Jump to content
Dogomania
szajbus

Pustka, która boli

Recommended Posts

Znosi je okropnie. W dzień włączamy klimatyzacje, więc jest ok.Jednak na noc ją wyłączamy i pomimo, że wszystkie okna i drzwi balkonowe są otwarte na oścież jest duszno.

Wyjścia są bardzo krótkie, aby za potrzebą i już zipie. Dopiero późnym wieczorem i wczesnym rankiem wychodzimy na prawdziwy spacer.

Psoniu, Balbisiu opiekujcie sie Zuzolkiem.

sm9e9x.jpg

Ja w takie upały nie otwieram balkonu, zasłaniam ciemnymi zasłonami a w domu włączam wiatrak, przed którym z rozkoszą leży moja ponad 13-letnia rottka. W tym układzie w domu mam ok. 5 stopni mniej niż na zewnątrz w cieniu.

Dnia 12.08.2018 o 12:58, szajbus napisał:

Znosi je okropnie. W dzień włączamy klimatyzacje, więc jest ok.Jednak na noc ją wyłączamy i pomimo, że wszystkie okna i drzwi balkonowe są otwarte na oścież jest duszno. 

Wyjścia są bardzo krótkie, aby za potrzebą i już zipie.

Całe szczęście, że w dzień klimatyzacja daje Zuzi trochę wytchnienia.

Nasza mała mordka też ma już dość upałów. Kiedy one sobie pójdą? Niedziela dała trochę wytchnienia, a dziś znowu.

Dnia 12.08.2018 o 14:13, dwbem napisał:

Ja w takie upały nie otwieram balkonu, zasłaniam ciemnymi zasłonami a w domu włączam wiatrak, przed którym z rozkoszą leży moja ponad 13-letnia rottka. W tym układzie w domu mam ok. 5 stopni mniej niż na zewnątrz w cieniu.

Podobnie się chronimy. Od rana zawsze zasłonięte rolety. Jak jesteśmy w domu, okna uchylone tylko od tej strony, gdzie nie ma słońca. Balkon dopiero późniejszym popołudniem, jak już podłoga balkonu ostygnie.

Dnia 12.08.2018 o 14:13, dwbem napisał:

I bardzo dobrze . Tak chłodziliśmy mieszkanie zanim nie zainstalowaliśmy klimy i faktycznie to bardzo dobry sposób. Dodatkowo jeszcze co godzinę polewaliśmy solidnie zimną wodą parapety i posadzkę na balkonie.
Teraz otwieramy wszystko na noc. W dzień kiedy jest włączona klimatyzacja musi być wszystko pozamykane. Okna są  minimalnie uchylone na na mikro wentylację.

Radku pocieszające jest to,  ponoć najgorsze za nami i noce zapowiadają już chłodniejsze.

Nie wpadłem na pomysł z polewaniem balkonu i parapetów. Może spróbuję. 

Mam nadzieję, że upały wreszcie sobie pójdą, a jak nie to nie wiem czy nie będę wspomagać małej mordki chłodnym ręcznikiem. Pamiętam, że Helguni to pomagało w upały.