Jump to content
Dogomania

NIEMCY krycia, szczeniaki itd


PARSONRK

Recommended Posts

Małe pytamko.
Mieszkam niedaleko niemiec ( coś koło 5 km do granicy :D ), posiadam reproduktora rasy parson russell terrier, którego "usługi" chciałaby oferować za granicą, np w niemczech. Ostatnio dowiedziałam się iż niemcy wprowadziły przepis, że pies spoza niemiec - np z polski- nie może u nich kryć. Hmmm Jak to w końcu jest, ktoś moze to potwierdzić lub wytłumaczyć?

I mała perełka z wystawy w Rostocku. Koleżanka szuka duzego szwajcara. Zapytałam wystawców - niemców- gdzie i kiedy będą szczeniaki, po jakich rodzicach itd. W odpowiedzi usłyszałam, że szczeniaków za granicę nie sprzedają :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PARSONRK']Małe pytamko.
Mieszkam niedaleko niemiec ( coś koło 5 km do granicy :D ), posiadam reproduktora rasy parson russell terrier, którego "usługi" chciałaby oferować za granicą, np w niemczech. Ostatnio dowiedziałam się iż niemcy wprowadziły przepis, że pies spoza niemiec - np z polski- nie może u nich kryć. Hmmm Jak to w końcu jest, ktoś moze to potwierdzić lub wytłumaczyć?

I mała perełka z wystawy w Rostocku. Koleżanka szuka duzego szwajcara. Zapytałam wystawców - niemców- gdzie i kiedy będą szczeniaki, po jakich rodzicach itd. W odpowiedzi usłyszałam, że szczeniaków za granicę nie sprzedają :lol: :lol:[/quote]NIe wiem , jak jest w innych rasach, ale w buldożkach francuskich jest tak = jeśli ktoś z Niemiec chce pokryć swoją sukę psem z zagranicy, to ten pies musi przejść w Niemczech wszelkie badania medyczne i testy psychiczne. W 99ciu procentach tych testów nie przechodzi, bo normalnie odrzucane są reproduktory z zagranicy, jako konkurencja dla niemieckich. Jest nieciekawie. W buldogach francuskich kiszą się już we własnym sosie i mają coraz gorsze psy. Całkowita recesja

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draczyn'][quote name='PARSONRK']Małe pytamko.
Mieszkam niedaleko niemiec ( coś koło 5 km do granicy :D ), posiadam reproduktora rasy parson russell terrier, którego "usługi" chciałaby oferować za granicą, np w niemczech. Ostatnio dowiedziałam się iż niemcy wprowadziły przepis, że pies spoza niemiec - np z polski- nie może u nich kryć. Hmmm Jak to w końcu jest, ktoś moze to potwierdzić lub wytłumaczyć?

I mała perełka z wystawy w Rostocku. Koleżanka szuka duzego szwajcara. Zapytałam wystawców - niemców- gdzie i kiedy będą szczeniaki, po jakich rodzicach itd. W odpowiedzi usłyszałam, że szczeniaków za granicę nie sprzedają :lol: :lol:[/quote]NIe wiem , jak jest w innych rasach, ale w buldożkach francuskich jest tak = jeśli ktoś z Niemiec chce pokryć swoją sukę psem z zagranicy, to ten pies musi przejść w Niemczech wszelkie badania medyczne i testy psychiczne. W 99ciu procentach tych testów nie przechodzi, bo normalnie odrzucane są reproduktory z zagranicy, jako konkurencja dla niemieckich. Jest nieciekawie. W buldogach francuskich kiszą się już we własnym sosie i mają coraz gorsze psy. Całkowita recesja[/quote]

No więc właśnie. Czy oni chcą się całkowicie odciąć od całego świata ?? Będą mieli wieczne inbready i coraz więcej chorób. Tak mnie to zadziwiło, że aż musiałam się zapytać, bo nie woerzyłam. :o

Link to comment
Share on other sites

Jak wiadomo niemiecki zwiazek jest podzielony na kluby ras, ktore mu podlegaja- kazdy taki klub prowadzi wlasna polityke i ogolnie "wolnoc Tomku w swoim domku", choc pod sztandarem VDH.
Nie wiem, jakiemu klubowi podlegaja Parsony, ale tam najlepiej Ci powiedza.

Nie bede sie rozpisywac, ale w klubie PONa np. ( badz co badz polska rasa!!) tez nie jest za rozowo, kiedy sie chce kryc zagranicznym reproduktorem ( chocby i z kraju pochodzenia rasy).
Np. karta krycia zagranicznym psem jest o 50 euro drozsza od krajowego :-? .

Link to comment
Share on other sites

A zastanawialiście się kiedyś czy Niemcy nie chcą sprzedawać do nas szczeniąt (lub kryć naszymi reproduktorami) bo wciaż krążą stereotypy dotyczące Polaków? Może uważają że Polakowi pies potrzebny jest na łańcuch, że nie będzie o niego wystarczająco dbał, że zaraz rozmnoży dla kasy. Może w ich oczach jesteśmy po prostu cwaniakami, którym nie można ufać i że ciągle biegają u nas po ulicach białe niedzwiedzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anulka']A zastanawialiście się kiedyś czy Niemcy nie chcą sprzedawać do nas szczeniąt (lub kryć naszymi reproduktorami) bo wciaż krążą stereotypy dotyczące Polaków? Może uważają że Polakowi pies potrzebny jest na łańcuch, że nie będzie o niego wystarczająco dbał, że zaraz rozmnoży dla kasy. Może w ich oczach jesteśmy po prostu cwaniakami, którym nie można ufać i że ciągle biegają u nas po ulicach białe niedzwiedzie.[/quote]Nie te restrykcje np w buldogach francuskich, dotycz nie tylko polskich psów, ale wszystkich psów nie zarejestrowanych w klubie niemieckim

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nani ni']Jak wiadomo niemiecki zwiazek jest podzielony na kluby ras, ktore mu podlegaja- kazdy taki klub prowadzi wlasna polityke i ogolnie "wolnoc Tomku w swoim domku", choc pod sztandarem VDH.
Nie wiem, jakiemu klubowi podlegaja Parsony, ale tam najlepiej Ci powiedza. [/quote]

Klub terriera

[quote]
Nie bede sie rozpisywac, ale w klubie PONa np. ( badz co badz polska rasa!!) tez nie jest za rozowo, kiedy sie chce kryc zagranicznym reproduktorem ( chocby i z kraju pochodzenia rasy).
Np. karta krycia zagranicznym psem jest o 50 euro drozsza od krajowego :-? .[/quote]
Ale to jest śmieszne ! :o :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PARSONRK'][quote name='nani ni']Jak wiadomo niemiecki zwiazek jest podzielony na kluby ras, ktore mu podlegaja- kazdy taki klub prowadzi wlasna polityke i ogolnie "wolnoc Tomku w swoim domku", choc pod sztandarem VDH.
Nie wiem, jakiemu klubowi podlegaja Parsony, ale tam najlepiej Ci powiedza. [/quote]

Klub terriera

[quote]
Nie bede sie rozpisywac, ale w klubie PONa np. ( badz co badz polska rasa!!) tez nie jest za rozowo, kiedy sie chce kryc zagranicznym reproduktorem ( chocby i z kraju pochodzenia rasy).
Np. karta krycia zagranicznym psem jest o 50 euro drozsza od krajowego :-? .[/quote]
Ale to jest śmieszne ! :o :lol:[/quote]To nie śmieszne, a tragiczne dla rasy. Psy niemieckie były kiedyś b. dobre, a w tej chwili ą juz dużo gorsze niż u nas. To cigłe krycia własnymi reproduktorami powoduje takie, a nie inne skutki, ale przynajmniej właścciele reproduktorów, będący we władzach klubów nie mają konkurenji i zbijają na swoich pszch niezłą kasę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jośka']To w takim razie nasze psy powinny wygrywać na wystawach w niemczech. Czy może ktoś z was weie jak tam stoją nasze psiaki w konkurencji z ich.[/quote]Trzeba wybierać tylko takie wystawy, gdzie sędziuje zagraniczny sędzia. Inaczej są małe szanse wygrania. Moje wygrywały, ale właaśnie u zagranicznych sędziów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draczyn'][quote name='PARSONRK'][img]http://misieniek.republika.pl/psy/404.gif[/img][/quote]Swietny ten buldożek, tylko nie pasuje do tego tematu, ale już go widziałam na buldożkach i b. mi się spodobał[/quote]

Tak wiem :D Ale tem temat mnie dobił i nie wiem co czynię :wink: :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PARSONRK'][quote name='Draczyn'][quote name='PARSONRK'][img]http://misieniek.republika.pl/psy/404.gif[/img][/quote]Swietny ten buldożek, tylko nie pasuje do tego tematu, ale już go widziałam na buldożkach i b. mi się spodobał[/quote]

Tak wiem :D Ale tem temat mnie dobił i nie wiem co czynię :wink: :D[/quote]Parsonek, takie teraz czasy i nic na to nie poradzimy. Jakoś musimy sobie radzić. Nie przejmuj się. Zawsze można znalężć jakieś wyjście. Holendrzy mają też bardzo dobre psy tej rasy. Szkoda, że tak daleko, ale tam jest jeszcze w miarę dobrze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kika']A jak chcę kryć swoją suke niemieckim psem to też jakieś problemy moga robić?[/quote]

Nie tylko cena będzie trochę inna niż w Polsce :wink:

Draczyn wiem, że nic nie poradzę, ale załamać się można, prawda ?
Jak sobie uzbieram, to pojadę po psa do GBR ojczyzny russelli :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PARSONRK'][quote name='Kika']A jak chcę kryć swoją suke niemieckim psem to też jakieś problemy moga robić?[/quote]

Nie tylko cena będzie trochę inna niż w Polsce :wink:

Draczyn wiem, że nic nie poradzę, ale załamać się można, prawda ?
Jak sobie uzbieram, to pojadę po psa do GBR ojczyzny russelli :lol:[/quote]Rozejżyj się w Holandii. Tam w tej chwili jest to bardzo popularna rasa. W katalogach wystawowych jest ich strasznie dużo, tak że napewno coś dobrego można wybrać. Musisz jechać tam na jakąś wytawę i popatrzeć. To jedyne wyjście, albo poszukać czegoś w necie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PARSONRK'][quote name='Kika']A jak chcę kryć swoją suke niemieckim psem to też jakieś problemy moga robić?[/quote]

Nie tylko cena będzie trochę inna niż w Polsce :wink:

Draczyn wiem, że nic nie poradzę, ale załamać się można, prawda ?
Jak sobie uzbieram, to pojadę po psa do GBR ojczyzny russelli :lol:[/quote]

Akurat ceny znam - wcale nie zabijają, a są nawet niższe niż w bliższych krajach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...