Jump to content
Dogomania

higiena pupci u szczeniaka


julita104

Recommended Posts

mam problemik z moja malutką suczką.
jak to szczeniak - sra po kątach :-)
i jak to pies długowłosy - również po sobie.
Powycinałam jej ładnie włoski przy pupci, zreszta mam juz praktyke po starszym psie. Ale to nic nie pomaga.
Ciągle ma kawałki kupek przy pupie i na łapach :evil:
mam jej zupełnie na zero ogolic?
Dzis tak sprytnie zrobiła kupke ze skleiła jej wloski tak ze miala na dobra sprawe zaklejony odbyt! Wlasnie jej namaczalismy gabeczką to pupsko zeby kupa odpuscila. Oczywiscie dupcia cała czerwona :( Mozna to czyms posmarowac? Oliwką?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli to nie jest Yoreczek wystawowy możesz przyciąć jej nie tylko koło odbytu ale jeszcze troszkę dalej te, włosy,które się skleją. No i wyczesywać delikatnie tam włoski. Niestety taka już uroda długowosych ,że często się coś przyczepia. Ja używam takich kosmetyków ,że włos nie zbiera aż tyle śmieci i kupek heh, w porównaniu do innych nawet bobtaili.
Natomiast jeśli takie przycinanie nie pomoże,to trzba będzie wyczesywać zaschniętą kupkę , ew. przemyć pupkę po spacerze, jak kto woli, Yoreczek jest malutki więc nie jest dużo roboty ;).

Pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Też mam psiaka rasy długowłosej, ale na szczęście nie miałam takiego problemu :) Nie wiem od czego to zależy, że jedne pieski się brudzą, a inne nie :roll: Trzymam kciuki, żeby maleństwo szybciutko nauczyło się higieny :kciuki: Choć nigdy nie praktykowałam, nawilżane chusteczki dla niemowląt wydają mi się świetnim pomysłem!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witaj julita104 !
Ja z moją 6 misięczna suczką shih-tzu miałam ten sam problem i dokładnie zdarzyło sie tak samo jak z u Twojej Yoreczki,że sie jej odbyt zakleił kupką i miała równiez zaczerwieniony. PO tym dokładnie ją umyłam i wszystkie włoski dookoła odbytu obciełam w sumie nadal podcinam i drugi raz jej sie takie cos nie przydażyło :) Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...