Jump to content
Dogomania

Kulki na łapkach po spacerze w zime.


AsTkA

Recommended Posts

Moja psica ma dugie włoski na lapkach. Zawsze po długim spacerze w zime ma poprzyczepiane kulki śnierzne własnie w tych włoskach i miedzy poduszkami. Myslalam ze moze na okres zimowy obciąc te włoski? I czy smarowanie kremem nawilzającym przed/po spacerze w sniegu jest dobre?

Link to comment
Share on other sites

[quote]Witam!
Przycięcie włosów to dobry pomysł,można też smarowac łapy psa oliwą lub zaopatrzyć sie w specjalny płyn dostępny w sklepie zoolog.[/quote]
Troche sie boje ze nie odrosną. A oliwką smarowac przed spacerem czy po?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

u mojego sznaucerowego stada te sniegowe kulki na lapkach to tragedia byla ale zaczelam im przed kazdym wyjsciem smarowac siersc lanolina - taka zwykla kupiona w aptece (wydatek ok 4 zl za pojemniczek) - i problem zniknal :) tylko trzeba sie przyzwyczaic do zapachu albo kupic taka superdroga zapachowa psich firm :)

Link to comment
Share on other sites

no nie ma nazwy handlowej to mi panie aptekarki jakos tam wytwarzaja, jest zolte i smierdzi hihi jak to tluszcz zwierzecy - to samo jest dodawane np do plynow do plukania tkanin , znajoma mi kiedys pokazywala jakis preparat wlasnie na bazie lanoliny ale pieknie wygladajacy i pachnacy w super buteleczce ale ponad 90 zl kosztowal ! :o wiec ja pozostalam przy takiej naturalnej

Link to comment
Share on other sites

Zakupie sobie , zakupilabym wszystko byle tylko w zimie pozbyc sie tcy sniegowych kul co je Zuzia na lapach przynosi do domu.Nie mowiac o tym ,ze czasem az chodzic od tego nie moze,a wlosow spomiedzy poduszek nie moge wycinac biorac pod uwage jakie u nas sa sniegi i blota ( zawsze to jakas ochrona) .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Moja znajoma smaruje łapki i długą sierść psiaka oliwką -seter irlandzki
Można tez kupić parafinę ciekłą w aptece bezwonna ale jak pies zliże to może go przeczyścić.
Moja Sabra od jutra będzie testowac ADO QUATRO preparat ochronny do psich łap- ona jest krótko włosa a chodzi mi o opuszki i pomiędzy nimi (ochrona przed solą)
ROMAS pozdrowienia od Sabry dla ZUZI i BIANECZKI

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że od lanoliny lepsza jest wazelina kosmetyczna. lanolina jest tłusta, gęsta i ma gorsze parametry rozsmarowywania. Może być także: maść tranowa, maść ochronna z witaminą A - b.tanie. Z firmowych produktów to znam Beaphar foot balm, ale nie wiem, czy jest dobry.

Link to comment
Share on other sites

Moja też uwielbia śnieg, właśnie wróciłayśmy z szaleństw na dworze i jest cała mokra:/. Teraz będzie bardzo długo schnąć... yhh takie to już futro.
Ale jak jest chlapa ( u nas jest jeszcze śniegu sporo ale na ulicach mokro) to jest jeszcze gorzej niz sam śnieg:<.

Link to comment
Share on other sites

Za duża nie jest ,zdjęcia są na stronce naszej, jeszcze nie do końca co prawda zrobionej ale jest kilka i można zobaczyć ,więc zapraszam ;) [URL="http://republika.pl/oeski"]http://republika.pl/oeski[/URL]
Wzięłam ją oczywiście jak miała niecałe 8 tygodni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...