Jump to content
Dogomania

MAJORKA NA OBRONIE ???


Olcia P.

Czy poslalbys swojego psa na obronę?  

911 members have voted

  1. 1. Czy poslalbys swojego psa na obronę?

    • 1. zdecydowanie tak
    • 2. zdecydowanie nie


Recommended Posts

Witam

Jeśli sunia jest dobrze wyszkolona w zakresie PT to można zacząć obrone

ale czy jest to Tobie naprawde potrzebne. Jeśli tak to rozejżyj się za naprawde dobrym treserem i pozorantem. Obrona to nie jest prosty temat i nie wszyscy treserzy potrafią podejść do niego prawidłowo.

Moje psy były szkolone na obrone i nie mam problemu z agresją u nich.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
fajowa :P

Ha..! :D ja bym tak nie powiedziała!! Ona jest poprostu extra.. ;) taka słodziutka .. milutka... :P ehh.. piesek maskotka...

No ale co do tematu to nie moge się wypowiedzieć bo nie wiem .. ale jeśli rottki są szkolne na obrone to czemu Majorka by nie mogła??

Link to comment
Share on other sites

hehehe dla mnie slowo fajowa oddaje wszystkie jej walory :D

a interpretacja slowa FAJOWA zalezy od poszczegolnego osobnika :lol:

w piątek bedą zdjecia mojego 8 tygodniowego bulldoga amerykanskiego :)))))) juz si enie moge doczekac...

ale sie stracham, jak to bedzie ;)

Link to comment
Share on other sites

fajowa :P

No ale co do tematu to nie moge się wypowiedzieć bo nie wiem .. ale jeśli rottki są szkolne na obrone to czemu Majorka by nie mogła??

bo rotki to psy obrończe (czy jak to tam sie zwie) a majorki to psy bojowe i ich predyspozycje do obrony są całkiem inne więc obrona majorek to juz coś całkiem innego

Link to comment
Share on other sites

Ja nie radzilabym majorki na obrone..... potem bedzie jeszcze taka jak Yoko u Renaty <hehe>. One maja w sobie tyle instynktu, ze nie trzeba ich tego uczyc!

@ Gorzala

Widzialam nowa majorke u Renaty bo bylam u niej na poczatku pazdziernika. Divo de can Estruch z Hiszpanii.

A tu Kubus Rozpruwacz Osanna:

kubus1.jpg

Link to comment
Share on other sites

@ Ola

Przesympatyczne!

:D

@ Slawek

Jakos nikt nie spieszy sie do badania kwestii dysplazji..... przynajmniej nic o tym nie slyszalam. A czy "lekkosc" czy "ciezkosc" psa ma z tym cos wspolnego..... byc moze?

Honda Speziale Osanna (po Falcor x Gayaza), ktora kupila moja znajoma w Niemczech miala miala (ma) katastrofalna dysplazje i tylko dzieki specjalnej diecie + srodki homeopatyczne (znajoma wydala na ratowanie suki zdecydowanie wiecej niz za nia zaplacila!) udalo ja sie uratowac. Ona nie dostaje zadnej suchej karmy (z polecenia specjalisty) tylko dla nie gotuja. Wyglada na to, ze to ja "ratuje"!

Nastepna suka - Ibera Matra Osanna (po Falcor x Boira) ktora tez znalazla sie u tej samej znajomej ma dysplazje D i nie zostala dopuszczona tutaj do hodowli.

Moja Goussette Petite Osanna (skonczone 5 lat, po Embacie x Fantyrella) ma dysplazje E..... o dziwo bardzo dobrze sie porusza i nie ma (jak na razie) zadnych klopotow. Z tym.... ze trzymam ja "na chudo" bo wazy 31 kg.

Ja jestem absolutnie ZA (sensowna kontrola dysplazji) ale niestety hodowcy do tego sie nie spiesza...

:(

Link to comment
Share on other sites

Sluchajcie Divo wygląda ślicznie, może wzorcem majorki nie jest, ale w końcu ma dopiero 6 miesięcy, i nikt nie moze przewidziec co z noego wyrosnie. Wszystko przed nami, natomiast Puma jest psem dorosłym, widziałam go na żywo we Wrocławiu. Faktycznie był bardzo stremowany, ale w jego wyglądzie może się zmienic juz tylko masa ( był strasznie chudy, ponoć po kryciu). Puma jest bardzo slicznym i sympatycznym pieskiem, ale mało przypominającym majorkę.

Link to comment
Share on other sites

@ Ola P.

Ja wogole nie rozumiem intencji hodowlanych w Hiszpanii. Ich psy to chyba tylko kwestia "przypadku"?

Embat del Gor Blau (ojciec mojej suki) ma 10 lat, wspaniala kondycje...a co najwazniejsze mimo tych 10 lat on nadal jest "w typie" - jego glowa:

kopembat.jpg

Obecne majorki z Hiszpanii maja zdecydowanie gorsze glowy - jak np. Divo de Can Estruch u Renaty:

divo.jpg

Tam nikt sie pewnie nie przyklada do tego, by hodowca majorki wedle wzorca FCI tylko to sie urodzi to sie urodzi....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...