Jump to content
Dogomania

maniakalne pasienie


zing

Recommended Posts

bardzo prosze o pomoc.moja babcia zmarla zostawiajac nam 3 letnia suczke border collie z angielskiej hodowli tamarsh.problem w tym ze kaja maniakalnie pasie wszystko i wszystkich.pasie nas na spacerze,nie daj boze ze ktos idzie przed nami lub za nami to bedzie robic wokol nas kolka,pasie rybki w akwarium.chodzi dopoki biedne rybki nie zaczna plywac z prawa na lewa.ostatnio gdy odprowadzalam corke do szkoly wyslizgnela mi sie ze smycza i zaczela robic kolka wokol przerazonych dzieci i ich matek.teraz do pasienia doszlo podszczypywanie za lydki.napisze od razu-obecnie nie pracuje wiec kaja jest wybiegana,jest tez szkolona.grupowe pt bylo porazka bo zaganiala inne psy i nie pozwolila im sie ruszyc.indywidualne jest lepsze.ma ze mna caly czas kontakt wzrokowy i chetnie wykonuje polecenia tylko szybko sie nudzi...wtedy albo biega w kolko albo upatrzy sobie cos[np kretowke]i bedzie lezec przy niej i jej pilnowac.szkoleniowiec stwierdzil ze z instynktem nie wygram i najlepeiej oddac ja komus na farme.jednak obiecalam babci ze zajme sie kaja do konca wiec chcialabym tego uniknac.napiszczie prosze jak psa gleboko pracujacego wdrozyc w miejskie warunki?i czy jest to wogole mozliwe/bede wdzieczna za kazda rade.

Link to comment
Share on other sites

Zmienic szkoleniowca, po pierwsze.
Po drugie praca nad posluszenstwem, wyrabianie komend, wyglada na to, ze od poczatku.
Z punktu widzenia angielskich borderkow, nie sa to az tak wymagajace psy. Owszem, ruch, szkolenie, ale takie, by sie zaangazowac, codzienne, np. nauka tanca z psem, agility, zajrzyj na tematy o psich sportach.
Przede wszystkim pies nie moze sie "wymknac", trzeba bedzie sie niezle powyglupiac, by go zainteresowac i przekonac, ze czlowiek i praca z nim ciekawsze, znalezc smaki, za ktore zrobi wszystko.
Poszukaj ksiazek p. Mrzewinskiej, jak pracowac z psem.
Wpisz w googla border forum i znajdziesz wiecej informacji o sposobach na psa, powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

przede wszystkim, to wydaje mi się, że border ktory nadaje sie do pasienia, nie pasie nic innego poza zwierzetami gospodarskimi, czyli nie pasie dzici, rowerow, aut, a przynajmniej nie tak maniakalnie (jesli sie myle, poprawcie). Twoj pies pasie wszystko. wydaje mi się, że to z braku zajęcia. samo wybieganie nie wystarczy, pies musi sie uczyc. Domyslam się, że nic poza tym gruntownym pt nie robi "umysłowego". jesli mam racje, to zdecydowanie za mało.
tez proponuje sie skontaktowac z Panem Pecoldem, albo zapisac sie na odpowiednie fora, gdzie odpowiednie osoby doradza cos, a raczej kogoś. bordercollie . f o r a. p l i workingbc . f o r a . p l (pisze ze spacjami, bo nie wiem czy mozna wstawiac takie linki)

Link to comment
Share on other sites

Koniecznie do pana Pecolda.Moi znajomi byli tam z mlodym BC i z tego co pamietam to odradzil im pasanie ( sportowe ) poniewaz ponoc jak BC zacznie pasac to juz nic wiecej nie bedzie chcial robic bo bedzie go to nudzic i ciezko jest go do czegos innego wykorzystac

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...