Jump to content
Dogomania

Radom - bezdomna suka ze szczeniakami - już w nowym domu


giezeta

Recommended Posts

Kochani, w naszej Księdze Gości 19 sierpnia znalazłam taki wpis:

"W samym srodku zimy na moje osiedle przybłakała sie mloda suczka podobna troszke do owczarka niemieckiego-mieszaniec.Był mróz,razem z kilkorgiem sąsiadow dokarmialismy ją,moscilismy legowisko,chronilismy przed sniegiem kartonami.Suczka przetrwala zime a teraz oszczeniła sie na łąkach.Nie wiem co zrobic,nikogo to nie obchodzi,ma chyba 6 lub 7 szczeniaczków,w schronisku takie psiaki usypiają,zresztą w Radomiu schronisko jest do kitu pracują w nim ludzie ktorzy nie lubią zwierzat.A ja nie moge wziac zednego bo mam juz psiaka ze schroniska w domu((Jak pomoc????Pomozcie!!!!Musze znalezc tym szczeniakom domki i ich mamie tez.Na razie maja tydzien ale za miesiac będą do wydania.Pomózcie!!!!!!!"

Poradziłam dziewczynie trochę i zaproponowałam aby umieściła to na Dogomanii i oto co dostałam w odpowiedzi:

"Czesc,zabralam szczeniaczki do domu,trzymam w suszarni,karmilam ich co 3 godz.tez w nocy butelką.A wczoraj znalazla ich suczka.Przyszla do mnie pod klatke i piszczala,wiec wpuscilam ją do maluchow.Powitanie matki i dzieci bylo naprawde wzruszające.....Teraz sunia miaszka z dziecmi ale nie moge jej dlugo tu trzymac bo jak sąsiedzi sie dowiedzą to będę miala przerąbane:-(((((((((((( Pomoz mi umiescic ich fotki w necie-prosze Cie,ja nawet nie wiem jak sie do tego zabrac.A musze szukac im domow.Na razie muszą byc jeszcze ze 2 tyg przy mamie ale potem musze im znalesc domki.Wysylam Ci fotki,zobacz jakie sliczne,jest tez ich mamusia.Pozdrawiam cieplutko.Ania"

A zatem zgodnie z obietnicą umieszczam te fotki.
[IMG]http://www.amicus.malopolska.pl/dogomania/radom/jeden.jpg[/IMG]
[IMG]http://www.amicus.malopolska.pl/dogomania/radom/jeden1.jpg[/IMG]
[IMG]http://www.amicus.malopolska.pl/dogomania/radom/karmienie1.jpg[/IMG]
[IMG]http://www.amicus.malopolska.pl/dogomania/radom/karmienie2.jpg[/IMG]
[IMG]http://www.amicus.malopolska.pl/dogomania/radom/wiele.jpg[/IMG]
[IMG]http://www.amicus.malopolska.pl/dogomania/radom/wszystkie.jpg[/IMG]
[IMG]http://www.amicus.malopolska.pl/dogomania/radom/mama.jpg[/IMG]

Ostatnia jest mama psiaczków.

Jak zauważyłam Ania nic na Dogomanii nie napisała. Więc tylko mozna się z nia porozumiewać mailem: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Podam jej link do tego tematu więc może sie tu wreszcie pokaże. Do mnie nic nie piszcie bo ja nie bede potrafiła odpowiedzieć :-(

Link to comment
Share on other sites

[color=black][/color]Witam wszystkich i dzięki za pomoc przy umieszczeniu fotek na stronce.Pomózcie proszę.Musze wydac szzceniaczki i suńke w dobre ręce.Sunia zostala okrutnie potraktowana przez poprzedniego wlasciciela,który wyrzucił ją w srodku zimy na ulicę:-((((Była w obrozce stąd mysle ze ją ktos wyrzucił.Poza tym musiał ją bardzo bic bo nadal boi sie wyciągniętej do niej ręki.Ale mam nadzieję ze powoli przekona sie ze nie wszyscy ludzie to dranie....dlatego bardzo zalezy mi zeby poszla w dobre ręce,do kogos kto będzie jąkochał i nigdy juz jej nie skrzywdzi....ta psinka tyle juz przezyła.......

Link to comment
Share on other sites

Zapomnialam o paru sprawach.Szczeniaczkow jest 8- siedem suniek i jeden piesek.Zabralam ich do siebie a mieszkam w bloku wiec ulokowalam w suszarni,ktora jest skladzikiem starych mebli i sprzętow.Rzadko kto tam wchodzi ale czasem ktos cos potrzebuje i boje sie ze jak sie zorientują to będzie dzika awantura z sąsiadami.Ona urodzila małe na łąkach,za blokami,znalazla im tam miejsce pod stertą desek.Wydawalo sie ze nikomu nie będzie przeszkadzała.....niestety pani ktora mieszkała obok powiedziała ze mam zabierac to towarzystwo ( bo nosiłam suni jesc) i spier....lac...miło prawda?Zawiadomila schronisko ale nie zdolali zlapac suczki bo w koncu bo bohaterskiej obronie małych uciekła-strach przed ludzmi wzial góre.No a pan ze schroniska powiedzial ze bez suki nie da rady i ze idą do uspienia.To ja od razu zabralam małe do siebie.Karmilam sama 8 szczeniakow to duzo,w nocy tez.....ciągle plakały za mamą.A sunia ich znalazła,przyszla pod klatke,bardzo bała sie wejsc ale chyba lęk o dzieci wzial górę.Jest z nimi.Wypuszczam ją na siusiu kilka razy na dzien.Zawsze wraca.Musze to robic w konspiracji bo sąsiedzi zrobiliby mi awanturę.I nie daj Boze jakby ktos doniósł do Spółdzielni...takie są niestety ludziska:-(

Link to comment
Share on other sites

Jestescie wszyscy cudowni ze chcecie mi pomóc!!!!!!!!!Dziękuję Wam!!!!!!!!W imieniu swoim i psiaczkow.Malo jest takich dobrych ludzi a przynajmniej ja nie spotkalam sie w swym zyciu z dobrymi ludzmi.Pan ze schroniska powiedzial ze maluchy do uspienia bo matka sie nie dala zlapac a one muszą jeszcze ssac.Ale w tym schronisku usypiają tez miesieczne szczeniaki wiem od bylego pracownika!!!!!!!!Blagam pomozcie mi!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Psiaczki były juz widzące jak chcieli ich uspic.Teraz mają 15 dni.Juz zaczynają sie bawic między sobą-słodkie są.A ich mama to naprawde kochana suńka i jesli by sie znalazł ktos kto okazę jej odrobinę serca ona odpłaci sie stokrotnie miłoscią i przywiązaniem.To jest młoda suczka,ma ok.2 lat.
Kochani mam jeszcze jedną prosbę-czy mozecie pomóc mi jakos nawiązac kontakt z Radomiakami?Nie wiem jak ich szukac a naprawde jestem sama z tym problemem-jesli by to bylo mozliwe to rozeslijcie do kogo mozecie prosbę o dary dla nich-przyda sie wszystko-zwłaszcza mleko w proszku,karmy suche i w puszce,makarony,kasze i ryż.Karmię suńkę jak mogę ale ona wychudzona jest bo maluchy coraz większe i wysysają ją.I wkrótce trzeba będzie i ich dokarmiac,myslę o tym z przerazeniem bo nie pracuję i nie mam zadnych oszczednosci.Ale na pewno nie dam im zginąc z głodu-podziele sie wszystkim co mam.Pomózcie mi proszę.........i pomozcie mi znalesc dla nich domy.....na razie szukam kogos kto by zgodzil sie bezplatnie odstąpic mi kawałeczek ziemi np.u siebie w ogródku zebym mogla zbudowac tam kojec dla nich i budę,bo po prostu sąsiedzi mogą mnie stąd wywalic razem z psiaczkami lada moment.Na razie nikt o nich nie wie ale jak sie dowiedzą-będzie afera....nie wiem co robic-nie mam kawałeczka ziemi zeby ich gdzies przeniesc.....ale na pewno nie dam zrobic im krzywdy.

Link to comment
Share on other sites

Giezetko psiaczki juz widziały jak ich chcieli uspic:-( wiem ze nie wolno i oni tez to wiedzą a mimo to-robią to bo schronisko przepelnione.Dlatego zabralam ich do siebie.Byly pracownik schroniska mowil mi ze w Radomiu są usypiane nawet miesięczne i starsze psiaki-bo nie ma miejsc......dlatego nie oddam ich do schroniska!!!!!!!Schronisko w Radomiu jest na duzym terenie,nowe boksy ale co z tego jak ludziom tam pracującym los psiaków jest obojętny?

Link to comment
Share on other sites

Przeszukałam wszystkich zarejestrowanych na Dogomanii
Jest ich z Radomia tylko 9 osób:
Grzesio, doman, Tomasz, Emilia, Par&Brutus, coco, PROZAC, łosiek i sahara.
A zatem apele do Radomiaków mijają się z celem. Cieniutko
Do wszystkich wysłałam PW i dodatkowo - do tych co podali e-mail - maile.

Zrobiłam co mogłam. Teraz juz tylko będę śledzić losy psiaków.
NIE ZAPOMINAJCI o podnoszeniu tematu, zeby nie spełzł na zadnie strony!

Link to comment
Share on other sites

Kochani, Gucio sama ma szczeniaki do wydania, a poza tym to mloda dziewczyna wiec chyba nie za bardzo bedzie mogla Wam pomoc.

Aniu moge ze swojej strony tylko doradzic zebys porozwieszala ogloszenia w kazdej lecznicy. Nie wiem czy masz mozliwosc dowiezienia szczeniakow do innych miast?

Nic nie moge na razie obiecac na 100%, ale jesli daloby rade dostarczyc szczeniaki do jakiegos miasta Krakow, Kielce to moze jak bede jechac do Wrocka to dam wczesniej ogloszenie w wyborczej i zabiore jakies maluszki. To na razie jest taka propozycja, ktorej nie moge potwierdzic, ale juz cos :D

Glowy do gory, uda sie!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...