Jump to content
Dogomania

ŁÓDŹ- szkolenie??


Guest małgorzanna

Recommended Posts

nie wiem jak Tobie Wicia ale mi od samego poczatku mowiono ze podejscie do psa wymaga nie sily ale podejscia i cierpliwosci i to co ucze sie w weekend nalezy powtarzac bo sama praca na placu nie wystarczy i kiedy z psem sama cwiczylam w tygodniu na zajeciach to bylo widac i nie wymagalo to jakiejs sily z mojej strony bo mozna to osiagnac w formie zabawy. a co do lancuszka to ja go zobaczylam dopiero nie dawno jak wystawialam mojego psa bo na szkoleniu bylismy na zwyklej obrozy tak jak radzili mi szkoleniowcy. i w mojej grupie na posluszenstwie nie ma zadnego psa na lancuszku.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 203
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mnie nie mówiono ale doskonale to wiem. Nie ćwiczę w tygodniu bo mnie nie ma w domu ( studiuję w innym mieście bo w Łodzi nie ma kierunku hodowla zwierząt). Moja rodzina zajmuje sie psem i z nim ćwiczy. Wszystkiego nauczyłam go sama, właściwie niektórych komend od jednego razu. Trzeba umieć pokazać psu o co nam chodzi;) A do łańcuszka bardzo mnie namawiano, ale ja się nie zgodziłam. Mój pies ładnie chodzi na zwykłej obroży mimo, że ma bardzo trudny charakter (też taka rasa, ale za to jaka wspaniała!). Pozdrawiam i życzę wszystkim sukcesów szkoleniowych :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kris_001']Cieszę się, że mnie nie potępiasz Simbik ;) ale w naszym przypadku praca w dużej grupie i z psami większymi od RUDEJ (bokserka) daje bardzo ładne efekty, mam na myśli resocjalizację z innymi psami. Nasza psina była zdominowana przez psy w schronisku i nie przejawiała ochoty do zabawy, a teraz aż miło popatrzeć jak szaleje z moskiewskim strużującym czy dogiem. Nam duża grupa pomogła, chociaż wiem że nie każdy potrzebuje takiego oswojenia z innymi psami jak nasza sunia.
pozdrowionka
Aga, Kris & RUDA[/quote]

ja mam podobne odczucia co Kris. Nam duża grupa nie przeszkadzała - właśnie o to nam chodziło. Beta po kwarantannie panicznie bała się innych psów, a na Złotnie już po 3 zajęciach szalała z innymi psami. I obecnie Ci co Młodą poznali widzą, że dziewczyna kocha inne psy:) i ludzi:D
Co do metod szkoleniowych... Jedno mi się nie podobało - kiedy Zdzisio siłowo wymusił na Becie komendę [b]waruj[/b] i to tyle co do reszty nie mam zastrzeżeń.

btw. co do kolczatek - w szkole nauczyłam się w ogóle jak tego czegoś używać - może kiedyś się przyda, choć prawda jest taka, że kolczatka Bety pokryta jest kurzem;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wicia_86']Mnie nie mówiono ale doskonale to wiem. Nie ćwiczę w tygodniu bo mnie nie ma w domu ( studiuję w innym mieście bo w Łodzi nie ma kierunku hodowla zwierząt). Moja rodzina zajmuje sie psem i z nim ćwiczy. Wszystkiego nauczyłam go sama, właściwie niektórych komend od jednego razu. Trzeba umieć pokazać psu o co nam chodzi;) A do łańcuszka bardzo mnie namawiano, ale ja się nie zgodziłam. Mój pies ładnie chodzi na zwykłej obroży mimo, że ma bardzo trudny charakter (też taka rasa, ale za to jaka wspaniała!). Pozdrawiam i życzę wszystkim sukcesów szkoleniowych :lol:[/QUOTE]

Jakiej rasy masz psa? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wicia_86']Jest tylko jeden Appenzeller w Łodzi więc to napewno mój Baca, zresztą mieszkamy w Śródmieściu. Zdjęcia są w galerii.
Pozdrawiam ;)[/quote]
A mi sie wydaje ze w miejscowosci Stroza widzialam 3 psy tej rasy-wszystkie 3 byly na jednym podworku... Z daleka myslalam ze to male bernenczyki ale jak podeszlam to zobaczylam ze sie mylilam :evil_lol: Pozniej w necie sprawdzilam co to za rasa i wszystko pasuje...

Link to comment
Share on other sites

To mogły być jeszcze Entlebucher bo ich w Polsce jest sporo, a rodowodowych Appenzellerów z tego co mi wiadomo niewiele. Ale nie będę się upierała bo wszystkich mogę nie znać.

Tu jest link do galerii na dogomanii: [URL]http://www.dogomania.pl/gallery/32/18/568.html[/URL]

A tu na mojego bloga (bo strony jeszcze nie założyłam): [URL]http://barwyzycia.bloog.pl/gal,124984,title,appenzeller[/URL],.

Pozdrawiam:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amigo i ja']Czy ktoś pisze na forum z grupy przedszkolnej JB??
Jeśli tak, to czy mógłby napisać jak dojechać na szkolenie w Łagiewnikach w niedziele?? będę (jak sie dowiem gdzie mam być:roll:)ze swoim "starym":evil_lol:(bo aż 9-miesięcznym) beaglem:lol:...[/quote]
No i ja tez bede :cool3: [SIZE=1]>zapomnialas juz o mnie?! :mad:<:evil_lol:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='madii']A ile kosztuje JB psie przedszkole i ile ono trwa ( w sensie miesięcy ;) )? Zapowiada się fajne szkolenie,tylko szkoda,że tak daleko :/ jazda autobusem na Janów zajmuje mi 1,5h... :([/quote]
Ale warto :)) Nawet nie ma się co długo zastanawiać - kierunek JB :))

Na stronie Roxy.dog.pl wrzuciłam zdjęcia z przedszkola, może znajdziecie tam też Swoje psiaki :)

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madii']A ile kosztuje JB psie przedszkole i ile ono trwa ( w sensie miesięcy ;) )? Zapowiada się fajne szkolenie,tylko szkoda,że tak daleko :/ jazda autobusem na Janów zajmuje mi 1,5h... :([/QUOTE]
Ja tez około 1,5 h jade na szkolenie z Radogoszcza i nie żałuje bo nic lepszego w Łodzi nie ma bliżej, a nie mam zamiaru miec psa zastraszonego/czy prowadzonego na kolcach ;)

Jutro pobudka przed 8 co by zdążyć na Janów na 10 :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Już rozmawiałam z [B]amigo i ja [/B]na ten temat i na pewno wybiorę to szkolenie jak już będę miała szczeniaka i przejdzie on kwarantannę poszczepienną (czyli ok sierpnia ;) ) :cool3: Pozdrawiam i dziękuje wszystkim za rady :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...