kiedyś u siebie miałam, z przeoczenia nie mam, bo przy którejś aktualizacji chciałam zmienić jego miejsce i zapomniałam w ogóle go zamieścić gdziekolwiek na stronie :D

Dziwię się, że jeszcze nie znacie tej strony. Na forum dogs.pl często 'niezorientowanych' na temat rodowodów właśnie do niej użytkownicy odsyłają.

A że nieodpowiadają na maile - no cóź, często jest tak, że ktoś zrobi stronę, kilka razy zaktualizuje, a później o niej 'zapomina', zmienia maila, a strona sobie tak wisi w necie.

Jest też taka możliwość, że ktoś jest na listach dyskusyjnych, dostaje po 100 maili dziennie i wyjeżdza... po powrocie ma 1500 maili i najzwyczajniej w świecie niektóre mu umykają :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Oluna'][quote name='Draczyn'] . Czy znacie którąś z wymienionych tam hodowli, bo ja nie?????????????[/quote]

A ja znam.

Kilka hodowli labradorów ma powieszony link do tej strony na swojej www, ja też kiedyś u siebie miałam, z przeoczenia nie mam, bo przy którejś aktualizacji chciałam zmienić jego miejsce i zapomniałam w ogóle go zamieścić gdziekolwiek na stronie :D

Dziwię się, że jeszcze nie znacie tej strony. Na forum dogs.pl często 'niezorientowanych' na temat rodowodów właśnie do niej użytkownicy odsyłają.

A że nieodpowiadają na maile - no cóź, często jest tak, że ktoś zrobi stronę, kilka razy zaktualizuje, a później o niej 'zapomina', zmienia maila, a strona sobie tak wisi w necie.

Jest też taka możliwość, że ktoś jest na listach dyskusyjnych, dostaje po 100 maili dziennie i wyjeżdza... po powrocie ma 1500 maili i najzwyczajniej w świecie niektóre mu umykają :)[/quote]No ale tam jest strasznie mało hodowli, to nie jest informacja tylko dezinformacja, jeśli mieszcza się na niej hodowcóww według swojego widzi misi ę. To nie jest poważne. Do katalogu hodowców, czy reproduktorów wpisywano wszystkie hodowle, a nie wybiórczo wg nieznanego nikomu klucza

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draczyn'] No ale tam jest strasznie mało hodowli, to nie jest informacja tylko dezinformacja, jeśli mieszcza się na niej hodowcóww według swojego widzi misi ę. [/quote]

Wydaje mi się, że warunkiem pojawienia się wpisu z nazwą hodowli jest zamieszczenie ich banera na swojej stronie. Taka wymiana. Być może webmaster przestał się interesować stroną i dlatego tak mało hodowli zdąrzył do tej pory zamieścić.

Link to comment
Share on other sites

Teraz Ci nie powiem jakie to 'znaczące' hodowle tam były, bo strona ma przekroczony limit. Ale z tego co pamiętam jak pierwszy raz na niej byłam to było ich kilka, przynajmniej z 'mojej' rasy, bo hodowlami innych ras się nie interesuję i ich zwyczajnie nie znam.

Jakakolwiek by ta strona nie była, to ja uważam, że świetnie, że istnieje i inspiruje hodowców do umieszczania na swoich stronach podobnych treści. (np. tych hodowców, których kojarzę z dogsów)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='caterina1']Ja sprzedałam dwa szczeniaki na raty i życzę wszyskim takich domów dla piesków.
Z włascicielami tymi mam o wiele lepszy kontakt niż z innymi.
Cieszę sie ze mogłam spełnic czyjeś mazenie o posiadaniu briarda.[/quote]Ja też olę sprzedać na raty do domu w którym szczenię będzie naprawdę kochane, niż za grube pieniądze, jeśli nie wiem w jakie ręce naprawdę trafi

Link to comment
Share on other sites

Jest mi przykro, Draczyn, że tyle osób naduzyło Twojego zaufania. Oddanie psa na prawach hodowlanych przyczynia sie do popularyzacji rasy i naduzywanie tego to hańba.
nie uwierzę, że dobrym hodowcą bedzie ten, kto rozpoczyna karierę z kradzionym psem!

Link to comment
Share on other sites

Tego nie można traktować jako kradzież, tylko niewywiązanie się ze zobowiązań. W moim przypadku, to były przypadki losowe u nabywców :śmierć, narodziny dziecka itd. Ja mam dobre serce i ze względu na dobro psa pozostawiłam go tam gdzie był, aby się nie stresowal i nie cierpial. Mogłam te psy odebrać, ale to byłoby ze szkodą dla nich. Może po prostu mm pecha. Teraz juz tego nie robię, bo w moim przypadku, to bez sensu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ats']Draczyn, jesteś wyjątkowym człowiekiem - po prostu brak mi słów. Ci ludzie powinni Cię po rękach całować...[/quote]Ats nie przesadzaj. Dużo jest jeszcze porządnych ludi na świecie. Tak samo jak dużo jest porządnych hodowli. Sama znam kilka takich

Link to comment
Share on other sites

Draczyn - spójrz obiektywnie - przeciez zadziałałas dla dobra swoich psów, a z Twojej hodowli psy sa doskonałościami, nie mysląc o zysku. Jednoczesnie pośrednio zadziałałas dla dobra tych ludzi - dzięki Twojej wyrozumialości zyskali niezasłuzenie wspaniałe psy. Tak to wygląda.

A co do tego, że jest wielu dobrych ludzi - nie wątpię w to. Jednak jestem zaniepokojona tym, co czasem się dzieje w świecie hodowców (chodofcufff) psów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...