Jump to content
Dogomania

SKANDAL,FATALNY WERDYKT, UKŁADY, NIEUCZCIWOŚĆ NA WYSTAWIE...


MSMIMI

Recommended Posts

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

KONTROWERSYJNA OCENA?

SKANDALICZNE ZACHOWANIE?

ŁAMANIE ZASTAD FAIR PLAY?

TUTAJ MIEJSCE NA OPISY SYTUACJI, KTÓRYCH BYLIŚCIE ŚWIADKAMI NA WYSTAWACH, TYCH, KTÓRE NIE PODOBAŁY SIĘ WAM, KTÓRE OCENIACIE JAKO SKADNALICZNE, NIEUCZCIWE ITD.

KTO SIE WYŻYJE???? :drinking:

TYLKO BEZ NAZWISK PROSZĘ, CHCIAŁABYM WIEDZIEĆ CZY TAKIE SYTUACJE MAJĄ MIEJSCE, JAKIE TO SA SYTUACJE ITD, A NIE ZROBIĆ RING DO WALK I OBRZUCANIA SIE BŁOTEM :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 330
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mój pies wystawiany w klasie młodzieży dostał opis "...zbyt młodzieżowy.."

Suczka wystawiana na wystawie międzynarodowej w Sopocie zajęła na 19 suk drugą lokatę z oc. doskonałą, a u tego samego sedziego 2 tygodnie później (!!!!!) na wystawie krajowej w konkurencji 5, czwarta lokatę z oceną bdb i całkiem inny opis!

:roll:

Link to comment
Share on other sites

Na wystawie klubowej w Raciborzu, organizator wystawy dumnie wręczył sobie dyplom za najlepszą hodowlę i w przerwie nac komentowanie przez mikrofon, zbierał laury ze swoimi psami.

Co więcej, sędziowali francuzi, a tłumaczka bazgrała po francusku w karcie oceny. Do dziś nie wiem jakie opisy dostały moje psy.

Link to comment
Share on other sites

Misia była kiedyś oceniana przez sędziego, który jej nie dotknął, nie sprawdził zgryzu i nie kazał się poruszać. Podczas oceny, pytał mnie kilkakrotnie, czy to klasa młodzieży (Misia była jedyną suczką, ale w klasie pośredniej). Poczym dał jej ocenę doskonałą, dobry opis, który nic jej nie zarzucał, ale nie CWC i nie BOS (był jeszcze pies, który wygrał BOB). Może ciągle jeszcze myślał, że to klasa młodzieży. :niewiem: A ja, naiwna, zawsze byłam zdania, że jedyne, co mi się należy na wystawie, to żeby sędzia mojego psa dokładnie obejrzał!

Link to comment
Share on other sites

W tym roku w Ostrudzie pewien Pan raz biegal z identyfikatorem na ktorym widnialo "Organizator" a raz w miejscu identyfikatora przyklejony byl numerek i ten wlasnie pan wystawial pieska. Kiedy na tej samej wystawie wybierany byl pies wystawy itp (koncowa parada zwyciescow ras) tenze pan siedzial w komisji oceniajacej psy, jednakze kiedy doszlo do terierow wymknal sie ukradkiem i biegal po ringu z wlasnym pieskiem.

Co prawda pies byl naprawde bardzo ladny i super przygotowany jednak moim zdaniem nie powinno dochodzic do takich przypadkow.

Link to comment
Share on other sites

Mój pies wystawiany w klasie młodzieży dostał opis "...zbyt młodzieżowy.."
Na wystawie klubowej w Raciborzu, organizator wystawy dumnie wręczył sobie dyplom za najlepszą hodowlę

NO I O TO CHODZIŁO:) PEKŁAM ZE ŚMIECHU

NO BO CHYBA LEPIEJ SIE ŚMIAC NIŻ BECZEĆ, PRAWDA??? :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem wystawcą, byłem jedynie na kilku tylko jako widz więc moja wypowiedż pewnie nie będzie zbyt autorytatywna. Ale trudno.

Od jakiegoś czasu bywam na kilku psich forach i jednym z częstszych tematów, które spotykam są wypowiedzi na temat sędziowania i układów.

Myślę, że niestety w większości przypadków jest to wynik wybujałych ambicji wystawiających, choć pewnie przekręty się zdarzają ( bo to przecież nasza polska specjalność).

Zacznijcie traktować wystawę jako miejsce zabawy, towarzyskiego spotkania a oceny niech zejdą na dalszy plan, wtedy będą sprawiedliwsze.

Co do przypadku w Raciborzu, nie widze w tym nic zdrożnego. Czy ktoś miał pretensje gdy Francja zdobyła mistrostwo świata w czasie turnieju rozgrywanego u siebie. To co, gospodarz nie ma prawa uczestniczyć i wygrywać ? Oczywiście pod warunkiem dobrej pracy sędziów. Czego im ( sędziom) i wam ( wystawiającym) życzę gorąco.

Link to comment
Share on other sites

Zgodze sie z Toba Macku ze wystawa to przedewszystkim miejsce gdzie sie dobrze bawi i mozna spotkac ciekawych ludzi, wymieniec sie doswiadczeniami... ja w zasadzie to tak traktuje, bo ciagle ucze sie od innych wlascicieli jak zajmowac sie psem, jak przygotowac do wystawy itp. kilka razy udalo mi sie zajac 1 miejsce a kilka razy dalsze, z czego nie robilem wcale tragedi bo i tak bylo super fajnie.

Uwazam jednak ze organizator wystawy chocby mial najladniejszego psa to nie powinien go wystawiac, bo zawsze ludzie beda mowic i szeptac miedzy soba - "ze ten to juz wygral".

No i przypomniala mi sie jeszcze jedna sytuacja tez z wystawy w Ostrudzie, pani sedzia powiedziala do wlascicielki psa ktoremu kibicowalem: "Pies jest bardzo ladny, dobrze zbudowany jednak nie w moim typie i nie wygra, ale prosze sie nie zniechecac i dalej wystawac"....

Link to comment
Share on other sites

Ale temat. A moze by tak odwrotnie?? Przegrany co do zasady zawsze bedzie doszukiwal sie winnych wszedzie dookola byle nie u siebie, zaraz uklada teorie spiskowe, mowi o ukladach itd. Na wystawach jak wszedzie indziej sa tylko ludzie, sa uczciwi i mniej uczciwi, juz tak jest i czy nam sie to podoba czy nie to tego nie zmienimy wazne abysmy na "swiom odcinku" byli fair i to juz bedzie bardzo duzo.

I jeszcze jedno..... Caterina 1 napisala straszna bzdure!! Nie wiem czy ze zlej woli czy poprostu powtarza plotki. Faktem jest ze napisala. Napisala ze w Lublinie wygrywa pies prezesa zwiazku... W LUBLINIE PREZESEM JEST KOBIETA KTORA MA DWA PSY, OD 7 LAT JESTEM NA WYSTAWACH W LUBLINIE ZAWSZE I NIGDY PSY PANI PREZES NIE BYLY NAWET WYSTAWIANE!!! (ZRESZTA SA TROCHE ZA GRUBE NA WYSTAWE....NO MOZE NIE TROCHE TYLKO SPORO)

Wierze ze reszta postow jest prawdziwa.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Wyjaśniam- czasem masz dwa równorzędne psy na ringu i mimo chęci nie możesz wybrać- a wygrać może tylko jeden. Wtedy zaczynasz szukać szczegółów- pigmentu, koloru oka, dziąseł itp. Wtedy można wygrać "opuszką". Choć nie mam pojęcia, co mówi wzorzec husky na temat opuszek :roll:

Gosia

Link to comment
Share on other sites

1. Nie mowilem ze zawsze jest uczciwie bo poprostu tacy sa ludzie.

2. Napisalem sprostowanie do totalnej bzdury.

3. Gdy psy sa rownorzedne o wygraniu decyduja niuanse.

Nie znam sie na haszczakach ale pies sportowy jakim niewatpliwie jest haszczak musi miec idealne poduszki lap bo miedzyinnymi dzieki temu moze przemiezac olbrzymie odleglosci po sniegu. Postawila bys na maratonczyka ktory biegnie w niewygodnych butach??:>

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Wyjaśniam- czasem masz dwa równorzędne psy na ringu i mimo chęci nie możesz wybrać- a wygrać może tylko jeden. Wtedy zaczynasz szukać szczegółów- pigmentu, koloru oka, dziąseł itp. Wtedy można wygrać "opuszką". Choć nie mam pojęcia, co mówi wzorzec husky na temat opuszek :roll:

Gosia

Oczywiście, że pigmentacja dziąseł lub kolor oka może przeważyć szalę zwycięstwa. O ile się orientuję to nic na temat opuszek we wzorcu nie ma. A tak na koński rozum to opuszki są "amortyzatorem" dla łap, więc jeśli byłyby rzeczywiście wypukłe to chyba dobrze?

Tak poza tym tę suczkę znam i wg. mnie jej opuszki są całkiem normalne

Link to comment
Share on other sites

Opuszki nie moga byc zbyt wystajace bo wtedy nie beda zwarte i wowczas moga sie miedzy opuszki dostawac brylki lodu, ktore moga stac sie przyczyna dolegliwosci uniemozliwiajacej wykorzystanie pelni sil psa, ale to jest teoria.

Nie ma dwoch identycznych psow i czasami gdy stawka jest wyrownana o wyniku rozstrzygaja drobiazgi bo remisu przyznac nie mozna.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Pisałam wczoraj przed 15 i mnie wyłaczyli :cry:

Nigdy nie miałam pretensji o miejsce. Moje doskonałe psy czasami wygrywały czasami nie - przy porównywalnych psach o miejscu decydują preferencje sędziego (choć może nie zawsze :wink: ). Fakt, że fajnie jest wygrywać :D

Moja suka Chimera w 1995 wygrywała prawie wszystkie wystawy - zrobiła Ch. Pl w jednym sezonie "zaczynając Opolem - kończąc Poznaniem" :wink: :D

Była super exterierowo, w idealnych proporcjach, z kapitalnym ruchem (biegała za końmi) - tym ruchem wygrywała (nawet w wieku 7,5 roku wygrała kl. użytków pręgowanych suk na klubówce :D ). Oczywiście miała wadę - na ATIBOX-sie w Czeskich Skalicach bodaj w 1999 od Niemieckiego sędziego usłyszałm (po czesku) "pekna fena, ale welka fena..." i nie weszła do 1-4 - co przeżyła bardziej jak ja :wink:

Chimera miała górną granicę wzrostu, ale psa... :D czego nie było widać normalnie (proporcje!) ale w stawce "wystawała"...

A Niemcy zaczeli dążyć do średnich wymiarów...

Link to comment
Share on other sites

Caterina1 najpierw piszesz ze jest to coroczna zasada.... a teraz ze bylo tak raz 3 lata temu.. i ze to byla klasa mlodziezy... Sama wystawiasz sobie swiadectwo. I teraz doskonale widac na jakiej zasadzie powstaja LEGENDY o ukladach. Tworza ja wlasnie tacy ludzie jak Ty. Uklady sie zdazaja ale generalnie sedziowanie w przygniatajacej ilosci wystaw jest uczciwe.

p.s. Wystawialem moja mastaffke 3 lata temu a o ile dobrze pamietam bis junior wygrala wtedy miniaturowa jamniczka wystawiana przez kobiete ktorej nigdy przedtem nie widzialem.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ja sie tak zastanawiam, ze skoro jest tyle nieprawidlowosci na wystawach(co slyszlam od wystawcow i hodowcow, sama tez troszeczke widzialam), sa uklady i ukladziki, niedouczeni sedziowie to po co zawracac sobie glowe wystawami.

Druga sprawa: jaka naprawde wartosc maja w takiej sytuacji te wszystkie przyznawane tytuly. :roll:

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ast&Bull zgadzam się z Tobą, na wystawach jest różnie i nie można tworzyć spiskowej teorii świata :roll:

Panna Min Czin taki opis to nieznajomość słownictwa kynologicznego tłumacza, które jest specyficzne i nie zawsze znajome nawet dla osób wystwiających psy :wink:

Kiedyś w porównaniu o rasę sędzia powiedział "Oba psy są doskonałe ale dziś wygra suka".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...