Jump to content
Dogomania

skórę z kurczaka....?


Nor(a)

Recommended Posts

....dawać czy nie?.. :roll: Jak na moj gust to tluste bardzo..

Dziś dałam bo sie okazało, ze 2 uda na każdą to za mało na kolacje (z dodatkiem ryzu i warzyw) :roll: ..ale docelowo nie wiem. (Psy: 9 miesięcy i 4 miesiące)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']Ale naprawdę dla twoich suczów dwa udka to za mało? :o Moim ONom wystarcza :lol:[/quote]

wyzrec dno miski mi chcialy i jeszcze szukaly poza miskami czy czegos nie ma...jakies 2 godziny wczesniej wtrąbily jogurt (to duze opakowanie..chyba 0.5l) na spólke, jeszcze wczesniej miseczki suchej karmy. Nie wiem..spalanie mają takie we dwójkę?
Jednoczesnie nie tyją jakos..Mała jest szczupła, wiotka, rosnie raczej wolno i rownomiernie, Vega boczki tez wklęsłe.
O tą skore pytalam bo z tluszczu dostają jeszcze po lyzeczce oleju jako dodatek do miski. Przekarmic nie chce.. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nor(a)']O tą skore pytalam bo z tluszczu dostają jeszcze po lyzeczce oleju jako dodatek do miski. [/quote]
Moje też :wink: Jedzą i olej i skórę i jakos żyją i nie tyją :wink:

A tak z ciekawości - ile ryżu gotujesz do tych czterech kurczaczych nóg? Ja niepełną szklanke, do tego sporo surowych drobno startych warzyw... No, ale moje burki są już starszawe, więc średnio aktywne - zwłaszcza,kiedy jest upał. Pewnie dlatego im wystarcza (oba ważą ok. 36 kg).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']

A tak z ciekawości - ile ryżu gotujesz do tych czterech kurczaczych nóg? Ja niepełną szklanke, do tego sporo surowych drobno startych warzyw... [/quote]

jednak troche mniej tego ryzu u mnie wychodzi..gotuje woreczek na dwie..warzyw: ok. pol woreczka takiej mieszanki mrozonej. Jak mają "gorszy" dzien to mi plują tym ryzem wybierając mieso..(a dzis bylo jakbym tydzien psy glodzila :roll: )

Link to comment
Share on other sites

Nor(a),
skóra oczywiście tak (może i jest to dość tłuste ale tej skóry nie jest zbyt dużo), psy nie powinny jeść zbyt chudo. Zobacz sobie na suchej karmie ile ma procent tłuszczu. Moja też je skóry i olej i dobrze się miewa. :fadein:

[quote]wyzrec dno miski mi chcialy i jeszcze szukaly poza miskami czy czegos nie ma...[/quote]
Moja sucz też tak wcina, ale to nie znaczy, że dostaje za mało jedzenia. Po prostu jest żarłoczna. Jeśli pies nie jest za chudy to nie ma co zwiększać ilości żarła bo zacznie tyć, albo będzie mieć za dużo białka i zaczną się problemy... :fadein:

Link to comment
Share on other sites

[/quote] Jeśli pies nie jest za chudy to nie ma co zwiększać ilości żarła bo zacznie tyć, albo będzie mieć za dużo białka i zaczną się problemy... :fadein:[/quote]

Racja. Zwłaszcza, jeśli dostają też suchą karmę.

Aga

Link to comment
Share on other sites

ja skory z kurczaka nie dawalam, bo ten rosol caly byl juz dosc tlusty - do tego dochodzily jeszcze jakies kosci schabowe itp i...nie chcialam przesadzic. Ew jakies male kawalki. Daje za to skore z kury rosolowej - jest taka fajna, twarda i nie wydaje sie taka tlusta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg18']dawaj setery mają to do tego ze im kosci stoją na wierzchu :D
[/quote]

no wlasnie tej malej (szkotce) cos przestaja byc na wierzchu :roll: .Niecałe 4 m-ce - waga 15 kg. A swoją drogą cos mi sie kiedys obilo o uszy ze waga w wieku 4 m-cy pomnożona przez 2 daje docelową wage doroslego psa..dobrze mi sie obilo?..

Link to comment
Share on other sites

moje psy jedza bardzo duzo tluszczy jedza zawsze surowe miecho z dodatkiem ryzu lub makaronu i warzyw oczywiscie surowych startych pudelek nie chce przytyc na wet kilograma od roku wazy 10 kg i malamucik tez za bardzo na wadze nie przybiera wazy niecale 50 kg , suchacza dostaja tylko na przekaske bo nie jestem zwolenniczka podawania suchych karm

Link to comment
Share on other sites

ja swoim tez daje skore z kurczaka lub kury :wink: .i polewam karme oliwa z oliwek-bo w sumie bazuje na suchym,ale 2-3 razy w tygodniu gotuje im dodatkowo-jak jest upal na przyklad i maja slaby apetyt-wtedy wiem,ze gotowane zjedza na 100%-a karma gardza :-? .Ja swoim gotuje 2 kury,3 torebki ryzu-warzyw nie dodaje-bo nie trawia marchwi -dostaja surowe ogorki na przegryzke i pomidory-to lubia :D .Unikam tlustej wieprzowiny-ale skora z kurczaka nie zaszkodzi-jest tlusta,ale jest jej malo przeciez :D

malamut 50 kilo :o to mamut nie malamut :lol: .Wazy lekko mniej niz moj leon najstarszy :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...