Jump to content
Dogomania

Sikanie z radosci


fantasta

Recommended Posts

Witam wszystkich. Moja narzeczona zakupila sobie pieska. Ma juz chyba ze 3 miesiace, blisko 2 miesiace jest w domu. To owczarek niemiecki :) [URL=http://img148.imageshack.us/my.php?image=kama7ow.jpg][img]http://img148.imageshack.us/img148/9184/kama7ow.th.jpg[/img][/URL]

Nauczylismy ja juz zalatwiac sie na podworku, wytrzymuje cala noc spokojnie do 6 rano gdy z nim sie wychodzi. Takze nie sprawia juz problemow standardowych lecz jest problem taki ze gdy tylko przyjdzie ktos z rodziny, znajomy to skacze merda ogonem, piszczy i sika z radosci gdzie popadnie. Jedyne wyjscie na suchy dywan to totalna ignorancja psa i nie zwracanie na nia uwagi jak sie wchodzi. Ale jak sie nie przywitac z Kamyczkiem po 8 godz pracy jak pies skacze i cieszy sie ogromnie.

Link to comment
Share on other sites

no coz. posikiwanie (zakladajac, ze to nie na tle chorobowym) oznacza albo skrajna uleglosc,albo jak w tym przypadku wielka radosc.
do tego mlodziutki piesek czesto ma problem z utrzymaniem moczu.
od Was zalezy czy bedziecie go witac i ryzykowac podsikiwanie czy ignorowac.
ja mysle, ze kilka kropelek lub troszke wiecej :) to nic strasznego. osobiscie nie wyobrazam sobie, ze sie nie witam z psem po powrocie :)

oczywiscie zakladam, ze go za to nie karcicie...

Link to comment
Share on other sites

hmmm to pozostaje niewitanie sie z psem :( przynajmniej na samym poczatku gdy jest pobudzony. bardzo czesto jest tak (w moim przypadku rowniez), ze witanie nie polega na poglaskaniu psa i juz, tylko :
calowanie, przytulanie, mowienie do niego piszczacym glosem i ogolnie robi sie z tego szum (swoja droga to bardzo mile...) i pies sie wtedy rozkreca...
moze sprobujcie poczekac chwile, az sie uspokoi i ewentualnie po chwili nadrobic zaleglosci w witaniu.

Link to comment
Share on other sites

moze nie witajcie sie z nim az tak wylewnie? Mozna tez nauczyc go siadac i witajcie sie z nim dopiero gdy grzecznie usiadzie takie cwiczenie pomoze mu troche sie opanowac. A poza tym to cierpliwocsi, cieprliwosci i jeszcze raz cierpliwosci. Wam nigdy nie zdazylo sie posiusiac w majty za smiechu jak byliscie mali? Spytajcie mamy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='frruzia']moze nie witajcie sie z nim az tak wylewnie? Mozna tez nauczyc go siadac i witajcie sie z nim dopiero gdy grzecznie usiadzie takie cwiczenie pomoze mu troche sie opanowac.[/quote]
Tak to chyba dobry pomysl. Sprobujcie nauczyc psiaka jakiejs czynnosci zastepczej. jesli siadanie bedzie zbyt statyczne i dla tak podekscytowanego pieska za trudne mozecie nauczyc go przynoszenia zabawki lub jakiejs innej dynamicznej komendy.
Natomiast gdybym ja miala takie problem zrobilabym tak: mialabym przygotowana przy drzwiach wejsciowych zabawke i przy wchodzeniu do domu rzucalabym ją pieskowi. Pobiegnie za nia i zapomni o sikaniu.

Link to comment
Share on other sites

Tylko z jednym moim psiakiem miałam problem z sikaniem a mianowicie z Mika robila to samo, jak ktoś przychodził to zawsze był potop pod drzwiami i przy tym piski błagające o pieszczoty ;) zaczęliśy ją ignorować poprostu zdejmowalismy buty i staralismy nie zwracać nanią uwagi co bylo trudne,i po jakims czasie sie uspokajala i dopiero wtedy ja glaskalismy powtarzalismy to i jak sunia zauwazyla ze zatakie witanie jakie ona nam sprawiala nie zwracalo sie uwagi to samasiadala przy drzwiach i czekala az sie rozbierzemy i wtedy nania uwage zwracalismy i juz nie posikiwala ;)

Link to comment
Share on other sites

No i wlasnie tak robimy. Tylko ze tez jest to trudne do opanowania. Jak wchodze, ona piska, podskakuje a ja nic, ide zdjec buty i zaczynam swoje robic. Wtedy po krotkim czasie opanowuje juz poodniecenie i mozna ja poglaskac itd. Na pocztku bylo ciezko. Przychodzilem rozbieralem sie, zdejmowalem buty i ignor na nia. Usiadlem w fotelu, ta skoczyla mi na noge, to sobie mysle oki juz moge, poglaskalem i zostalem osikany na skarpetke :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...