Jump to content
Dogomania

JAK TO JEST Z TERRIERAMI TYPU BULL W NIEMCZECH???


MSMIMI

Recommended Posts

  • 1 year later...

Odkopuje topic i prosze o pomoc....blagam o pomoc.
Pani chciala sobie kupic staffika. Tylko ze ma tego pecha ze mieszka w Brandenburgu. Poszla sie dowiedziec czy moze miec faffika i uslyszala ze nie. Zadne staffordshire miec nie moze, psy sa zakazane i nie ma dyskusji.
Dzis poszla do hmm..nie wiem nazywa to ,,agency'' i powiedzieli jej ze wlasciwie to nie jest tak ze nie moze miec...moze tylko ze nie moze byc z Polski.Moze sobie kupic z hodowli Niemieckiej ale nie z Polski....mozliwe to? Czy tez ktos ja w blad wprowadza? Czy ktos jest moze zorientowany w tym temacie bardziej o co w tym wszystkim chodzi? Bo ja sie gubie...
W Niemczech dzialaja hodowle staffiorow, ja rozumiem ze sa landy w ktorych przepisy sie roznia. Ale co z tym fantem zrobic ...nie mam pojecia... Kazalam jej sie skontaktowac z Klubem ale moze ktos ma inne pomysly albo wiedze w tym temacie?

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 1 year later...

CZESC, mam amstaffa od 5lat,od roku mieszkam na stale w niemczech.
Poprosilam ktoregos dnia zeby kolega wyprowadzil mi na chwilke psa(bylam w pracy),podjechala policja i zaczely sie klopoty,Niemcy to tak po*******ony kraj i tak po*******eni ludzie,szkoda slow. Kazali mi ubezpieczyc psa( gdyby kogos pogryzl,lub zrobil komus jakas szkode) place 150€ rocznie ok,kazali mi wyciagnac jakies swiadectwo z policji o niekaralnosci to tez ok.Ale najgorsze jest to ze dali mi 100pytan,ktorych na dodatek nie rozumiem (sa w jezyku niemieckim)i musze umowic sie z nimi na test wlasnie z tych pytan,jestesmy w unii wiec jezeli oni wymyslaja takie testy to przynajmniej powinni miec je w roznych jezykach,nie stac mnie na tlumacza,a sprawdzac wszystkich slow w slowniku nie mam zamiaru.Zapomnialam dodac ze klpoty zaczna sie wtedy jezeli jestes zameldowany na terenie niemiec,bo jezeli nie to lepiej dla pieska.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Widzę, że tamat malo aktualny. Ja prosze o info w imieniu znajomej.
Mają sukę Bullteriera, papiera nie mają, ale sunia po rodowodowych rodzicach. Chcą się z mężem przeprowadzić do Hamburga i potrzebują informacji, co gdzie i jak załatwić. Ktoś jest w temacie aktualnych przepisów? Lub posiada linki polskie/angielskie najlepiej?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='CarlaKolumna']Widzę, że tamat malo aktualny. Ja prosze o info w imieniu znajomej.
Mają sukę Bullteriera, papiera nie mają, ale sunia po rodowodowych rodzicach. Chcą się z mężem przeprowadzić do Hamburga i potrzebują informacji, co gdzie i jak załatwić. Ktoś jest w temacie aktualnych przepisów? Lub posiada linki polskie/angielskie najlepiej?[/QUOTE]
Przepisy sa takie ,ze do Niemiec nie mozna sprowadzac ras zaliczonych do grupy tzw.niebezpiecznych w tym jest Bullterier.
Znam przypadek ,ze osoba z Polski mieszkajaca w okolicach Hamburga sprowadzila z Polski Stafforda i poszla go zameldowac to za kilka dni przyjechal ktos urzedu i nakazal w ciagu 2 tygodni psa odwiesc do Polski psa .Oczywiscie nie uczynila tego ,gdyz pomogla organizacja prozwierzeca.

Proponuje, wpierw dowiedziec sie w urzedzie od celnikow , nim zabierzecie psa do Niemiec jak to wygladaja przepisy , kiedy wyprowadza sie z psem tej rasy.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 5 months later...

Witam
Temat odkopuje..
Czy ktoś mieszka w Hamm? Jakie są przepisy dotyczące stafików w Niemczech? Narazie sie załamałam bo o ile coś znajdę w necie to głównie pisze że pies nie może być z poza granic Niemiec, jak legalnie zamieszkać z staffikiem w Niemczech? Suka jest wysterylizowana, więc raczej im nie powiększymy populacji ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Witam. Chciałabym odświeżyć temat. Właśnie mam taką sytuację, że chcę się wyprowadzić do Bawarii, mam 6-letnią suczkę w typie Amstaffa i jestem załamana tym, ze nikt nic nie wie, dzwoniłam już do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii, do Ambasady, do Izby lekarsko-weterynaryjnej, nie ma żadnej furtki, nadzieji na to, że mogę ją przewieźć i nikt się nie przyczepi.. co zrobić aby posiadanie takiego psa było legalne? Jest jakies światełko w tunelu?  :(

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, bujak93 napisał:

Witam. Chciałabym odświeżyć temat. Właśnie mam taką sytuację, że chcę się wyprowadzić do Bawarii, mam 6-letnią suczkę w typie Amstaffa i jestem załamana tym, ze nikt nic nie wie, dzwoniłam już do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii, do Ambasady, do Izby lekarsko-weterynaryjnej, nie ma żadnej furtki, nadzieji na to, że mogę ją przewieźć i nikt się nie przyczepi.. co zrobić aby posiadanie takiego psa było legalne? Jest jakies światełko w tunelu?  :(

Dzwoń do Stadt w mieście, w którym chcesz mieszkać na Bawarii. Ja mieszkam w NRW i jest w moim mieście kilka psów w typie amstaffa, więc szansa na posiadanie takie psa jest ;) Jednak najlepiej dowiadywać się u źródła, czyli tam gdzie będzie pies zameldowany ;)

Link to comment
Share on other sites

*Magda*  dziękuje za radę. Mam tatę w Niemczech, który umie biegle po niemiecku i mówił, że próbował dogadać się z urzędniczkami. Jedna kobieta, która zajmuje się podatkami powiedziała, że nie ma problemu ale będzie trzeba zapłacić kampfhund. Druga z kolei nie wiedziała nic w tej sprawie, więc zaczęła szukać w przepisach i, że absolutnie nie ma takiej możliwości. Policja ponoć też się nie zgodziła.. Ogolnie to jedna wielka masakra. Na prawde nie ma jakiegoś obejścia, aby pies mimo swojego wyglądu mógł przebywać na terenie DE? Podatek jest, nie będzie problemem go zapłacić ale mimo szczerych chęci cały czas natrafiamy na ściane. Zgłosiłam się tutaj bo myślałam, ze ktoś był w tej samej sytuacji i wie jak to obejść aby pies mógł przebywać legalnie..nie wyobrażam sobie szukać mojej suce teraz nowego domu, dla mnie jest ona członkiem rodziny i serce mi się kraje gdy czytam te niemieckie twarde przepisy..

Link to comment
Share on other sites

Z tego co pamiętam sąsiad płacił 3x wyższy podatek za swoją sukę w typie amstaffa, w porównaniu do mojego ONka. Nie mam już jak się tego dowiedzieć, bo się wyprowadził i nie wiem nawet gdzie, żeby zapytać :/ Do tego ubezpieczenie OC na psa i to wszystko ;)

Skoro tata mówi biegle po niemiecku, to może niech pani urzędniczka da mu konkretny paragraf, gdzie wskazane jest, że psy w typie amstaff, nie mogą przebywać na terenie ich landu. Bo troszkę dziwne, że w moim landzie taki pies jest możliwy, a w innym już nie :/

Link to comment
Share on other sites

Każdy Land ma inny przepis odnośnie ras agresywnych. W zależnośći do jakiej kategorii one należą (jest kategoria 1 i 2). W danym landzie pies może być zakazany a znowu w innym dzięki różnym pozwoleniom, testom psychicznym może być utrzymywany na ich terenie. Takie to wszystko pokręcone :D no ale z tego co czytam to widze, że są amstaffy tam, tylko, że pewnie jest inny stosunek do niemieckich amstaffów niż do polskich.. ech na każdym kroku dyskryminacja

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...