Jump to content
Dogomania

Reproduktor bez wystaw?


wojtaszg

Recommended Posts

Hej. Od dwóch lat jestem szczęśliwym podsiadaczem Sznaucera średniego. Apis nie "zaliczyl" jeszcze żadnej wystawy. Dopiero we wrześniu czeka go pierwsza. Rodzice mojego pieska są championami z niemiec i czech. Czy na takim etapie można już znaleźć suczkę do dopuszczenia? Jak najlepiej szukać hodowców?

Pozdrawiam, wojtas

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Twój Apis będzie pełnoprawnym reproduktorem dopiero wówczas gdy dostanie 3 oceny doskonałe :) na 3 wystawach :)
A w sprawie krycia- to nie własciciel reproduktora szuka "żony" dla pieska- tylko własciciel suczki szuka reproduktora :)
Czyli pozostaje tylko czekac :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='wojtaszg']Hej. Od dwóch lat jestem szczęśliwym podsiadaczem Sznaucera średniego. Apis nie "zaliczyl" jeszcze żadnej wystawy. Dopiero we wrześniu czeka go pierwsza. Rodzice mojego pieska są championami z niemiec i czech. Czy na takim etapie można już znaleźć suczkę do dopuszczenia? Jak najlepiej szukać hodowców?

Pozdrawiam, wojtas[/quote]

ja tez mam reproduktora wiec cos wiem o szukaniu mu zon :) najlepiej jest oczywiscie jezdzic jezdzic i jeszcze raz jezdzic na wystawy no i zaprzyjazniac tam sie z wlascicielami suczek :) dobrze jest tez zalozyc wlasna strone internetowa, mozna dawac reklamy do psich zcasopism i katalogow wystawowych oraz przygotowac sobie reklame na kartce i wraz z kserem rodowodu wysylac ja wlascicielom "panienek" oraz do roznych oddzialow zwiazku kynologicznego

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Oceny muszą być trzy, ale może je wydać dwu arbitrów :P
Tzn. jeden z nich może ocenić psiaka na dwu różnych wystawach :D

Aby otrzymać ocenę doskonałą trzeba mieć psiaka w kondycji wystawowej, a z tego co widać na fotce Twój piesek był strzyżony zamiast trymowany :-? Nie wiem jak na to zapatrują się sedziowie :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Poza tym zarówno pies jak i właściciel musi nauczyć się wystawiać. Najlepiej wziąść parę lekcji u dobreo psigo tresera. No i w przypadku sznaucera, musi być on doskonale przygotowany, przez dobrego fryzjera. Wrażenie ogólne to bardo dużo i bardzo wplywa na ocen wytawowa. a widzę , że pies jest b. ładny i można byłoby się pokusić o zrobinie mu championatu. Musisz ponadto robić z nim parę kilometrów na rowerku, aby nabrał właściwej postawy i był wybiegany i umięśniony

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Czy w Polsce odbywają się wystawy międzynarodowe?
Jesli tak, to gdzie? I może ktoś wie, ile kosztuje zgłoszenie psa na taką wystawę??
Mam od niedawna 7 miesięcznego sznaucera mini (czarny) i jeszcze go nie wystawiałam. Od jakiego wieku można wystawiać, by te oceny coś dały? Bo dowiadywałam się, że wystawiając małego szczeniaka, te oceny do niczego się nie liczą.

Nie jestem nastawiona na zarobkowanie na moim psie, ale chciałbym, aby uzsykał status reproduktora. Jaka powinna być droga jego kariery?

Mam jeszcze jden problem... wzięłam go jak miał 5,5 miesiąca. Strasznie był zarośnięty. Tylko ciut wystrzyzony, ale nietrymowany. Trymowałam go u fryzjera raz- wyszła kupa podszerstka, ale prawie mu się nie chciał wurywać.

Minął miesiąc i zaczyna wychodzić łatwiej. Trymuję go trochę sama, do fryzjera idziemy za 2 tygodnie. Ale mój pies nie jest czarno-czarny... prześwitują mu brązy.
Słysząłam (od hodowców), że jak będzie dobrze wytrymowany to zczarnieje. Ale łap się nie trymuje, więc mają brązowawy odcień. A tu mi jeszcze hodowczyni tej rasy powiedziała, że niektórzy hodowcy przed wystawą farbują łapy psom na czarno.

Co wy na to? Wiem, że się rozpisałam.. ale widze, że są to znawcy tematu. A ja poczatkująca.

Link to comment
Share on other sites

Spis wystaw międzynarodowych i krajowych znajdziesz na [URL="http://www.zkwp.pl"]www.zkwp.pl[/URL] - zakładka wystawy, tak też są regulaminy hodowlne (zakł. bodajże regulaminy). Psa wystawia się zazwyczaj od 15 m-ca życia, ale można i wskazne jest, by zrobić to przynajmniej raz wcześniej, żeby obyć się (pies i Ty) z ringiem i ogólną atmosferą. O trymowanie spytaj w odpowiednim dziale "pielęgnacji".
Koszt wystawy międzynarodowej to od 80 do 120 zl w Polsce. Krajowe tańsze - od 65 zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cuciola']ile w POlsce trzeba dostac ocen..jakie sa warunki na reproduktora? pewnie w POlscxe jest to inaczej niz we Wloszech dlatego pytam[/quote]

3 doskonale po skonczeniu 15 mies od 3 roznych sedziow, w tym 1 ocena musi byc z wystawy miedzynarodowej lub klubowej. Czasem wymagane - dla wybranych ras, np.ON - szkolenia, testy psych., chyba weszly badania - ale do tych ostatanich pewna nie jestem. W przypadku jednej z moich ras wymagany byl dodatkowo przeglad na sekcji w oddziale, w przypadku "ozdobki" jaka mam wystarcza same oceny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sznycelek']Czy w Polsce odbywają się wystawy międzynarodowe?
Jesli tak, to gdzie? I może ktoś wie, ile kosztuje zgłoszenie psa na taką wystawę??
Mam od niedawna 7 miesięcznego sznaucera mini (czarny) i jeszcze go nie wystawiałam. Od jakiego wieku można wystawiać, by te oceny coś dały? Bo dowiadywałam się, że wystawiając małego szczeniaka, te oceny do niczego się nie liczą.

Nie jestem nastawiona na zarobkowanie na moim psie, ale chciałbym, aby uzsykał status reproduktora. Jaka powinna być droga jego kariery?

Mam jeszcze jden problem... wzięłam go jak miał 5,5 miesiąca. Strasznie był zarośnięty. Tylko ciut wystrzyzony, ale nietrymowany. Trymowałam go u fryzjera raz- wyszła kupa podszerstka, ale prawie mu się nie chciał wurywać.

Minął miesiąc i zaczyna wychodzić łatwiej. Trymuję go trochę sama, do fryzjera idziemy za 2 tygodnie. Ale mój pies nie jest czarno-czarny... prześwitują mu brązy.
Słysząłam (od hodowców), że jak będzie dobrze wytrymowany to zczarnieje. Ale łap się nie trymuje, więc mają brązowawy odcień. A tu mi jeszcze hodowczyni tej rasy powiedziała, że niektórzy hodowcy przed wystawą farbują łapy psom na czarno.

Co wy na to? Wiem, że się rozpisałam.. ale widze, że są to znawcy tematu. A ja poczatkująca.[/quote]

Po pierwsze, pies nie tylko musi byc dobry eksterierowo zeby zostac reproduktorem ale takze powinien miec dobry rodowod. Daj mu dorosnac i sie sprawdzic (chociaz w ringu) a pozniej pomysl o karierze jako reproduktor.
Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...