Jump to content
Dogomania

Czy wasze psy lubią szczekać?


Figaro

Czy wasze psy lubią szczekać?  

422 members have voted

  1. 1. Czy wasze psy lubią szczekać?

    • tak
    • nie szczekają gdy nie ma potrzeby
    • nie lubią


Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie znoszę, kiedy psy szczekaja bez powodu, obwieszczając całemu światu, że nadchodzą.
Na szczęście moje odzywają się tylko od czasu do czasu i to tylko wtedy, gdy uważają, że jest taka potrzeba (gdy odzywają się w nich burki stróżujące :wink: ). Są psy, które ujadają bez powodu, bo "taka ich uroda", ale w zdecydowanej większości przypadków jest to kwestia wychowania (a raczej jego braku).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sunday kiedyś szczekała bardzo mało, właściwie tylko jak się bardzo rozbawiła. Za to ma całą gamę innych odgłosów: piszczy u weterynarza (czy się coś dzieje czy nie, ot tak na wszelki wypadek) i w środkach komunikacji miejskiej, gada rano po przebudzeniu (to jest boskie, takie gardłowe uuułałauuułała). No, ale od czasów Vigo trochę się niestety rozszczekała bardziej, bo Vigo...
Vigo niestety jest jednym z najbardziej rozszczekanych psów, jakie znam. Jest to typowe dla rasy, ale on nawet w rasie plasuje się w tym najgłośniejszym końcu. W dodatku szczek ma naprawdę okropny, strasznie wrzaskliwy, mózg staje dęba:pissed:. W tej chwili jest o niebo lepiej niż na początku, kiedy to szczekał na wszystko, na każdy najlżejszy odgłos na klatce schodowej i w ogóle przy byle okazji. Teraz w domu już prawie nie szczeka, co najwyżej wydaje z siebie takie stłumione wooof woof woof, a na dworze też odbija mu coraz rzadziej. Ostatnio spotkałam innego przedstawiciela rasy i jego właścicielka mnie pocieszyła, że odkąd jej pies skończył trzy lata i dojrzał, to już prawie nie szczeka :bigok: Jeszcze tylko dwa lata:-D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='efra-husky']Powinna być jeszcze opcja - w ogóle nie szczekają :wink:

Moja suńka w ogóle nie szczeka. Czasami wydaje z siebie głos (przeważnie gdy bawi się z innymi psiaczkami) ale nie brzmi to jak szczek :lol:[/quote]
Właśnie.
Pagaj też nie szczeka.
Ostatnio szczekał jak Romeo na zlocie DGM, jak mu Julię zamknęli na balkonie... ;)
I to był jedyny raz w tym roku.:-D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 9 months later...

Moja lubi szczekać jak zadzwoni domofon albo dzwonek do drzwi, albo jak coś stuknie, puknie. Szczeka też na osoby, które nas odwiedzają ale to jest takie szczekanie zaczepne- chce żeby ją pogłaskać. Niektórzy się boją bo myślą, że jak szczeka to pewnie ugryzie. Wcale nie. Jak się ją pogłaska to przestaje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...