Jump to content
Dogomania

Wynagrodzenie Reproduktora


Agatka

Recommended Posts

[quote name='magdalenka 333']witam mam pytanie kiedy mam zapłacić właścicielowi reroduktora za krycie :roll: nie mam o tym pojęcia bo douszczm moją sunie pierwszy raz nie prowadzę chodowli poprostu chcę dopuścić ja raz a potem wysterylizować proszę o pomoc[/QUOTE]
Nie dopuszczaj jej w ogóle tylko wysterylizuj, suka wcale nie musi mieć młodych, wystarczająco dużo jest w schroniskach psów.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Magdalenka333

Wysterylizuj sukę. Porody dla suk są cieżkie i jeśli nie masz rasowego psa nie warto jej męczyć.
Przypominam też, że zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt obowiązuje zakaz rozmnażania zwierząt bez rodowodu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdalenka 333']wiem że schroniska są pszeełnione ale moje szczeniaki zostły by w rodzinie wiesz coś może o tym kiedy płacić za krycie?[/QUOTE]

Jeśli parę osób w rodzinie chce psa, to schroniska czekają, jest tam masa szczeniaków, jak i dorosłych psów. Po co powoływać do życia nowe psy, jak w schroniskach jest ich pełno ? Po co obciążać sukę niepotrzebną ciążą ? Tym bardziej, ze jak widać wiedzy o rozmnażaniu psów nie masz żadnej. Wiesz, ile kosztuje cesarka lub leczenie w razie jakiś powikłań ciążowych i po ciążowych ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdalenka 333']wiem że schroniska są pszeełnione ale moje szczeniaki zostły by w rodzinie wiesz coś może o tym kiedy płacić za krycie?[/QUOTE]

Płaci sie za krycie reproduktorem z uprawnieniami.
Skoro masz suke bez uprawnień to raczej tez kryć będziesz zwykłym psem (bez uprawnień bo właściciel repa nie pokryje psem suki bez uprawnień - grozi mu za to wypad ze związku i odebranie uprawnień).
Za krycie zwykłym psem sie nie płaci... bo i nie ma za co. Zwykłe bzykanko jest bezpłatne.
Za to ty poniesiesz wielkie koszty związane z odchowem szczeniąt, których nie wolno ci sprzedać bo prawo ci tego zabrania i są przwidziane kary za jego złamanie.
Warto?
Rodzina chce pieska? To niech se kupią w hodowli a jak ich nie stac - w schroniskach do wyboru do koloru, za free

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdalenka 333']mam rsowego psa labradorkę jeśli o to chodzi a pies jest pod staą opieką weterynarza i wiem co ile kosztuje bo konsultowłam się z moim weterynarzem na ten temat[/QUOTE]

Jeżeli pies jest rasowy czyli ma metryke upowazniająca do wyrobienia rodowodu - podaj z jakiej go masz hodowli - hodowca chetnie zainteresuje się procederem wykorzystywania jego suki do pseudohodowli.

Jeżeli masz psa "rasowego" to kryjesz kundla kundlem..,. a to jest bezpłatne - w stosunku do psa kryjacego.

Za krycie płaci się na postawie postanowień umowy jaką zawierają między sobą hodowcy - widzisz tu gdzies hodowców?
Powtarzam - takie krycie nie kosztuje nic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdalenka 333']mam rsowego psa labradorkę jeśli o to chodzi a pies jest pod staą opieką weterynarza i wiem co ile kosztuje bo konsultowłam się z moim weterynarzem na ten temat[/QUOTE]

Nie ma problemu. Podaj dane swojego psa - imię z przydomkiem.

Link to comment
Share on other sites

W takiej sytuacji za krycie nie płaci się nic. Ktoś chce Cię po prostu zrobić w jajo i na Tobie zarobić. A Ty naiwnie dajesz się dodatkowo wpędzić w koszty i ogrom pracy przy odchowaniu szczeniąt. Radzę popytać wśród osób, które mioty odchowywały, czy to jest takie przyjemne, sensowne i czy da się przewidzieć koszty, a gdy uzyskasz odpowiedzi ucz się na czyichś błędach.
Szukam właśnie domu tymczasowego dla czwórki małych szczeniąt owczarka niemieckiego. Obdzwoniłam wszystkich znajomych psiarzy i żadna z osób choć trochę świadomych czym to pachnie nie chce ich wziąć nawet na dwa tygodnie. Wiedzą, że koszty i zniszczenia w domu będą duże. A Ty chcesz zafundować sobie taką "przyjemność" na własne życzenie i jeszcze za nią płacić. Gratuluję :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdalenka 333']tak wiem że w schroniskach jest dużo psów ale to nie znaczy że moje tam trafią bo zostaj w rodzinie[/QUOTE]
Jeśli urodzi Ci się 11 szczeniaków to wszystkie zostaną w rodzinie? Masz przebadaną sukę w kierunku dysplazji, chorób oczu, EIC, miopatii?

Link to comment
Share on other sites

Podejrzewam, że suka nie ma badań bo po co, przecież to zbędny wydatek, a rasowa pewnie jest dlatego, że jest do labka podobna..
Szkoda, że mimo tak nagłośnionego rasowy=rodowodowy itp ludzie dalej chcą rozmnażać swoje zwierzaki bo raz wypada, bo rodzina chce..Poza tym mam wrażenie, że pisze to dziecko-patrząc choćby na ortografię..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdalenka 333'] nie prowdzę chodowli i nie mam o tym pojęcia chcę dopuścić sunie raz :roll:[/QUOTE]
Jak nie masz pojęcia o prowadzeniu hodowli, to się po prostu za to nie bierz, bo wiedza o wynagrodzeniu reproduktora to pikuś, w porównaniu do tego, co trzeba wiedzieć o ciąży, porodzie i odchowie szczeniąt.

Link to comment
Share on other sites

Najbardziej szczęśliwa będzie rodzina założycielki wątku, gdy zostanie obdarowana psami po nieprzebadanych rodzicach, z dysplazją i innymi chorobami genetycznymi. Będą bardzo wdzięczni, gdy dowiedzą się, że mają zwykłe kundle, do tego być może chore :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Delph']Będą bardzo wdzięczni, gdy dowiedzą się, że mają zwykłe kundle, do tego być może chore :diabloti:[/QUOTE]
To się ich pozbędą, co może się zdarzyć nawet jak będą zdrowe. A później jakieś dobre dusze na dogo będą im szukać domków, opłacać hoteliki, lub wszyscy zapłacimy za ich pobyt w schronie. A magdalenka 333będzie to miała w d..., bo nie ona się będzie tym zajmować. Każdy z normalnych dogomaniaków, jakby miał rodzinę chętną na przyjecie kundelków, to już dawno by ją "opsił" psami ze schronu lub DT, ale magdalenka chce się pobawić w Pana Boga i powołać na ten "polski padół" niczemu nie winne szczeniaki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mozarcik']Masz przebadaną sukę w kierunku dysplazji, chorób oczu, EIC, miopatii?[/QUOTE]
A widziałaś kiedyś, aby ktoś robił takie badania psom bezpapierowym ? Tylko co komu ten pseudolabek zrobił, że jeszcze kasę na nim chcą zbijać ? Obawiam się, że magdalenka i tak nie zrozumiała o co nam chodzi, bo wymagać znajomości wzorców, regulaminów, genetyki, rozrodu od osoby, która ma problem z pisaniem w języku ojczystym to chyba zbyt wiele.
A o empatii do zwierząt i ogólnie zdrowym rozsądku nie ma chyba co marzyć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...