Jump to content
Dogomania

żywienie nowofunlanda


niuffka

Recommended Posts

Pierwszą zasadą jest karmienie psa w taki sam sposób w jamki był stosowany w hodowli (jeśli chodzi o częstotliwość i rodzaj karmy). Ja kupując psa od hodowcy dostałam porcję eukanuby wystarczającą na ok. 2 tyg. i dokładną instrukcję co oprócz tego szczenię jadło (np. galaretę z kurzych łapek czy jogurt lub kefir).W tym czasie miałam czas na nabycie tej samej karmy. Chcąc zmienić rodzaj suchej karmy (np. Nie Eukanuba tylko RC)należy robić to stopniowo przez ok. 2 tyg. dosypując nowej karmy do starej, aż do zupełnej zmiany karm.
Nie można podawać karm "marketowych" typu pedegree, frolic czy inne tego typu. Uważam jednak, że wszelkie zmiany nie powinny mieć miejsca przez ok. 3 tyg. od zmiany domu.
Można karmić naturalnie nie sucha tylko gotowanym lub BARF ale trzeba starać się dobrze zbilansować składniki odżywcze.
Ciekawe artykuły o żywieniu znajdziesz na portalu nowofundlanda [url]www.nowofundland.pl[/url] w dziale Chów i hodowla, żywienie. Bardzo ineresujący jest np. "NIEKTÓRE ASPEKTY ŻYWIENIOWE SZCZENIĄT RAS OLBRZYMICH".
Pozdrawian, Niufa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...