Jump to content
Dogomania

W który dzień cieczki kryć najlepiej?


Recommended Posts

Mam pytanie szczególnie do tych, którzy już kryli i doczekali się szczeniąt. W który dzień cieczki kryć najlepiej? Spotkałam się z różnymi teoriami, że w 11 dzień, że w ostatnim tygodniu cieczki inne różne ciekawe historie. Jak jest w rzeczywistości? Kiedy powinnam zrobić suni test owulacyjny w takim układzie?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Suki kryją się bardzo różnie, o czym sama się przekonałam niedawno. Pierwsza próba krycia była 11 dnia, jak się później okazało duużo za wcześnie. Suczka dała się pokryć dopiero 15 dnia, powtórka 16 dnia cieczki. Czy owocnie dowiemy się w sobotę :) Bardzo się bałam po tym 11 dniu, że coś może być nie tak, skoro sucz nie chce się dać pokryć. Zrobiłam wywiad wśród hodowców i jak się okazało bardzo wiele suczek (labradorek) kryje się tak późno.

Od 9 dnia możesz zacząć codziennie robić wymaz i w momencie gdy obraz będzie wskazywał na zbliżanie się owulacji zrobić jeszcze test progesteronowy. No i obserwuj narządy suczki i jej zachowanie względem psów.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie z tym kryciem różnie bywa, mieliśmy sukę, która kryta była pod koniec cieczki i miała wtedy zawsze 7 szczeniąt, inna kryta w terminie ogólnie przyjętym miała dwa do czterech. Myślę, że w wypadku obu naszych suczek obserwacja w stosunku do psów raczej niewiele nam powie, obie sa stuknięte :wink: i wszystkiego się po nich można spodziewać, w grę wchodza raczej padania poziomu progesteronu. Jak dokładnie wygląda pobranie krwi?

Link to comment
Share on other sites

witam

wydaje mi sie marto i ty chyba sama dobrze o tym wiesz ze nie ma lepszego sprawdzacza czy to juz jak samiec. suka wie kiedy go dopuscic ja rowniez sadze ze pies tez nawet tak to jest jego pierwszy raz. masz racje z tym ze mozna kryc suke w ostatnim tygodniu i tez jest w ciazy bo znam takie przypadki. jednakze ksiazkowo podaje sie miedzy 9-13 jak juz wczesniej bonia i angel pisali.
a pobranie krwi mysle ze standartowo ogola kawalek lapki pobiora i do analizy chyba ze sie myle

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karolaGd']a pobranie krwi mysle ze standartowo ogola kawalek lapki pobiora i do analizy chyba ze sie myle
[/quote]

Nie mylisz się :) U nas pobierali z przedniej łapki, nadal mamy wygolony prostokącik, nie bardzo chce zarosnąć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yaki']Anii u Bolsa suczka byla na kryciu ,zostawiona u nas i kryl ja dwa razy dziennie.[/quote]

Yaki
Bolsik juz jest tatusiem?! Gratuluje:)!
Czy beda jakies foteczki?! :D

A na ile sunka u Was zostala?!

Link to comment
Share on other sites

Nie ,nie Anii Bols jak dobrze pojdzie to bedzie tatusiem za niecale juz dwa miesiace.Sunia mieszkala u nas dwa tygodnie.Przyjechala chyba wczesnie,bo Bols codziennie wachal ja i cierpliwie czekal ,az przyjdzie ten wlasciwy moment.Sunia byla bardzo grzeczna i razem tworzyli swietna pare ,oboje czarno-biali.Ciekawa jestem jakie beda dzieci?
Mam nadzieje ,ze beda.

Link to comment
Share on other sites

Co do psa, który wie kiedy należy kryć to mam wątpliwości a nie mam za to zaufania, ponieważ psy często próbuja pokryć sukę nawet gdy nie ma cieczki i jest to spory procent, niestety. Poza ty pies nie jest doświadczony i myślę, że zacznie od głowy :wink: :D :D A do pobierania krwi nie trzeba będzie golić pierwszej suni, bo jest już łysa, to grzywacz :D Właściwie wiem już wszystko co chciałam wiedzieć, dzięki za pomoc :D

Link to comment
Share on other sites

No wlasnie, moja suka pierwszy raz kryta w 13 dniu cieczki i drugi raz w 15 dniu cieczki wlasnie odchowuje dziesiatke szczeniat. :D A ja juz od 7 dnia cieczki chcialam koniecznie wozic ja do reproduktora :-)
A okazalo sie, ze pozno kryta i z dobrym skutkiem...Nie ma przepisu, kazda suczka chyba inaczej ma ustlone dni plodne i juz

Link to comment
Share on other sites

masz racje kazda suka jest inna :lol:
mysle ze autorzy schematu krycia 9 a 14 dnie stwierdzili to na podstawie badan przeprowadzonych na ilus tam sukach i tylko dlatego a poza tym czesto jest prawda ze suki kryja sie wlasnie w tym czasie.
a wiecie czasami suki kryja sie tylko w obecnosci pewnych ludzi a to ci dowcip :lol:

Link to comment
Share on other sites

Może być tak jak piszesz. Zobaczymy jak będzie u nas, ale w 4 tygodniu już było po mojej suczce widać wyraźnie ciążę i wterynarz powiedziała, że możliwe, że będzie liczny miot. Przypomnę, że krycie było 15 i 16 dnia.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Yaki']Nie ,nie Anii Bols jak dobrze pojdzie to bedzie tatusiem za niecale juz dwa miesiace.Sunia mieszkala u nas dwa tygodnie.Przyjechala chyba wczesnie,bo Bols codziennie wachal ja i cierpliwie czekal ,az przyjdzie ten wlasciwy moment.Sunia byla bardzo grzeczna i razem tworzyli swietna pare ,oboje czarno-biali.Ciekawa jestem jakie beda dzieci?
Mam nadzieje ,ze beda.[/quote]


I wlasnie z tego krycia urodzilo sie wczoraj w nocy piec szczeniaczkow.@ dziewczynki i 3 chlopcow ,czarno biale jak rodzice.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yaki']I wlasnie z tego krycia urodzilo sie wczoraj w nocy piec szczeniaczkow.@ dziewczynki i 3 chlopcow ,czarno biale jak rodzice.[/quote]

Gratulacje!!

A co do późnego krycia owocującego dużym miotem, też o tym słyszałam. Ciekawe, czy ma to jakieś uzasadnienie naukowe, czy jest taka reguła, czy przypadek...

A czy słyszeliście/macie takie doświadczenia, że w miotach, które rodzą sie w drugiej połowie roku - pod koniec lata, jesienią - jest mniej suczek, więcej piesków?
To trochę nie na temat, ale słyszałam taka opinię i jestem ciekawa...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weihaiwej']
A czy słyszeliście/macie takie doświadczenia, że w miotach, które rodzą sie w drugiej połowie roku - pod koniec lata, jesienią - jest mniej suczek, więcej piesków?
To trochę nie na temat, ale słyszałam taka opinię i jestem ciekawa...[/quote]

Nie wydaje mi się, choć akurat u mnie urodziły się pod koniec lipca SAME chłopaki :lol:

Link to comment
Share on other sites

ja swoje suczki kryje zawsze 12 i 14 lub 11 i 13 dnia i tak tez zapraszam suczki na krycie do mojego reproduktora - jak dotad to okazalo sie trafne ! liczebnosc miotow przynajmniej u sznaucerow srednich zalezy glownie od tego z jakiej linii pochodzila suczka a nie kiedy byla kryta

ale znam sredniaczki ktore powinny byc kryte po 16 dniu - wiec jesli sie nie zna dokladnie swojej suki (obserwacja zachowania i sluzu) to przed jechaniem na krycie najlepiej zrobic wymaz

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

U mnie też już po kryciu :D Właściwie to Lavinia była kryta w każdym z wymienionych przez Was dni" w 11,13,15,18.Między pierwszym a ostatnim kryciem była aż 7 dniowa różnica.Zobaczymy odliczając wstecz ,który dzień był trafiony(jeśli wszystko nadal będzie ok)
Mój pies pokrył przed Lavą ok 7 suczek i wszystkie przyjeżdżały na przełomie 11/13 dnia-wracały zadowolone i z dzidziusiami w brzusiach :wink: Jednak my u Lavy podejrzewamy "trafienie "za 10 punktów dnia 15 8) Pożyjemy -zobaczymy :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...