Jump to content
Dogomania

Krycie w Holandii


Toller

Recommended Posts

[quote name='Toller-Fox']Na razie nic nie wiadomo na 100%- musimy mieć komplet badań najpierw (na razie zrobiliśmy RTG) , ale chciałabym wiedzieć jak o tym z Holendrami rozmawiać :D
Na razie to tylko plany :D[/quote]Jeśli chozi o buldogi francuskie, to do mnie zwrócili się Holendrzy o krycie moim reproduktorem. Chciałam kryć za szczenię, ale się niezgodziłi, ponieważ u nich cena szczenięcia jest dużo wyższa niż cena krycia, a ze zbytem nie mają najmniejszego kłopotu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toller-Fox']Ogólnie cena krycia jest niska? A nie wiesz aby jakie mają oni regulacje ich Związku na ten temat? Bo byłam na ich stronie, ale dziw nad dziwy, wersji angielskiej nie było... Nawet u nas w Polsce jest.... :o[/quote]Ja się tym nie interesowałam., ponieważ w końcu tgo krycia nie było, bo jak wiesz ja chciałam za szczenię, a oni się nie godziłi. Ja kryłam 3 razy swoje suki w Holandii, więc wiem jak to wygląda od strony uki i jeśli Cię to interesuje, to moge Ci napisać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toller-Fox']Pewnie że interesuje:D[/quote]A więc krycie buldożki francuskiej kosztuje w ekstra hodowli(krycie championem) 500 euro. Trzeba mieć z sobą polską kartę krycia i wziąść od właściciela reproduktora oświadczenie z nr paszportu i dokładnymi danymi , ze krył daną suskę swoim reproduktorem (jego dane) . Wypełnie się polską kartę krycia, tak jak u nas i właściciel reproduktora musi Ci dać kserokopię rodowodu. Po przyjeżdzie do Zk składasz te trzy dokumenty, czyli : oświadczeni właściciela reproduktora, kserokopię jego rodowodu i kartę krycia. To tyle formalności. Zyczę udanych kryć

Link to comment
Share on other sites

Ja również kryłam swoją sunię w Holandii. W mojej rasie cena za krycie = cenie szczenięcia w Holandii. Co do dokumentów to ja miałam tylko polską , wypełnioną przez właściciela psa kartę krycia i ksero rodowodu psa( a już jako dodatek ksero wyniku dysplazji).

Link to comment
Share on other sites

No i pamiętajcie dać każdemu szczeniaczkowi xero rodowodu tatusia, bo bedzie miał problem z wyrobieniem rodowodu !! :lol:
Osobna sprawa to warunki dopuszczenia do hodowli w Holandii a w Polsce.
U nas muszą być oceny z wystaw a tam nie, tylko przegląd hodowlany 1 osobowy........... przynajmniej w jamnikach tak jest..............
Trzeba dobrze patrzeć czym się kryje............ :-?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...