Jump to content
Dogomania

pies szczekający w nocy


Guest Kamcia_14

Recommended Posts

to ja może mały off-topick..ale tylko troszkę - jakie znacie sposoby na uciszenie malca w pierwszych dniach pobytu w nowym miejscu - nie mogę pozwolić zeby łaził mi po całym mieszkaniu więc ma płotek w kuchni...a on biedny piszczy kilka razy w nocy :(

Link to comment
Share on other sites

Psiara-mam ten sam problem co ty-tylko ze moje psy mieszkaja z nami w domu-ale na wybieg je wypuszczam rano i wieczorem,spacer 1 raz dziennie-ta rasa w wieku wzrostu duzo biegac nie moze...no i mam psa co sie drze jak opetany a sasiedzi nawet w dzien robia ogromne awantury :-? a ten moj boorek tak ujada,ze ja sama nie wytrzymuje i zamykam go do domu-bo on nie szczeka tylko skubany wsciekle ujada na wszystko co sie rusza :-? .Nie wiem jak daleko masz ta sasiadke-ja mam swoich za plotem :-? i nie dziwie im sie ze im to przeszkadza-skoro sama mnie to ujadanie denerwuje-a z wiekiem robi to coraz glosniej,czesciej i dluzej-normalnie amoku dostaje nawet jak worek za plotem szelesci :-? Ale ja robie wszystko,aby zyc w zgodzie-a oni i tak narzekaja-ze psy niby smierdza,kurza im etc :roll: a moje psy to czysciochy,ogrod sprzatamy codziennie z odchodow-po prostu antypsi sasiedzi i tyle :-? na takich nic nie poradzisz-moi sa do tego stopnia wredni,ze sasiad sobie w pizamce o 22.30 wychodzi i stoi pod plotem i gwizdze-jak slyszy ze wybiegam wsciekla -cichaczem zmyka-w koncu go nakrylam kiedys na tym :evil: kiedys moj pies nie szczekal wcale-i doszlam do wniosku ze to ten sasiad od poczatku pewnie go jakos wnerwial-i teraz mam psa choleryka :evil: Tym bardziej,ze moja rasa podobno nieszczekliwa jest :-?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

U mnie było podobnie :evil: sąsiadka mieszkająca pietro wyzej zostawiała na cale noce psa samego-okno otwarte pies nauczony spedzac cale dnie i noce na parapecie :evil:
Całe wakacje dawał popalić sąsiadom 2-ch bloków-nic nie skutkowało nawet rozmowy,milsze i te mało miłe :evil:
dzielnicowy przyszedł do niej pare razy w odwiedziny(on to taka menda)nie wiem co jej powiedział ale od tej pory cisza i spokoj :D przez takie zachowanie nikt jej ani psa nie lubi :evil: i wcale sie ludziom nie dziwie-moze to nawet fajny psiak ale reputacje ma schrzanioną :-?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Odkopuję temat :-(
Od ponad tygodnia nie mogę spać w nocy :angryy:
sąsiedzi mają na swojej posesji psa ONkopodobnego. Pies jest uwiązany na łańcuchu :angryy:, nie wiem czy ma choćby wodę do picia - w te wielkie mrozy był niestety na dworzu :angryy:..... ale nie o tym

od mniej więcej tygodnia noc w noc BEZ PRZERWY ujada... zeby sie chociaż zamknął na godzinę - wtedy może zdołałabym mocniej usnąć :placz: ale nie.... ujada bez przerwy. Jestem dość cierpliwa, zwróciłam sąsiadce uwagę, pytajac czy nie da sie czegoś zrobić z tym szczekaniem...... zetro odzewu a pies jak szczekał tak szczeka..... co najdziwniejsze w dzień jest prawie cały czas cicho :crazyeye:
mam wiec pytanie - co można w związku z tym gdzieś zdziałać?
Sama nie wiem czy Straż Miejską wzywać? Bo to pewnie bedzie oznaczało wojnę z sąsiadami :shake:
macie jakieś pomysły, doświadczenia, rady?

pozdrawiam
Gośka

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

W Polsce coraz więcej osób ma problemy z psim ujadaniem zwłaszcza, gdy psiur ujada w nocy prosto w nasze okno, a właściciel psa śpi z przeciwnej strony domu. Pies szczeka zazwyczaj w kierunku przeciwnym niż dom właściciela. U nas w Krakowie ludzie nie mogli doprosić się, aby właściciel bardzo uciążliwego psa zabrał go sobie pod swoje okna. Usłyszeli od właściciela psa, że go nie weźmie bo ma tam sypialnię i nie będzie mół spać. (...!!!!!?????) A więc właściciel ma spać spokojnie, a ktoś inny niech się męczy. Jeśli ktoś wprowadzi skuteczne obostrzenia prawne dla takich właścicieli psów, to należy mieć pretensje do nich, a nie do tych, co się na to skarżą. Niech taki człowiek co ma dość psiego jazgotu czyli HAłASU (a hałas to rzecz uciążliwa) dowie się, jaki rodzaj muzyki wkurza właściciela psa, który nie pozwala mu normalnie spać i mieszkać i niech mu to puszcza całymi dniami, bo np. jemu ta muzyka nie przeszkadza. Ja mam szanować, że sąsiadowi przeszkadza moja muzyka (mnie nie przeszkadza) a pies nie, a mnie odwrotnie? A niby dlaczego? Nie muszę szanować kogoś, kto nie szanuje mnie. Gdy byłam w ciąży co noc od 23 do 4 rano ujadał i wył prosto w moje okno wilczur-jego właściciele od tej strony mają klatkę schodową. Szłam na 7 rano do pracy po nie przespanej nocy. Organizm szybko się zbuntował, znalazłam się w szpitalu. Gdy urodziło się dziecko z trudem donoszone uwiązali nam drugiego psa na wprost okna.. I co na to obrońcy psiego szczekania?! No co na to?! To było zwykłe znęcanie się. To jest miłość do psa? Weterynarz powiedział że to nie jest normalne zachowanie psa. Ja mam jeść tabletki na uspokojenie? Niech pies je zjada, a jak właściciel nie chce pieska faszerować, to niech wyjca i szczekacza zabiera do domu i zrobi mu ołtarzyk. Ja nie mam ochoty tego wysłuchiwać, bo nie można spać. Ciągły stres i przemęczenie rujnuje zdrowie, a ja mam PRAWO!!!!! zapisane w Konstytucji do ochrony MOJEGO zdrowia! Pies robi nam wiecznie pobudki w środku nocy, mimo że nic się nie dzieje. Nie obchodzą mnie psy szczekające trzy posesje dalej, bo najbardziej uciążliwy jest ten najbliżej szczekający prosto w okno! Dźwięk od tamtych rozmywa się. Jeśli cała ulica ma psy to nie ma problemu, a jeśli nawet jednemu to przeszkadza to właściciele psów mają OBOWIĄZEK to uszanować. Pies pilnuje im majątku? Jakiego majątku? Bogaty założy sobie czujki na zewnątrz z alarmem w środku domu, a psa weźmie do domu, bo domu ma ponoć pilnować, a nie elewacji i trawnika. Żeby było sprawiedliwie, to powinno się ogrodzić bloki wydzielając wejście do nich i puścić psy-złodzieje na balkony nie wejdą. Bo niby dlaczego mieszkańcy bloków mają być poszkodowani. Pies niech biega na zewnątrz tam, gdzie są zagrody i pilnuje, aby złodziej nie okradł obejścia albo lis nie wszedł do kurnika i to tak, aby nikomu nie przeszkadzał. A w mieście, gdzie dom stoi na domu-najbliższy mam 4! metry od mojego a inne dookoła ok. 20-30metrów z każdej strony domu, na zewnątrz jest tylko trawnik, czasem auto jak pod blokiem pies co robi sam bez nadzoru w nocy na zewnątrz? A jak wydostanie się i kogoś zagryzie?
Nikt nic nie powie jak pies chwilę zaszczeka i przestanie, ale jak ujada i ujada i nie można normalnie żyć? Mamy sąsiadów dookoła.Do dwojga naszych sąsiadów dotarło i zabrali psa w inne miejsce, czasem poszczeka w dzień ten od strony ulicy, w nocy na razie-odstukać- rzadko. Ale do tych od strony dziecka pokoju nie dociera-i nie dotrze bez zmiany prawa. I dzięki takim ludziom normalni szanujący innych właściciele psów będą mieć problemy. Pies to sprawa właściciela a nie wszystkich dookoła. Takim którzy nie szanują prawa innych do spokoju powinno się rąbać całymi dniami, a także bezkarnie w nocy, jakąś nielubianą przez nich muzyką, niech wiedzą jak boli coś czego nie masz ochoty wysłuchiwać. Szczekanie to psia mowa? Zgadza się. Tylko ile ma decybeli psia mowa wilczura albo innego hałaśliwego psa w gęstej zabudowej gdzie wszystko odbija się echem? No właśnie- to jest HAłAS!!! A hałas jest UCIĄŻLIWY! i SZKODLIWY!!! Zwłaszcza jak ma się go prawie co noc i w dzień od kilkunastu lat. Ciekawe, że jak brat sprawił sobie psa wilczura rok temu i uwiązał go tam, gdzie śpi obrońca psiego szczekania własnego psa, to gdy wilczur zaszczekał poleciały w niego kamienie!!! Ich pies może szczekać, bo oni śpią z drugiej strony domu a innych pies im PRZESZKADZA!!!!!
Mam nadzieję, że żaden zwolennik psiego szczekania nie zadzwoni na Policję, gdy w środku nocy obudzi go domowa awantura-przecież to ludzka MOWA!!! TEN TEMAT JEST AKTUALNY I TO BARDZIEJ NIż KIEDYKOLWIEK.

Link to comment
Share on other sites

to ja mam paradis!Mieszkam na wsi (ale nie w POlsce)kazdy ma minimum jednego psa,ale psy od 22 godzinie musza byc w domu zamkniete i nie wolno zeby szczekaly.Czy to malamut czy jamnik ,jako czlonek rodziny jest w pomieszczeniu,jeden na kanapie,jeden na korytarzu.Nie ma problemu.Podobnie jest z uzywaniem roznego rodzaju urzadzen(kosiarek itd)jest przerwa od 12-15 od 20 -6.Wszyscy przestrzegaja i jest oky.
Szczekac pies moze w ciagu dnia ,czy to w bloku czy ogrodzie nie dluzej w jednym ciagu jak 20 min,ale tylko na caly dzien 2 godziny jest dozwolone.
Nalezy uszanowac spokoj sasiadow,ludzi starszych,dzieci,ludzi nie lubiacych psy.Moje 6 psow szczeka jak najete,gdy ktos jest za drzwiami,ale w wolno stojacym domu moze ,gdy szczeka w domu.Nie dozwolony jest halas na dworze.Gdyby naruszono przepis ,i udowodniono piesemny harmonogramem codziennego szczekania mozna wniesc do sadu .Wpierw jest upomnienie,nastepnie kara pieniezna,a jak to nie skutkuje odebranie psa przez towarzystwo ochrony zwierzat.Moje w ogrodzie szczekaja,ale nie dopuszczam do dlugotrwalego szczekania,wolam przychodza i jest cisza ,tak zbawienna.

Link to comment
Share on other sites

Temat,uważam jest ponadczasowy.
Nie jestem prawnikiem,ale wiem że polskie przepisy regulują tego typu problem i jeśli uciążliwość jest ponad przeciętną miarę, można wystąpić do sądu z pozwem o tzw. naruszenie posiadania.
Sama mam 3 psy,które gdyby mogły szczekałyby w ogrodzie non-stop.Dlatego na noc i w sytuacjach gdy nie mamy nad nimi kontroli,są zamykane w domu.Nie jest to dla nas komfortowa sytuacja,ale coż....?!!!
Sąsiedzi mają absolutne prawo do świętego spokoju i trzeba to uszanować.

Link to comment
Share on other sites

To ja mam takie pytanie... Mam psa na którego sąsiedzi się skarżą. Wzięłam bidulę ze schroniska. Na początku jak zostawał sam na 5 minut to dostawał szału. Teraz jest lepiej. Nikt go za dnia nie słyszy. Gorzej jeżeli mam w pracy nockę. Wtedy niszczy, wyje, szczeka. PRÓBOWAŁAM JUŻ WSZYSTKIEGO ŻEBY GO TEGO ODUCZYĆ. Sąsiedzi twierdzą że bezskutecznie. I co teraz? Mam go oddać spowrotem do schronu czy rzucić pracę?

Link to comment
Share on other sites

socurek,blagam nie oddawaj pieska do schroniska ,juz mu dalas,es druga szanse na rozpoczecie nowego zycia.Co to by byla dla pieska katastrofa!jest przeciez czlonkiem rodziny.Piesek szczeka bo ma leki.Nie masz nikogo kto by w tym czasie byl u ciebie,albo przyjaciela,sasiada co moglby przyjac pieska na noc,a moze poszukasz prace jednozmianowa,nie wolno Tobie psa zabrac do pracy?
Wierze ,ze znajdzie sie wyjscie i nie oddasz pieska do wiezienia,gdyz on nic nie zawinil!

Link to comment
Share on other sites

Mojego tate podano do sądu, bo Plotek szczekał (przesada....) nie wiem, jak się zakończyła sprawa, ale psa i tak oddał :roll: Ten facet był stary i cierpiał na bezsenność, a winę zwalił na psa.

Teraz mamy huskiego, co to one nie szczekają :cool3: Ale ślicznie wyją :p NA szczęscie umarł juz ten nasz sąsiad, a psy jego potomków w nocy dają genialne koncerty :mad: Włócza się po ulicy i obydwie suki rodza przynajmniej raz w roku :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Kori to straszne co piszesz:angryy: Psa za szczekanie sie oddaje:mad: zamyka sie w domu!na noc.Hasky to pies nie jest do pilnowania,potrzebuje codziennie pare km zrobic.mam nadzieje ,ze nie masz go na lancuchu lub w kojcu?Bo po co masz psa?co za czlowiek z twojego ojca:mad: dlaczego nic nie zrobilas,zeby pieska nie wydawac. Pies to czlonek rodziny!A z innej beczki ,nigdy sie nie zyczy ,czy sie jest zadowolonym ze smierci drugiego czlowieka,tym bardziej,ze byl to starszy pan,z bezswennoscia.nalezy to uszanowac,gdyz kazdego z nas moze to czekac czy predzej ,czy pozniej!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Psiara']proszę o radę, czy istnieją przepisy dotyczące ciszy nocnej obowiązującej psy. Mój pies mieszka na naszym ogrodzonym sadzie blisko domu, ale w kojcu. Problem w tym,że mamy złośliwą sąsiadkę której wszystko przeszkadza w tym pies szczekający w nocy, grozi nam policją, sądem, wzywa dzielnicowego nie sposób się z nią dogadać, jest głucha na argumenty wszystkich jej opinia się liczy. Pies jest na ogrodzonym terenie, w nocy zamknięty w kojcu, działka sąsiadki jest blisko ale nie graniczy z nami. Już nie wiem co robić boję się że którejś nocy podrzuci mu coś w kiełbasce. Nie mam warunków do trzymania psa w domu, to duży owczarek, zresztą jest po to żeby stróżował. Wokół wszyscy mają psy i nie tylko mój szczeka, jak to w podmiejskiej dzielnicy, ale jej tylko mój przeszkadza.[/quote]

Jeśli pies szczeka prawie cały czas to ja się nie dziwie, ze sąsiadka jest upierdliwa, ja kocham psy, ale wszystko ma swoje granice...:roll: może zamiast wkurzac się na sąsiadke zacznij pracować nad psem, aby szczekał gdy jest zagrozenie, bo co to za stroz ktory szczeka na wszystko? pies ma szczekac kiedy jest zagrozenie, a nie ot tak...

Kori rzeczywiście, najlepiej psa komus oddac, uspic, po co sie meczyc? i tak jak pisaam wyzej, pies w nocy ma byc cicho! nie zaleznie od tego czy sasiad jest stary i cierpi na bez sennosc czy tez spi jak zabity. A huski rzeczywiscie stroz z niego super :D mam nadzieje, ze kupiliscie go dlatego ze lubiecie ruch tak jak własnie ta rasa, a nie dlatego, ze pies nie szczeka..

Link to comment
Share on other sites

No ja psa nie oddam, nie ma mowy. Za dużo się dla niego wyrzekłam i za długo o nim marzyłam. Natomiast praca też nie rośnie na drzewach, nie stać mnie, żeby utrzymać siebie i psa zbierając puszki po śmietnikach. Niestety nie mogę nikogo zatrudnić jako niańkę, bo Northuś jest nieufny w stosunku do obcych. Jeśli chodzi o rady, których mi udzielił szkoleniowiec, to wykorzystałam wszystkie. A i tak jak go ostatnio zostawiłam to pożegnałam się ze smyczą i z butami. Co dziwne w dzień zostaje bez problemu...

Link to comment
Share on other sites

Mam... nastolatkę, która wyprowadza psa w dzień. Niestety na noc zostać nie może... Gdyby było inaczej nie musiałabym się martwić. Zostawienie Northona samego w domu to nie tylko stres dla sąsiadów, ale również i dla mnie, bo nie mogę się opędzić od myśli co on tym razem zmajstruje. Naprawdę z czystym sumieniem: zrobiłam wszystko co mogłam. I teraz faktycznie w dzień jest spokój. A gdybym go mogła na noc z kimś zostawiać to napewno skorzystałabym z tego rozwiązania, bo mam dosyć zniszczeń i skarg sąsiadów. To jest chyba nasz największy problem. Sąsiedzi go nie trawią, bo lubi ich sobie obszczekać...:oops: Dlatego korzystają z każdej okazji, żeby nam dokuczyć.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Ehhh... i stało się, wczoraj ok godziny 23 zagościł u mnie sąsiad z góry ze skargą na mojego psiaka... Oczywiscie rozumiem jego zazenowanie szczekaniem nocnym, tzn nocnym.. dobra bo już probowałam siebie usprawiedliwiać. No nocnym, od godziny 22 mają prawo rządać ciszy. ( a jednak sobie to probuje tłumaczyć:P) Psa mam od około 3 tygodni, mieszaniec. Zobaczyłam ogłoszenie i się w nim zakochałam, jakiś pan musiał go oddać gdyby nitk go nie wział wylądowałby w schronisku, i to mnie przekonało że CHCE GO.
Nie wyobrażam sobie by go oddać!! Tylko sąsiad nie odpuści...
Pomocyyy...
Ciekawe czy drogie są wizyty u behawiorysty.. Choć teraz to w grę nie wchodzi, jestem w trakcie zmiany pracy, finansowo nie wyrobię.
Kurde, czy każdy pies tak ujada?
Moj chłopak wraca do domu po 22, wiec jakbym psa wymeczyła, ile by się niw wybieał i padł, kiedy wchodzi moj luby on szaleje, i o... tak do 23.30 potrafi być, ujada skacze ujada skacze. Ja rozumiem że on się cieszy...ale co dalej :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[url]http://www.dlapsa.eu/szczekanie-psa-jak-temu-zaradzic/[/url]
[url]http://www.easypet.pl/cat-131.aspx[/url]

taka obroża to pewnie tańsze rozwiązanie niż wizyty u behawiorysty, chociaż wydaje mi się, że to tylko profilaktyka - problem pozostanie, ale może dzięki temu będziesz miała więcej czasu na rozwiązanie go :)
a mi się spodobała ta budka... może ona rozwiąże problem z pewnym letnim gościem, który nie pozwala mi spać przy otwartym oknie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...