Jump to content
Dogomania

Jak się zająć kaukazem?


Gusiek

Recommended Posts

Witam.
To mój pierwszy post na forum :)
Pod koniec lipca pożegnałam na zawsze swojego psa (mieszaniec ON)... a jestem z tych, co uważają, że dom bez psa to nie dom, pewnie jak większość z Was.
Jakoś w sierpniu okazało się, że znajomy na wsi ma o jednego psa za dużo... Chętnie by sie pozbył, obawiam się, że jeśli będzie musiał, to nie zawaha sie przez żadną metodą...
Postanowiłam wziąć tego psa do siebie, wyglada na to, ze to jego jedyna szansa.

Otóż, jest to około dwuletnia suka, owczarek kaukaski z bazaru... Momentami obawiam się, ze mnie to przerośnie. Nie wiem, czy nie porywam sie z widelcem na czołg...

Ale w zasadzie nie mam wyjścia, a suka jest niezwykle łagodna i przyjacielska... i bardzo sobie przypadłysmy do gustu. Może nie będzie tak ciężko? :-?

Muszę jej zbudować kojec, zresztą ona nie spędziła ani minuty w domu.
Muszę pójść z nią na szkolenie.
Mam milion pytań... nawet nie wiem, od czego zacząć.

Kto mi pomoże zaplanować to przedsięwzięcie? :)

Jaki jest szacunkowy koszt budowy kojca dla takiego niedźwiedzia? Jak sie za to zabrać? Czy kaukazy kopią? Czy mają skłonności do ucieczki?
Przegrzebałam różne wątki i dalej jestem głupia, jak byłam :-?

Pozdrawiam i liczę, że ktoś mi rozjaśni we łbie :)
Agata

Link to comment
Share on other sites

Hej :) dzięki za linka :) a czy to nie jest to forum, gdzie trzeba podać swoje pełne dane, zeby uzyskać wstęp? Chyba jest... Jakoś nie wiem czemu mnie to niepokoi ;)
Ale może sie w końcu zarejestruję. Żebym ja tylko wiedziała, po co im mój adres...

A tu też jakoś mało wielbicieli tej rasy... :cry:

Hmm, naczytałam się takich okropności dzisiaj o kaukazach, ze włos się na głowie jeży... Czy one są rzeczywiście takie nieobliczalne...? Sąsiad z przeciwka ma kaukaza - w życiu nie widziałam poczciwszej fajtłapy. Przez płot oczywiście, jesteś wróg np 1, ale wystaczy, ze się furtkę uchyli - przyjaciel całego świata...
To samo ta moja przyszła, niedoszła ;)

Dziwne to... :-?
Pozdrawiam i dzięki jeszcze raz :) już myślałam, że będę tak wisieć samotnie do końca świata ;)

Link to comment
Share on other sites

Gusiek,
pare ludzi podało tam dane i ich nie zjedli 8)
pewnie dlatego chca dane, że to też i klub

a faktycznie mało ludzi na forum tym i iinych pisze o kaukazach

sorki, mój futrzak jest z natury łagodniejszy i nie moge Ci wiele doradzić

ludzie piszą różne rzeczy o tych pieknych psiakach
napewno zależy to i od eksterieru i od wychowania - jak w każdej rasie

jedyne zbieżne, wydają się być opinie,że te psy w późniejszym wieku, jesli nie maja dużo kontaktu z człowiekiem, to stają się coraz bardziej ostrzejsze, po prostu dostają schizy

moi znajomi i "znajomi" mają rózne doświadczenia
jedni po wybudowaniu chałupy - zostawili psa w kojcu i... sami się go potem bali
:evil:
drudzy- mieli miśka cały czas w bloku i to był lizak pospolity / oczywista uwzględniając geny/ ale do końca rodzinna przytulanka, nie pozwalająca obcym na zbyt wielkie poufałości :)

a może spróbujesz popytać hodowców?
Ci prawdziwi, pownni Ci wiele pomóc, ale wpierw musisz ich znaleźć :lol: metodą prób i błędów :roll:

daj czasem znać, jaka ostateczna decyzja 8)
to naprawdę piękne zwierzaki
pozdro
elka

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, hmm, pewnie za podejrzliwa jestem ;) Zarejestruję się. Dobry pomysł z tymi hodowcami :)

Póki co zbieram informacje, czytam i wiem oczywiscie coraz mniej ;) dam znać, jak juz będą jakieś konkrety.
A może znajdzie się jeszcze jakiś miłosnik kaukazów? ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Czy jestes pewna ,ze to prawdziwy kaukaz ??
daj zdjecie -mozna wtedy zobaczyc czy ma cos wspólnego z kaukazem.
To jest rasa która tak jak pit bull -ma zła sławe.Ale te rasy dla znawcy z charakteru nie są porównywalne !! Tylko dobry hodowca
moze w zachowaniu psa tej rasy -jak i wyglądzie rozpoznać prawdziwego kaukaza.11

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...