Jump to content
Dogomania

Pies i rower


sprytka

Recommended Posts

Dziewczyny a czy któraś z was jeździ moze używając szelek zaprzęgowych?
Interesuje mnie jak zapiąc ( i czy wogóle zapinać czy lepiej użyć zwykłych szelek) żeby się nie zabić z psem i gdzie pies ma być żeby biegł ładnie.
Kupiłam mojemu młodemu z myślą o ciągnięciu sanek takie szele, ale że śniegu coś nie widać to chyba uruchomię jeszcze rowerek i zastanawiam się których szeli użyć - zawsze biegał na normalnych.
Wszystkie psy które biegaly na takich szelach widziałam zawsze z przodu roweru, ale szczerze mojego pointera sobie z przodu nie wyobrażam - do tej pory biegał przy nodze treningowo (potem biegał dużo luzem w związku z czym latał przodem).
I czy chcąc używać szelek w różnych celach dobrze mieć różne rodzaje - widywałam że tak ludzie mają i w zależności jaką pies pełni funkcje to takie ma szelki.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 714
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

szelki zaprzęgowe to tylko jak pies ciągnie. jak nie ciągnie to ich nie zakładaj. jeśli zdecydujesz się na psa z przodu to smycz zapinasz na nieruchomej części ramy tuż pod kierownicą, ale musisz mieć z przodu takie półkole, żeby w razie jak pies zluzuje czy się zatrzymacie to smycz nie wkręciła Ci się w koło.

Link to comment
Share on other sites

Dlatego ja używam quardów do zwykłych wycieczek rowerowych. Takie też doradzono mi w zoologu i czytałam dużo o nich na innych stronach. Mi się o one podobają bo jak pies gdzieś próbuje skręcić to one się rzadko co obracają na bok grzbietu.
Widziałam też fajną smycz do roweru która po środku miała taką jakby sprężynę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kropi124']Dlatego ja używam quardów do zwykłych wycieczek rowerowych. Takie też doradzono mi w zoologu i czytałam dużo o nich na innych stronach. Mi się o one podobają bo jak pies gdzieś próbuje skręcić to one się rzadko co obracają na bok grzbietu.
Widziałam też fajną smycz do roweru która po środku miała taką jakby sprężynę.[/QUOTE]
Toteż pisałam o zwykłych szelkach na których pies biegnie przy nodze,ale o nie nie pytam, tylko konkretnie o doświadczenie z zaprzęgowymi, fajnie jakby ktoś miał np porównanie i jakieś opinie.

Czytałam też że używasz do roweru i rolek liny 10 metrowej bodajże, żeby pies sobie mógł przy okazji biec w krzaczki i powiem tylko tyle że dziękuję za taką opcję, przy Waldku to niemożliwe nie żyłabym po 2 metrach. Nie do wyobrażenia wogóle to by dla mnie było z jego zapędami do węszenia, toteż uczyłam go biegać tylko i wyłącznie przy nodze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majkowska']Czytałam też że używasz do roweru i rolek liny 10 metrowej bodajże, żeby pies sobie mógł przy okazji biec w krzaczki i powiem tylko tyle że dziękuję za taką opcję, przy Waldku to niemożliwe nie żyłabym po 2 metrach. Nie do wyobrażenia wogóle to by dla mnie było z jego zapędami do węszenia, toteż uczyłam go biegać tylko i wyłącznie przy nodze.[/QUOTE]

Nie linki tylko 5m smyczy z taśmy ( nie automat) podzieliłam ją na pół i na środku zrobiłam dodatkowe kółeczko żeby można było ją skrócić.
I to nie jest tak że ja jadę a pies w krzakach. Bo obie mamy wyżły więc to tak nie jest ja piszesz. Smycz mam taką długą specjalnie po to gdyby w trakcie jazdy na rolkach zdarzyłaby się potrzeba. A dodatkowo lepiej taka smycz się sprawdza niż zwykła 1,80 cm smycz.

Moja znajoma ma malamuty i z suką jeździła na rowerze. Miała zwykłe szelki + smycz.
Malmaut jednak trochę ciągnie i smycz się sprawdza świetnie.
O taką smycz mi chodziło :
[url]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=2873&cat=138[/url]

Link to comment
Share on other sites

Majkowska, ubierz psa w sledy, wyjdź z nim na rower i po chwili będziesz juz wiedziała, czemu te szelki nie nadają się do tego, zeby pies w nich biegł obok;) krzywda Ci się nie stanie, spróbować możesz, najwyżej weź guardy (czy jakie tam masz) ze sobą i potem wymienisz bez konieczności powrotu do domu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']Majkowska, ubierz psa w sledy, wyjdź z nim na rower i po chwili będziesz juz wiedziała, czemu te szelki nie nadają się do tego, zeby pies w nich biegł obok;) krzywda Ci się nie stanie, spróbować możesz, najwyżej weź guardy (czy jakie tam masz) ze sobą i potem wymienisz bez konieczności powrotu do domu.[/QUOTE]
Ogólnie na oko widzę że sledy nie nadają się jakosik do biegania przy rowerze,ale kto pyta nie błądzi.Wolę nie próbować ;) Śmię stwierdzić że krzywda mi się może stać :D Uwierzę na słowo;)
Od kilku dni próbuję mojego pieseczka prowadzić na szelach głównie dla ćwiczenia chodzenia prosto przed siebie,a nie po bokach.Ciągnięcie chlernie mu się podoba,zasuwa aż miło, ale dusza myśliwska wygrywa ze wszystkim i każdy ptak to skręt w bok. Chyba mi się samo wyjaśniło co i jak, więc narazie zostanę przy zwykłych szelach ;)
Jak się zawaham to będę pytać dalej :)

Link to comment
Share on other sites

"naprzód" umie, ale uczyłam głównie pod kątem wypuszczania go w polu i zwalniania z komendy "zostań". Teraz wprowadziłam "środek" - czyli chwalimy się gdy idzie środkiem chodnika, a nie lata po bokach.
Zmuszona mu jestem te jego boczne ciągoty wybaczyć, bo wkońcu to pies myśliwski i jak mu zwierzątka pachną to chce czynić swoją powinność. Ale nauczymy się - mam nadzieję ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...
O 13.02.2015 o 18:42, iszo napisał:

Moim zdaniem spacer biegowy z psem zależy od rasy psa oraz od przyzwyczajenia. Jak teraz bym wzioł mojego psa który spał rok na kanapie na spacer biegowy to by padł po 10 minutach:)

Popieram przedmówcę. Zgadzam się w 100% :). Mój pies również jest leniem :D

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...