Jump to content
Dogomania

Sprzet do Dogtrekking'u


ChromosomekX

Recommended Posts

Nie znalazłam tematu a sprzęt to ważna sprawa!
Słuchajcie potrzebuje kupić pas do [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f921/"]Dogtrekking[/URL]'u ale nie chce zapłacić za niego fortuny! czy ktoś ma może na sprzedaż używany albo coś!

taki do przypięcia smyczy na środku rozumiecie :) i bez pasków na nogi,
czy ktoś z was używa w ogole jakiegoś sprzętu do [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f921/"]Dogtrekking[/URL]'u? pasy,specjalne szelki,plecaki dla psa,smycze z amortyzatorem czy wolicie biegac ze smycza po prostu?

Link to comment
Share on other sites

też czytałam/słyszałam,że Manmat ma dobry sprzęt. ja dopiero od jakiegoś czasu zaczęłam zastanawiać się nad porządniejszym ekwipunkiem. jak dotąd biegaliśmy ze smyczami podpiętymi do grubego pasa lub do torebki "brzuszka"( dobrze się układała na plecach). jednak było to dość niewygodne na dalszą metę...a nie mogłam zainwestować w porządny pas. tak oto postanowiłam sama sobie takowy uszyć(jeszcze nie jest gotowy). pooglądałam jak wyglądają, zakupiłam co niezbędne (mocny- najlepiej nieprzemakalny materiał, gąbka, taśma polipropylenowa, karabinki, kóleczko) i pozostaje mi tylko zeszycie i przetestowanie. niesamowicie przydatna jest także smycz z amortyzatorem.

Link to comment
Share on other sites

a ja tak wpadłam na pomysł ze po prostu kupie linkę i sama sobie zrobię taki pas :) a raczej linę wokół bioder z uchwytami na karabińczyki bo cały arsenał nosze ze sobą : saszetkę z psimi przysmakami,butelkę na wodę,woreczki na kupki,szczotkę,kaganiec materiałowy na wszelki wypadek się trochę tego nanoszę wiem ze można to nosić w plecaku ale pod ręką na pasie jest szybciej zdjąć

tak szczerze to myślałam jeszcze o plecaku dla psa bo skoro pies to lokomotywa alaski to czemu nie mógłby mi pomoc czasem w zakupach :D tylko się zastanawiam jak go samemu zrobić bo ceny są straszne za plecaki dla psa,myślałam żeby kupić takie torby jakieś tańsze materiałowe i zrobić z nich coś na podobieństwo juków :) zarzucanych i zaczepianych na psi grzbiet :) oczywiscie do 4 kg żeby psu nie nadwyrężać kręgosłupa mimo wszystko ale niech trenuje :)

Link to comment
Share on other sites

Sprzętu do dogtrekkingu jest sporo ale jak myślicie: co z tego jest najbezpieczniejsze dla człowieczego kręgosłupa?? Zastanawialam się nad tym pasem z szelkami na uda ale to chyba musi być niewygodne..Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym pasem??

Link to comment
Share on other sites

Właśnie mi w ogóle nie zależy na tym żeby pies ciągnął, chodzi mi tylko o to, żeby miec wolne ręce jak idę z kijami i żeby sprzęt który ewntualnie zakupię możliwie najskuteczniej amortyzował potencjalne szarpnięcia mojego psiora.

Link to comment
Share on other sites

najbezpieczniej dla kręgosłupa to smycz z amortyzatorem lub pas zakończony amortyzatorem.gdzieś wyczytałam,że powinien mieć min.ok.10cm szerokości i grubości min. 2/3cm. a co do pasków na uda to uniemożliwiają one przesuwanie się pasa wokół talii. mój samoróbek się obraca czasami,ale mi to nie przeszkadza.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

[quote name='Porta Nigra']Hifica robi fajne rzeczy, doskonałej jakości, wszystko na wymiar i ceny nie przesadzone. Można kupić na allegro :razz:.[/QUOTE]
Jakość pozostawia wiele do życzenia, niestety. Ale dowiedziałam się o tym oczywiście, jak skorzystałam i wydałam kasę. Kupiłam specjalne szelki dla dwóch dużych swoich do uciągu i skurczyły mi się po używaniu w deszczu- czyli nabrały wilgoci. Niby jest to materiał alpinistyczny, a tu takie hopki...

Bardzo niefajnie sie poczułam, jak pies coraz ciaśniejsze te szelki miał- a przecież robione były na wymiar i na początku luźniejsze!

Także co dla kogo.... :)

Link to comment
Share on other sites

Czesc Wam, chcialabym sprobowac z moimi dwoma spanielkami w tej dziedzinie, pierwsza okazje mamy juz 28 sierpnia albo pozniej ze wrzesniu...
i wlasnie sie zastanawiam co mialabym zakupic na taki dogtrekkin, wiem ze musze dokupic szelki szorty, bo te obecnie moga nie wytrzmac, mamy smycze tradycyjne 4 metrowe, ale chce kupic z amotyzatorem i to jest problem...jesli nie chce pasow (najprawdopodobniej pojedzie z nami maz wiec bedzie po jednym psie na glowe :D ) pozatym najpierw chcemy sprobowac to madrze byloby chyba kupic smycz amortyzowana...
ale takich jest niewiele...
znalazalam cos takiego...
[URL]http://allegro.pl/item1182206517_smycz_amortyzowana_soft_hard_pp_120_240cm_hifica.html[/URL]
co myslicie? to tez nie ma byc jakis drogi sprzet, my chcemy na razie sprobowac ;)
bo linki...
[URL]http://allegro.pl/item1188952187_linka_stalowa_z_amortyzatorem_5m_dla_psa_trixie.html[/URL]
to sa chyba do pasow tak? wiec cos takiego w reke sie nie nadaje?

ten najblizszy dogtrekking odbywa sie noca? ale nie kazdy z tego co wyczytalam tak sie odbywa? i dlatego sie zastanawiam czy nie lepiej poczekac na ten pozniejszy ktory bedzie w dzien... dla Was pewnie to sa glupie pytania ale ja jestem w tym zielona bo poczatkujaca dopiero ;) poradzcie, prosze :)

Link to comment
Share on other sites

Ta linka stalowa z amortyzatorem to wogóle z innej bajki ;)
Smycz z amorkiem, owszem, ale jakbyś chciała w przyszłości pas, to nie będzie jak wpiąć. Przy czym sporo osób stratuje bez pasów i jest dobrze (pas jest wygodny o tyle, ze pies Cie "napędza"). Poza tym szelki (dowolne), a a dopuszczalna jest obroża (tylko po co?) Niedopuszczalne są kaganiec i kolczatka.

Poza tym masz PW.

Najbliższa jest chyba Brenna, w dzień? Zdecydowana wiekszość dogtrekkingów odbywa sie w dzień, w tym roku masz jeszcze Olsztyn (wrzesień) i chyba jeszcze jakis niezalezny dogtrekking w Obornikach Śląskich.

Tu sobie dokładnie wszystko doczytasz:
[URL]http://www.dogtrekking.com.pl/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='Koperek']Jakość pozostawia wiele do życzenia, niestety. Ale dowiedziałam się o tym oczywiście, jak skorzystałam i wydałam kasę. Kupiłam specjalne szelki dla dwóch dużych swoich do uciągu i skurczyły mi się po używaniu w deszczu- czyli nabrały wilgoci. Niby jest to materiał alpinistyczny, a tu takie hopki...

Bardzo niefajnie sie poczułam, jak pies coraz ciaśniejsze te szelki miał- a przecież robione były na wymiar i na początku luźniejsze!

Także co dla kogo.... :)[/QUOTE]

Szory akurat mam Guardy ManMata, Hificy kupiłam smycz i pas i jestem zadowolona, nic się nie dzieje, mimo że pies cięższy niż zakładał producent.
Dobrze wiedzieć, że nie wszystko można polecać.

Link to comment
Share on other sites

zastanawiam sie nad uszyciem pasa i smyczy amortyzowanej...
i tu pytanko to tych co pas uszyli co daliscie do srodka? szelki mam wypelnione taka ala piankaco wypelnia ramiona w plecakach (wyprułam ze starego plecaka) super sie sprawdza, a do pasa myslałam wsadzic cos ala pianka jak na karimaty....
prosze o jakies sugestie

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...